Alibaba en Baidu zetten beurs Hongkong flink hoger
HONGKONG (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba en zoekmachine Baidu werden vrijdag flink hoger gezet op de aandelenbeurs in Hongkong. Beleggers reageerden verheugd op de resultaten van de twee grote techbedrijven, die beter waren dan verwacht. Alibaba dikte 12 procent aan en Baidu maakte een koerssprong van 15 procent.
De handelsupdates van de twee bedrijven zorgden ook voor opluchting in de gehele Chinese techsector, die door de gevolgen van de lockdowns in China en het strenge toezicht vanuit de Chinese regering de afgelopen tijd vaak onder druk stond. Internet- en gamebedrijf Tencent klom 1,6 procent, branchegenoot NetEase won 3 procent en maaltijdbezorger Meituan steeg 2,9 procent. De Hang Seng-index in Hongkong werd door de koerswinsten in de techsector sterk gesteund en noteerde tussentijds ruim 2 procent in de plus.
In Tokio profiteerde SoftBank van de flinke koersstijging van Alibaba. De Japanse techinvesteerder is grootaandeelhouder van het Chinese concern en kreeg er meer dan 3 procent bij. De Japanse hoofdindex Nikkei ging 0,7 procent hoger het weekeinde in op 26.781,68 punten. In Sydney dikte de All Ordinaries 1,1 procent aan. De Australische winkelverkopen stegen in april met 0,9 procent tot een nieuw recordniveau, meldde het statistiekbureau van het land.
De beurs in Shanghai bleef wat achter met een plusje van 0,1 procent. De winsten van de Chinese industriƫle bedrijven, die kampen met het strikte coronabeleid in het land, lieten in april voor het eerst in twee jaar een daling zien. Ook namen de politieke spanningen tussen China en de Verenigde Staten toe. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken verklaarde dat de VS niet uit zijn op een conflict of een "Koude Oorlog" met Beijing, maar wel oneerlijke handelspraktijken en economische dwang door China met alle middelen zullen tegengaan.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een groep van zeventig grote werkgevers roept de Tweede Kamer op maatregelen te nemen om fietsen en reizen met het openbaar vervoer naar het werk aantrekkelijker te maken. De werkgevers willen onder andere dat Nederland meer investeert in het ov en goede fietsverbindingen en dat internationale treinreizen een beter alternatief voor zakelijk vliegen worden.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Wasmachines van buiten de EU krijgen binnenkort te maken met een Europese grensbelasting voor CO2-uitstoot. Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Schone Groei) heeft woensdag laten weten dat de belasting die al gold voor bijvoorbeeld aluminium en staal met ingang van volgend jaar wordt uitgebreid naar producten waarin veel van die materialen zijn verwerkt.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De terugleverkosten die energieleveranciers in rekening brengen bij huishoudens met zonnepanelen zijn niet onredelijk in vergelijking met de kosten die leveranciers maken. Dat oordeelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De toezichthouder vindt wel dat contracten moeilijk te vergelijken zijn, omdat energiebedrijven deze kosten op verschillende manieren doorberekenen aan hun klanten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met winst aan de nieuwe handelssessie begonnen. Olieaandelen stonden in de belangstelling door de toenemende druk die de Amerikaanse president Donald Trump op het olierijke Venezuela legt. Hij beval een totale blokkade van alle gesanctioneerde olietankers die van of naar Venezuela varen.
2 uur geledenMUNCHEN/PARIJS (ANP) - De Nederlandse quantumsector is de afgelopen jaren verder uitgebreid met nieuwe bedrijven en investeringen. Dat melden het Europees Octrooibureau (EOB) en de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een nieuw onderzoek naar de sector. De quantumtechnologie verder opschalen en commercialiseren is volgens de organisaties nu de grootste uitdaging.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse pensioenfondsen beleggen fors in techaandelen en zijn daarmee kwetsbaar voor een mogelijke AI-zeepbel. Daarvoor waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag in een analyse. Volgens de toezichthouder zijn de fondsen gevoelig voor koersschommelingen van techaandelen, zeker nu er steeds vaker wordt gewaarschuwd voor de hoge waardering van die aandelen.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery adviseert aandeelhouders waarschijnlijk het overnamebod van branchegenoot Paramount Skydance af te wijzen. Dat melden verschillende media op basis van ingewijden, waaronder persbureau Reuters en zakenkrant Financial Times. Eerder sloot Warner Bros een overnamedeal met streamingplatform Netflix, waarna Paramount een concurrerend bod deed.
2 uur geleden