Ali G. moet langer wachten op berechting in afpersingszaak Hedel
ARNHEM (ANP) - Tegen de zin van hoofdverdachte Ali G. (36) gaat de rechtbank in Arnhem de zaak rond de afpersing van fruitbedrijf De Groot Fresh Group in Hedel voorlopig nog niet inhoudelijk behandelen. G. vroeg de rechtbank maandag tevergeefs vast te houden aan 21 februari, de oorspronkelijke startdatum van zijn strafproces. "Ik zit al 22 maanden vast en ik wil graag duidelijkheid hebben", zei G. Hij noemde het "belachelijk" dat hij langer zou moeten wachten.
G. werd in december in zijn cel aangehouden op basis van nieuwe verdenkingen. Justitie verdenkt de man uit Bussum dat hij vanuit de gevangenis opdracht gaf voor het schieten op vier woningen in de Bommelerwaard en het in brand steken van een huis in Tiel in mei en juni vorig jaar. De vijf woningen zijn van werknemers van het fruitbedrijf. Medewerkers van het bedrijf worden al sinds 2019 bedreigd, nadat ze een lading cocaïne hadden gevonden in een van de fruittransporten en de politie hadden ingelicht. De aanslagen zouden represailles zijn.
De rechtbank wil ook de nieuwe verdenkingen meenemen in de strafzaak tegen G. "We zien wel degelijk de samenhang tussen de onderzoeken waarbij G. steeds als verdachte in beeld komt", zei de voorzitter van de rechtbank. Ook het Openbaar Ministerie had aangedrongen op een gelijktijdige behandeling van alle zaken. Wat het OM betreft kan dat in juli.
Zeven verdachten
G. ontkent dat hij bij de aanslagen betrokken is. Zijn advocaat Bénédicte Ficq gaat voor vrijspraak voor haar cliënt pleiten, kondigde ze maandag aan tijdens de inleidende zitting. Zij hamerde erop dat verdachten recht hebben op afdoening van hun zaak binnen een redelijke termijn.
Voor het schieten op vier woningen in de Bommelerwaard en het in brand steken van een huis in Tiel zijn vorig jaar zeven verdachten aangehouden. Ali G. en zijn jongere halfbroer Yassine A. (21) zaten toen al vast voor de Hedel-zaak, die al elf verdachten telde.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.
1 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie zegt beelden te hebben van de auto waarin de vermoedelijke dader van het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker is gevlucht. Het gaat om een Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee mannen die worden verdacht van twee ernstige incidenten met het per ongeluk consumeren van vloeibare MDMA ontkennen iedere betrokkenheid bij de zaak. Bij een van de incidenten dronken twee treinschoonmakers in Utrecht uit flesjes die zij hadden gevonden in een in de trein achtergelaten tas. Een 49-jarige schoonmaker overleed daardoor. De ander belandde op de intensive care en kampt nog steeds met de gevolgen.
1 uur geledenHEEMSTEDE (ANP) - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee jongens van 14 en 17 jaar aangehouden op de Adriaan Pauwlaan in Heemstede wegens "een verdachte situatie". Ze werden opgemerkt door de politie, die in dat gebied extra toezicht houdt omdat er in de buurt een joodse instelling is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor de mishandeling van de Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging, poging tot doodslag en diefstal met geweld in vereniging. Naar drie andere verdachten wordt nog gezocht.
1 uur geledenOTTERLO (ANP) - Nationaal Park De Hoge Veluwe heeft een ecoduct dat jaren was afgesloten met een hoog hek recent weer geopend. Dierenorganisaties vroegen de provincie Gelderland herhaaldelijk om het park te dwingen het "ijzeren gordijn" weg te halen, maar de provincie weigerde op te treden. De Hoge Veluwe heeft nu zelf besloten om de natuurbrug over een provinciale weg in de buurt van Otterlo weer te openen. Volgens een woordvoerder heeft dat "helemaal niets" te maken met de handhavingsverzoeken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De man die vrijdag aan zijn begeleiders is ontsnapt in het Diakonessenhuis in Utrecht heeft een vuurwapen. De politie heeft dat bevestigd. Ze herhaalt de oproep om de man niet zelf te benaderen, maar 112 te bellen.
1 uur geleden