Alibaba en Nvidia stijgen op hoger Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Alibaba en Nvidia behoorden donderdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba, dat ook een notering heeft op Wall Street, boekte in het laatste kwartaal van 2022 aanzienlijk meer winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het bedrijf sneed afgelopen jaar flink in de kosten en ontsloeg duizenden werknemers. Het aandeel werd 4,5 procent hoger gezet.
Ook de resultaten van het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia (plus 12 procent) vielen in de smaak bij beleggers. Het bedrijf dat videokaarten en chipsets maakt voor moederborden en mobiele apparaten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook de omzetprognose voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien. Topman Jensen Huang verwacht daarnaast te profiteren van de opkomst van chatbots als ChatGPT, die gebruiken maken van kunstmatige intelligentie (AI), waar Nividia ook chips voor ontwikkelt.
Daarnaast werd voorbeurs bekendgemaakt dat de Amerikaanse economie in het vierde kwartaal met 2,7 procent is gegroeid. Dat is minder dan het eerder gemelde groeicijfer van 2,9 procent. Ook bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering licht is gedaald.
Coronavaccin
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 33.187 punten. De brede S&P 500 steeg 0,8 procent tot 4021 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 1,1 procent vooruit tot 11.629 punten.
Moderna verloor 2,3 procent. Het biotechnologiebedrijf zag de winst in het afgelopen kwartaal met 68 procent dalen vanwege de afnemende vraag naar zijn coronavaccin.
Teruglopende uitgaven
EBay daalde 5,7 procent. Het onlineplatform voor shoppen en veilingen heeft last van teruglopende uitgaven van klanten en zag de omzet afgelopen kwartaal dalen. Eerder deze maand kondigde het bedrijf al aan ongeveer 4 procent van het personeel te ontslaan om kosten te besparen.
Lucid ging ruim 13 procent onderuit. De fabrikant van elektrische voertuigen boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Analisten van Bank of America verlaagden hun advies voor het aandeel na de tegenvallende resultaten.
Bumble
Datingapp Bumble steeg 6,6 procent dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. Bath & Body Works zakte 2,1 procent ondanks meevallende resultaten. De verkoper van verzorgingsproducten kwam echter met teleurstellende verwachtingen voor dit jaar.
De euro was 1,0597 dollar waard, tegenover 1,0603 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 75,44 dollar per vat. Brentolie steeg 1,9 procent in prijs tot 82,09 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.
42 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De regering van Spanje trekt 5 miljard euro uit voor maatregelen om de economische impact van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Het gaat onder andere om een verlaging van de belasting op elektriciteit.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Vrachtwagenchauffeurs passen hun rijgedrag al aan door de recordprijzen voor diesel. Dat is in lijn met het advies van Transport en Logistiek Nederland (TLN), al is de branchevereniging zich ervan bewust dat zo'n gedragsaanpassing tijd kost. Om op de korte termijn betalingsproblemen tegen te gaan, levert de optimalisering van de bandenspanning en het rijden met energiezuinigere banden volgens TLN grotere winst op.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.
7 uur geleden