Alibaba haalt miljarden op in Hongkong
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Alibaba heeft zeker 11,2 miljard dollar opgehaald bij zijn beursgang in Hongkong. De opbrengst kan nog oplopen tot 12,9 miljard dollar als een verleende optie wordt uitgeoefend om extra aandelen op de markt te brengen.
De 500 miljoen aandelen worden conform de verwachtingen aangeboden voor 176 Hongkong dollar per stuk. Dat komt neer op ongeveer 22,50 Amerikaanse dollar per stuk. Daarmee wordt het de grootste beursgang in Hongkong sinds 2010, toen verzekeringsgigant AIA een notering kreeg. Het is de bedoeling dat de handel in Alibaba op 26 november begint.
Recent diende Alibaba formeel al een aanvraag in voor een notering in Hongkong, naast die in de Verenigde Staten. De onderneming wilde eigenlijk in de zomer al naar de markt in Hongkong gaan, maar vanwege de aanhoudende protesten tegen Chinese invloed in de stadstaat werd de beursgang uitgesteld. Alibaba ging in 2014 naar de beurs in New York, waarbij een recordbedrag van 25 miljard dollar werd opgehaald. De notering in New York blijft de belangrijkste, zo heeft Alibaba aangegeven.
De gang naar de financiƫle markten in Hongkong door Alibaba kan worden gezien als een teken van vertrouwen in de status van de stad als belangrijk financieel en zakelijk centrum, ondanks de langdurige en soms gewelddadige protesten. De Chinese overheid zou dan ook erg tevreden zijn met de komst van het bedrijf naar Hongkong. Alibaba gaat nu de strijd aan met de eveneens in Hongkong genoteerde Chinese internetgigant Tencent voor de titel van grootste beursgenoteerde onderneming in de stadstaat.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
5 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
6 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
7 uur geleden