Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alibaba stijgt in Hongkong na presentatie AI-chatbot

Alibaba stijgt in Hongkong na presentatie AI-chatbot

TOKIO (ANP) - Techconcern Alibaba werd dinsdag flink hoger gezet op de beurs in Hongkong. Het Chinese bedrijf achter webwinkels als AliExpress presenteerde zijn door kunstmatige intelligentie (AI) aangedreven chatbot Tongyi Qianwen. Die bot moet net als ChatGPT van het Amerikaanse OpenAI zelf teksten kunnen schrijven op basis van simpele opdrachten, maar ook informatie op internet op kunnen zoeken.

Alibaba zei Tongyi Qianwen in al zijn producten, van webwinkels tot zoekmachines, te gaan inbouwen de komende tijd. Een tijdlijn daarvoor gaf het bedrijf niet, maar de koers werd 0,9 procent hoger gezet. Zoekmachinebedrijf Baidu, dat vorige maand als zijn chatbot Ernie aankondigde, verloor meer dan 7 procent.

Verder keken handelaren naar de inflatie in China die lager uitkwam dan verwacht, op 0,7 procent. De prijzen die producenten voor hun producten vroegen daalden vorige maand zelfs met 2,5 procent. Door de coronalockdowns in China waren veel producten duur, maar nu de maatregelen zijn opgeheven kunnen bedrijven weer volop draaien.

Hongkong en Shanghai

Aandelenbeurzen in Hongkong en Shanghai lieten een wisselend beeld zien. De Hang Seng in Hongkong pluste 0,1 procent, de beursgraadmeter in Shanghai leverde juist 0,4 procent in. De Nikkei in Japan dikte 1,4 procent aan en de Australische All Ordinaries kreeg er 1,3 procent bij in Sydney.

De Zuid-Koreaanse nationale bank besloot verder de rente niet verder te verhogen, voor de tweede keer op rij. De Kospi in Seoul steeg 1,4 procent.

Seoul

Op de beurs in Seoul stond verder Samsung in de aandacht na de aankondiging van dat bedrijf om zijn productie van geheugenchips te verlagen. Dat moet ervoor zorgen dat de prijzen op de markt niet zakken onder een niveau waarop het Zuid-Koreaanse bedrijf winst kan maken.

Samsung steeg 1,1 procent. Branchegenoot SK Hynix, dat minder verschillende producten maakt dan Samsung, werd 1,4 procent hoger gezet.

Meer uit Financieel

Honderden vluchten geschrapt door tweedaagse staking Lufthansa

FRANKFURT (ANP/DPA) - Door een tweedaagse pilotenstaking bij de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zijn in Duitsland honderden vluchten geschrapt. Ook de Lufthansa-vluchten die maandag en dinsdag zouden vertrekken vanaf Schiphol zijn volgens de website van Schiphol bijna allemaal geannuleerd.

17 minuten geleden
Wachttijden voor WIA-keuring lopen verder op

AMSTERDAM (ANP) - De wachttijden voor een eerste keuring voor de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA zijn verder opgelopen. Dat bevestigt het UWV na berichtgeving van AD en EenVandaag. Het kan tot vijftien maanden duren, terwijl de termijn voor beoordeling zestien weken is.

19 minuten geleden
Ierse regering trekt extra geld uit voor verlaging brandstofprijs

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse regering trekt nog eens een half miljard euro uit om de belasting op brandstof verder te verlagen. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Daardoor kunnen de prijzen aan de pomp met 10 cent per liter omlaag.

48 minuten geleden
Olieprijs weer boven 100 dollar na mislukte vredesbesprekingen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stegen maandag weer tot boven de 100 dollar per vat. De stijging volgde op het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in het Pakistaanse Islamabad, afgelopen weekend. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren, dat vorige week voor een periode van twee weken werd ingesteld, in gevaar.

49 minuten geleden
Aantal faillissementen stijgt met 12 procent in maart

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in maart op jaarbasis toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 301 bedrijven failliet. Dat zijn 32 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, een stijging van 12 procent. Ten opzichte van februari daalde het aantal faillissementen wel, met 3 procent.

1 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt in februari

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in februari verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en transportmiddelen uitgevoerd. De uitvoer van voedings- en genotmiddelen was echter lager. De exportgroei kwam uit op 1,6 procent.

1 uur geleden
Atradius: aantal faillissementen daalt dit jaar in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.

8 uur geleden