Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alibaba daalt op beurs in Hongkong na cijfers, Nikkei hoger

Alibaba daalt op beurs in Hongkong na cijfers, Nikkei hoger

HONGKONG (ANP) - Alibaba behoorde vrijdag tot de grootste dalers op de aandelenbeurs in Hongkong. Het Chinese tech- en webwinkelconcern zag de winst afgelopen kwartaal sterk stijgen dankzij kostenbesparingen. In New York, waar Alibaba ook een beursnotering heeft, werd donderdag aanvankelijk positief gereageerd op de resultaten, maar verdampte de koerswinst al door zorgen over de omzetverwachtingen van het bedrijf.

Alibaba zakte ruim 4 procent. Ook concurrent JD.com ging mee omlaag en verloor 4 procent. Andere techbedrijven als Tencent en Meituan leverden meer dan 2 procent in. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde daardoor tussentijds 1,4 procent in de min. De hoofdindex in Shanghai daalde 0,7 procent.

De Nikkei in Tokio was een positieve uitschieter en sloot 1,3 procent hoger. Vooral de Japanse chipbedrijven deden goede zaken. Chiptester Advantest steeg 7,6 procent en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron won 7 procent. Zeetransportbedrijf Mitsui OSK Lines behoorde ook tot de kopgroep met een plus van dik 3 procent. Tevens werd bekendgemaakt dat de inflatie in Japan in januari is opgelopen tot 4,2 procent. Dat is het hoogste niveau sinds september 1981.

Kazuo Ueda

Beleggers verwerkten daarnaast de uitlatingen van Kazuo Ueda, de kandidaat voor de opvolging van gouverneur Karuhiko Kuroda van de Bank of Japan. Ueda, die in april het roer bij de centrale bank zal overnemen, verklaarde tegen het Japanse parlement dat het huidige stimuleringsbeleid van de Bank of Japan "gepast" is en dat er meer tijd nodig is om het inflatiedoel te bereiken.

De Kospi in Seoul zakte 0,5 procent. Noord-Korea heeft vrijdag vier strategische kruisraketten in zee afgevuurd. Het was de laatste in een reeks wapentests die heeft gezorgd voor verhoogde spanningen op het Koreaanse schiereiland en een toenemende vrees dat Noord-Korea zijn eerste kernproef sinds 2017 zou kunnen uitvoeren. De Australische beurs boekte een kleine winst van 0,3 procent.

Meer uit Financieel

Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

8 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

9 uur geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

11 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

12 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

12 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

13 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

13 uur geleden