Alibaba stijgt in Hongkong, beurs Tokio dicht vanwege feestdag
HONGKONG (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba behoorde woensdag tot de sterkste stijgers op de beurs in Hongkong. Volgens persbureau Reuters zijn de Chinese autoriteiten van plan om Ant Group, het financiële dochterbedrijf van Alibaba, een boete van meer dan 1 miljard dollar op te leggen. Dat voedde de hoop dat er mogelijk een einde komt aan de jarenlange campagne van de Chinese regering om de machtspositie van grote techbedrijven als Alibaba aan te pakken. Ook zou daarmee de weg worden vrijgemaakt voor een beursgang van Ant Group.
Alibaba dikte ruim 4 procent aan. Ook de Chinese gamesbedrijven stonden in de belangstelling na een rapport over de vooruitgang van de strijd van de Chinese overheid tegen gameverslaving onder de jeugd. Volgens het rapport hebben bedrijven als Tencent (plus 2,5 procent) en NetEase (plus 3,5 procent) stappen gezet om minderjarigen beter te beschermen. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde dankzij de koerswinsten in de techsector 1,2 procent hoger en lijkt daarmee een vijfdaagse verliesreeks te gaan doorbreken.
De beurs in Shanghai stond tussentijds 0,5 procent hoger, ondanks aanhoudende zorgen over het stijgende aantal coronabesmettingen in China en de strenge maatregelen om het virus in te dammen. Volgens beelden op Chinese sociale media zijn honderden werknemers van de belangrijkste iPhone-fabriek in de Chinese stad Zhenzhou in botsing gekomen met beveiligingspersoneel door de oplopende spanningen over de strenge coronamaatregelen in de fabriek. Deze is eigendom van het Taiwanese Foxconn (min 0,5 procent), dat de iPhone en andere apparaten van het Amerikaanse techbedrijf Apple maakt.
De Kospi in Seoul klom 0,4 procent en de All Ordinaries in Sydney won 0,7 procent in navolging van de koerswinsten op Wall Street. In Tokio hadden beleggers vrij vanwege een feestdag. In Nieuw-Zeeland verhoogde de centrale bank de rente met 0,75 procentpunt in de strijd tegen de hoge inflatie. Het was de grootste renteverhoging ooit in het land en de centrale bank hintte bovendien op verdere renteverhogingen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.
10 uur geleden