Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alibaba daalt op beurs in Hongkong na cijfers, Nikkei hoger

Alibaba daalt op beurs in Hongkong na cijfers, Nikkei hoger

HONGKONG (ANP) - Alibaba behoorde vrijdag tot de grootste dalers op de aandelenbeurs in Hongkong. Het Chinese tech- en webwinkelconcern zag de winst afgelopen kwartaal sterk stijgen dankzij kostenbesparingen. In New York, waar Alibaba ook een beursnotering heeft, werd donderdag aanvankelijk positief gereageerd op de resultaten, maar verdampte de koerswinst al door zorgen over de omzetverwachtingen van het bedrijf.

Alibaba zakte ruim 4 procent. Ook concurrent JD.com ging mee omlaag en verloor 4 procent. Andere techbedrijven als Tencent en Meituan leverden meer dan 2 procent in. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde daardoor tussentijds 1,4 procent in de min. De hoofdindex in Shanghai daalde 0,7 procent.

De Nikkei in Tokio was een positieve uitschieter en sloot 1,3 procent hoger. Vooral de Japanse chipbedrijven deden goede zaken. Chiptester Advantest steeg 7,6 procent en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron won 7 procent. Zeetransportbedrijf Mitsui OSK Lines behoorde ook tot de kopgroep met een plus van dik 3 procent. Tevens werd bekendgemaakt dat de inflatie in Japan in januari is opgelopen tot 4,2 procent. Dat is het hoogste niveau sinds september 1981.

Kazuo Ueda

Beleggers verwerkten daarnaast de uitlatingen van Kazuo Ueda, de kandidaat voor de opvolging van gouverneur Karuhiko Kuroda van de Bank of Japan. Ueda, die in april het roer bij de centrale bank zal overnemen, verklaarde tegen het Japanse parlement dat het huidige stimuleringsbeleid van de Bank of Japan "gepast" is en dat er meer tijd nodig is om het inflatiedoel te bereiken.

De Kospi in Seoul zakte 0,5 procent. Noord-Korea heeft vrijdag vier strategische kruisraketten in zee afgevuurd. Het was de laatste in een reeks wapentests die heeft gezorgd voor verhoogde spanningen op het Koreaanse schiereiland en een toenemende vrees dat Noord-Korea zijn eerste kernproef sinds 2017 zou kunnen uitvoeren. De Australische beurs boekte een kleine winst van 0,3 procent.

Meer uit Financieel

Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

6 uur geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

6 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

7 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

8 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

10 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

10 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

11 uur geleden