Alibaba stijgt in Hongkong, beurs Tokio dicht vanwege feestdag
HONGKONG (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba behoorde woensdag tot de sterkste stijgers op de beurs in Hongkong. Volgens persbureau Reuters zijn de Chinese autoriteiten van plan om Ant Group, het financiële dochterbedrijf van Alibaba, een boete van meer dan 1 miljard dollar op te leggen. Dat voedde de hoop dat er mogelijk een einde komt aan de jarenlange campagne van de Chinese regering om de machtspositie van grote techbedrijven als Alibaba aan te pakken. Ook zou daarmee de weg worden vrijgemaakt voor een beursgang van Ant Group.
Alibaba dikte ruim 4 procent aan. Ook de Chinese gamesbedrijven stonden in de belangstelling na een rapport over de vooruitgang van de strijd van de Chinese overheid tegen gameverslaving onder de jeugd. Volgens het rapport hebben bedrijven als Tencent (plus 2,5 procent) en NetEase (plus 3,5 procent) stappen gezet om minderjarigen beter te beschermen. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde dankzij de koerswinsten in de techsector 1,2 procent hoger en lijkt daarmee een vijfdaagse verliesreeks te gaan doorbreken.
De beurs in Shanghai stond tussentijds 0,5 procent hoger, ondanks aanhoudende zorgen over het stijgende aantal coronabesmettingen in China en de strenge maatregelen om het virus in te dammen. Volgens beelden op Chinese sociale media zijn honderden werknemers van de belangrijkste iPhone-fabriek in de Chinese stad Zhenzhou in botsing gekomen met beveiligingspersoneel door de oplopende spanningen over de strenge coronamaatregelen in de fabriek. Deze is eigendom van het Taiwanese Foxconn (min 0,5 procent), dat de iPhone en andere apparaten van het Amerikaanse techbedrijf Apple maakt.
De Kospi in Seoul klom 0,4 procent en de All Ordinaries in Sydney won 0,7 procent in navolging van de koerswinsten op Wall Street. In Tokio hadden beleggers vrij vanwege een feestdag. In Nieuw-Zeeland verhoogde de centrale bank de rente met 0,75 procentpunt in de strijd tegen de hoge inflatie. Het was de grootste renteverhoging ooit in het land en de centrale bank hintte bovendien op verdere renteverhogingen.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
3 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen over de tientallen schepen onder Nederlandse vlag en van Nederlandse reders die op dit moment in de Perzische Golf zijn. Volgens KVNR-directeur Annet Koster kunnen de schepen na de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land nu niet of heel moeilijk weg uit het gebied.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
16 uur geleden