Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alibaba en Tencent dalen in Hongkong, Japan en China gesloten

Alibaba en Tencent dalen in Hongkong, Japan en China gesloten

HONGKONG (ANP) - Chinese technologiebedrijven als Alibaba en Tencent stonden woensdag onder druk op de beurs in Hongkong. Beleggers verwerkten het nieuws dat de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC een onderzoek is gestart naar mogelijke ongeregeldheden bij de beursgang van de Chinese taxi-app Didi Global in 2021 in New York. Ook verkleinde een aantal grote investeerders hun belangen in de Chinese techsector.

De aandelenhandel in Azië bleef daarbij vrij rustig aangezien de belangrijke financiële markten in Japan en China gesloten bleven. Daarnaast werd uitgekeken naar het langverwachte rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting de rente met een half procentpunt gaan verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,2 procent in de min. Webwinkelconcern Alibaba en internet- en gamebedrijf Tencent verloren bijna 4 procent en dik 3 procent. Het Amerikaanse onderzoek naar Didi Global, dat onder druk van de Chinese autoriteiten al heeft besloten de beurs in New York te verlaten, zorgt voor meer onzekerheid in de Chinese techsector. De eigen overheid treedt al enige tijd hard op tegen de grote machtspositie van de techbedrijven, maar Beijing beloofde recent juist wat minder streng te zijn.

Kelderen

De Chinese maaltijdbezorger Meituan zakte ruim 5 procent na het nieuws dat investeringsfonds Sequoia zijn belang in het bedrijf heeft teruggebracht. JD Health International kelderde 14 procent nadat uit documenten bleek dat de voorzitter van het bedrijf aandelen van het digitale gezondheidsplatform heeft verkocht.

De Kospi in Seoul daalde 0,3 procent en de All Ordinaries in Sydney verloor 0,2 procent, ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Australische winkelverkopen in maart. In China, waar de beurzen gesloten zijn vanwege de vieringen rond de Dag van de Arbeid, zal de beurshandel donderdag weer worden hervat.

Meer uit Financieel

Belastingdienst in beroep tegen uitspraak rond bijtelling in 2020

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is in beroep gegaan tegen de uitspraak rond een bijtellingsverhoging in 2020. De rechter oordeelde vorige maand dat een leaserijder honderden euro's te veel had betaald, maar daar is de overheidsinstelling het niet mee eens. Het is nog niet duidelijk wanneer het beroep dient.

41 minuten geleden
Klanten failliete Paardekooper zoeken nieuw verpakkingsbedrijf

DEN HAAG (ANP) - Klanten van verpakkingsleverancier Koninklijke Paardekooper Group (KPG), zoals Albert Heijn en koekenproducent De Koekfabriek, zoeken nieuwe leveranciers. Het bedrijf is donderdag failliet verklaard en tijdelijk gestopt met het leveren van verpakkingen.

1 uur geleden
Zeker 69 fietsen Bakfiets.nl moeten terug om frame te vervangen

HOOGEVEEN (ANP) - Bij de terugroepactie die Bakfiets.nl in juli is gestart, moet het frame van zeker 69 fietsen worden vervangen. Dit meldt directeur Jan Rijkeboer van de eigenaar van het merk, Azor Bike. Hoewel de terugroepactie ruim een maand geleden begon, zijn volgens hem "nog niet zoveel" frames vervangen.

1 uur geleden
FT: TikTok wil honderden contentmoderators in Londen ontslaan

LONDEN (ANP) - TikTok staat op het punt om honderden medewerkers te ontslaan die in Londen content modereren. Dat meldt de Financial Times op basis van een interne e-mail die de Britse zakenkrant heeft ingezien. Werknemers kregen die mail vrijdagochtend. Het bedrijf zou het werk willen automatiseren met kunstmatige intelligentie (AI).

1 uur geleden
WoonEnergie stopt, moederbedrijf Eneco neemt klanten over

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier WoonEnergie houdt per 1 oktober op te bestaan, heeft moederbedrijf Eneco vrijdag bekendgemaakt. De ongeveer 40.000 klanten gaan over naar Eneco en behouden hun contractafspraken over energietarieven en voorwaarden. Daarover ontvangen zij de komende maanden informatie.

1 uur geleden
VS beginnen veiligheidsonderzoek naar import windturbines

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben een onderzoek geopend naar de gevolgen voor de nationale veiligheid van de import van windturbines en bijbehorende onderdelen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Handel bekendgemaakt. De Amerikaanse president Donald Trump uitte eerder al meermaals kritiek op windenergie.

3 uur geleden
Indiase overheid verbiedt onlinegokken

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase parlement heeft een wetsvoorstel aangenomen dat onlinegokken in het land verbiedt. Het verbod heeft grote gevolgen voor gokplatforms voor kaartspellen, poker en fantasy sports, waaronder de in India zeer populaire fantasycricket-apps.

3 uur geleden