Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alibaba daalt op beurs in Hongkong na cijfers, Nikkei hoger

Alibaba daalt op beurs in Hongkong na cijfers, Nikkei hoger

HONGKONG (ANP) - Alibaba behoorde vrijdag tot de grootste dalers op de aandelenbeurs in Hongkong. Het Chinese tech- en webwinkelconcern zag de winst afgelopen kwartaal sterk stijgen dankzij kostenbesparingen. In New York, waar Alibaba ook een beursnotering heeft, werd donderdag aanvankelijk positief gereageerd op de resultaten, maar verdampte de koerswinst al door zorgen over de omzetverwachtingen van het bedrijf.

Alibaba zakte ruim 4 procent. Ook concurrent JD.com ging mee omlaag en verloor 4 procent. Andere techbedrijven als Tencent en Meituan leverden meer dan 2 procent in. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde daardoor tussentijds 1,4 procent in de min. De hoofdindex in Shanghai daalde 0,7 procent.

De Nikkei in Tokio was een positieve uitschieter en sloot 1,3 procent hoger. Vooral de Japanse chipbedrijven deden goede zaken. Chiptester Advantest steeg 7,6 procent en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron won 7 procent. Zeetransportbedrijf Mitsui OSK Lines behoorde ook tot de kopgroep met een plus van dik 3 procent. Tevens werd bekendgemaakt dat de inflatie in Japan in januari is opgelopen tot 4,2 procent. Dat is het hoogste niveau sinds september 1981.

Kazuo Ueda

Beleggers verwerkten daarnaast de uitlatingen van Kazuo Ueda, de kandidaat voor de opvolging van gouverneur Karuhiko Kuroda van de Bank of Japan. Ueda, die in april het roer bij de centrale bank zal overnemen, verklaarde tegen het Japanse parlement dat het huidige stimuleringsbeleid van de Bank of Japan "gepast" is en dat er meer tijd nodig is om het inflatiedoel te bereiken.

De Kospi in Seoul zakte 0,5 procent. Noord-Korea heeft vrijdag vier strategische kruisraketten in zee afgevuurd. Het was de laatste in een reeks wapentests die heeft gezorgd voor verhoogde spanningen op het Koreaanse schiereiland en een toenemende vrees dat Noord-Korea zijn eerste kernproef sinds 2017 zou kunnen uitvoeren. De Australische beurs boekte een kleine winst van 0,3 procent.

Meer uit Financieel

FNV wil dat Schiphol beveiligers zelf in dienst neemt

UTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.

59 minuten geleden
IJsfabrikant Magnum flink hoger op Damrak door overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.

2 uur geleden
Half miljoen minder reizigers via Frankfurt Airport door acties

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.

2 uur geleden
Stellantis sluit deal met Dongfeng voor productie Jeeps in China

WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.

4 uur geleden
VAE versnelt bouw oliepijpleiding om Straat van Hormuz te mijden

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.

4 uur geleden
Luxeconcern LVMH verkoopt merk Marc Jacobs aan eigenaar G-Star

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.

5 uur geleden
AEX-index begint lager in afwachting resultaten top Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

5 uur geleden