Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alibaba en Tencent dalen in Hongkong, Japan en China gesloten

Alibaba en Tencent dalen in Hongkong, Japan en China gesloten

HONGKONG (ANP) - Chinese technologiebedrijven als Alibaba en Tencent stonden woensdag onder druk op de beurs in Hongkong. Beleggers verwerkten het nieuws dat de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC een onderzoek is gestart naar mogelijke ongeregeldheden bij de beursgang van de Chinese taxi-app Didi Global in 2021 in New York. Ook verkleinde een aantal grote investeerders hun belangen in de Chinese techsector.

De aandelenhandel in Azië bleef daarbij vrij rustig aangezien de belangrijke financiële markten in Japan en China gesloten bleven. Daarnaast werd uitgekeken naar het langverwachte rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting de rente met een half procentpunt gaan verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,2 procent in de min. Webwinkelconcern Alibaba en internet- en gamebedrijf Tencent verloren bijna 4 procent en dik 3 procent. Het Amerikaanse onderzoek naar Didi Global, dat onder druk van de Chinese autoriteiten al heeft besloten de beurs in New York te verlaten, zorgt voor meer onzekerheid in de Chinese techsector. De eigen overheid treedt al enige tijd hard op tegen de grote machtspositie van de techbedrijven, maar Beijing beloofde recent juist wat minder streng te zijn.

Kelderen

De Chinese maaltijdbezorger Meituan zakte ruim 5 procent na het nieuws dat investeringsfonds Sequoia zijn belang in het bedrijf heeft teruggebracht. JD Health International kelderde 14 procent nadat uit documenten bleek dat de voorzitter van het bedrijf aandelen van het digitale gezondheidsplatform heeft verkocht.

De Kospi in Seoul daalde 0,3 procent en de All Ordinaries in Sydney verloor 0,2 procent, ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Australische winkelverkopen in maart. In China, waar de beurzen gesloten zijn vanwege de vieringen rond de Dag van de Arbeid, zal de beurshandel donderdag weer worden hervat.

Meer uit Financieel

Britse waakhond onderzoekt Meta om nieuwe Instagram-functie

LONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.

17 minuten geleden
Werknemers wasserijen leggen opnieuw werk neer in cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.

1 uur geleden
AEX-index verder omhoog na recordslot op maandag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op het nieuwe slotrecord van een dag eerder. In New York steeg de technologiebeurs Nasdaq op maandag eveneens naar een nieuw record. De olieprijzen stonden licht lager.

1 uur geleden
Excuses OpenAI voor hack Australische overheidswebsite

SYDNEY (ANP/AFP) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, heeft toegegeven dat het verkeerd heeft gehandeld bij het hackincident in Australië. Dat zei strategiedirecteur Jason Kwon van OpenAI tegenover Australische parlementsleden. Hij bood zijn excuses daarvoor aan. Een AI-programma drong eerder dit jaar binnen bij een Australische overheidswebsite en had toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

2 uur geleden
Elon Musk weer biljonair dankzij koerswinsten SpaceX en Tesla

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is weer een biljonair dankzij koerswinsten voor zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX en autobouwer Tesla op de aandelenbeurzen in New York. Het vermogen van Musk steeg maandag met 65 miljard dollar tot 1,04 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.

3 uur geleden
Stroomaansluiting van veel huishoudens en bedrijven onnodig zwaar

DEN HAAG (ANP) - Honderdduizenden huishoudens en bedrijven hebben een zwaardere aansluiting op het stroomnet dan ze op basis van hun verbruik waarschijnlijk nodig hebben. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Een zwaardere aansluiting is duurder dan een standaardaansluiting en daarom kunnen mensen volgens de toezichthouder mogelijk veel geld besparen.

4 uur geleden
Trump maakt belastingvrije rode diesel beschikbaar voor iedereen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het voor iedereen in de Verenigde Staten mogelijk maakt om belastingvrije, roodgekleurde diesel te kopen. Die brandstof is normaal gesproken bedoeld voor landbouwmachines en ander materieel dat niet op de openbare weg rijdt.

4 uur geleden