Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ali G. moet langer wachten op berechting in afpersingszaak Hedel

Ali G. moet langer wachten op berechting in afpersingszaak Hedel

ARNHEM (ANP) - Tegen de zin van hoofdverdachte Ali G. (36) gaat de rechtbank in Arnhem de zaak rond de afpersing van fruitbedrijf De Groot Fresh Group in Hedel voorlopig nog niet inhoudelijk behandelen. G. vroeg de rechtbank maandag tevergeefs vast te houden aan 21 februari, de oorspronkelijke startdatum van zijn strafproces. "Ik zit al 22 maanden vast en ik wil graag duidelijkheid hebben", zei G. Hij noemde het "belachelijk" dat hij langer zou moeten wachten.

G. werd in december in zijn cel aangehouden op basis van nieuwe verdenkingen. Justitie verdenkt de man uit Bussum dat hij vanuit de gevangenis opdracht gaf voor het schieten op vier woningen in de Bommelerwaard en het in brand steken van een huis in Tiel in mei en juni vorig jaar. De vijf woningen zijn van werknemers van het fruitbedrijf. Medewerkers van het bedrijf worden al sinds 2019 bedreigd, nadat ze een lading cocaïne hadden gevonden in een van de fruittransporten en de politie hadden ingelicht. De aanslagen zouden represailles zijn.

De rechtbank wil ook de nieuwe verdenkingen meenemen in de strafzaak tegen G. "We zien wel degelijk de samenhang tussen de onderzoeken waarbij G. steeds als verdachte in beeld komt", zei de voorzitter van de rechtbank. Ook het Openbaar Ministerie had aangedrongen op een gelijktijdige behandeling van alle zaken. Wat het OM betreft kan dat in juli.

Zeven verdachten

G. ontkent dat hij bij de aanslagen betrokken is. Zijn advocaat Bénédicte Ficq gaat voor vrijspraak voor haar cliënt pleiten, kondigde ze maandag aan tijdens de inleidende zitting. Zij hamerde erop dat verdachten recht hebben op afdoening van hun zaak binnen een redelijke termijn.

Voor het schieten op vier woningen in de Bommelerwaard en het in brand steken van een huis in Tiel zijn vorig jaar zeven verdachten aangehouden. Ali G. en zijn jongere halfbroer Yassine A. (21) zaten toen al vast voor de Hedel-zaak, die al elf verdachten telde.

Meer uit Binnenland

Pathologen lijnrecht tegenover elkaar in moordzaak Oekraïense

AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.

2 uur geleden
Meer mensen wachten langer op beslissing over asielaanvraag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.

2 uur geleden
Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

3 uur geleden
Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

4 uur geleden
Zes jaar cel voor oudste zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.

5 uur geleden
Minister: gevangenen en tbs'ers konden online door fout in laptop

DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).

5 uur geleden
Musical Soldaat van Oranje stopt 12 juli, na ruim vijftien jaar

KATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.

6 uur geleden