Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alibaba keldert, Kohl's en Macy's sterke stijgers op Wall Street

Alibaba keldert, Kohl's en Macy's sterke stijgers op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende koersuitslagen gesloten. De op Wall Street genoteerde Chinese webwinkel Alibaba ging fors onderuit na een tegenvallend handelsbericht. De kwartaalresultaten van de warenhuisketens Kohl's en Macy's vielen juist erg goed, net als de cijfers van chipconcern Nvidia.

De Dow-Jonesindex eindigde met een min van 0,2 procent op 35.870,95 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,3 procent tot 4704,54 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 0,5 procent tot 15.993,71 punten.

Alibaba (min 11 procent) meldde teleurstellende prestaties in de afgelopen periode en verlaagde zijn omzetverwachtingen voor het gehele jaar. De webwinkel kampte onder andere met corona-uitbraken en meer concurrentie. Ook de toegenomen regelgeving vanuit de Chinese overheid zat het bedrijf dwars. Branchegenoot JD.com publiceerde eveneens cijfers. Die in New York genoteerde Chinese webwinkel klom 6 procent. JD.com merkte een groeiende vraag naar online shoppen.

Pfizer

Beleggers waren erg te spreken over de gang van zaken bij Macy's dat ruim 21 procent steeg. Dat gold ook voor Kohl's dat 10,5 procent hoger werd gezet. Beide winkelbedrijven werden positiever over de prestaties dit jaar. Nvidia kreeg de handen van investeerders ook op elkaar en ging meer dan 8 procent vooruit. De producent van netwerkapparatuur Cisco Systems daalde 5,5 procent na cijfers.

Farmaceut Pfizer ging 1 procent vooruit. De Verenigde Staten hebben onder voorwaarden voor 5,3 miljard dollar aan Covid-pillen bij het bedrijf besteld. Zorgverzekeraar en apothekersconcern CVS Health klom 2,8 procent na de bekendmaking de komende jaren in de VS negenhonderd drogisterijen te gaan sluiten. Het bedrijf wil meer via internet gaan verkopen.

Apple

Apple kreeg er bijna 3 procent aan waarde bij. Volgens persbureau Bloomberg is het techbedrijf versneld aan het werken aan een volledig zelfrijdende elektrische auto die in 2025 uitgebracht zou moeten worden.

De euro was 1,1367 dollar waard, tegen 1,1353 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 78,98 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 81,20 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

1 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

2 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

3 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

6 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

6 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

15 uur geleden
Einde winstreeks Wall Street, olieprijzen wel omlaag

NEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.

17 uur geleden