Ali B aangekomen bij rechtbank voor zedenzaak
HAARLEM (ANP) - Ali B is woensdagochtend aangekomen bij de rechtbank in Haarlem, waar hij terechtstaat voor verkrachting en aanranding. De rapper stuitte bij aankomst op een haag van cameraploegen en fotografen. Hij liet de pers weten "met gemengde gevoelens" de strafzaak tegemoet te gaan en dat hij antwoord zal geven op alle vragen.
De aandacht voor de zaak is groot. De rechtbank heeft een extra videozaal ingericht voor de massaal aanwezige pers.
De 42-jarige artiest wordt verdacht van vier zedenfeiten met drie vrouwen, onder wie een ex-kandidaat van The Voice of Holland en zangeres Ellen ten Damme. Het Openbaar Ministerie vervolgt hem voor twee verkrachtingen in 2014 en 2018 en twee aanrandingen in 2018.
Boos
De artiest zei bij het binnengaan van de rechtbank dat hij van de vrouwen "nooit een signaal heeft gekregen dat ze niets wilden. Ik vind het pijnlijk. We hebben een totaal andere beleving." De zaak kwam aan het rollen na een aflevering van het onlineprogramma Boos over de vermeende misstanden bij The Voice of Holland. "Mijn kijk op de zaken is veranderd na de aflevering van Boos."
Ellen ten Damme is niet aanwezig in de rechtbank. Zangeres Jill Helena, een van de vrouwen die aangifte deed van aanranding, arriveerde met haar advocaat. Zij maakt tijdens de zitting gebruik van haar spreekrecht.
Slachtofferadvocaat
Ten Damme en het anonieme slachtoffer laten zich vertegenwoordigen door een slachtofferadvocaat. Zij zal namens hen in de loop van de dag een slachtofferverklaring voorlezen.
De inhoudelijke behandeling duurt twee dagen. De strafeis wordt woensdagmiddag verwacht.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Kinderen worden nog altijd niet goed genoeg gehoord en beschermd tegen onveiligheid en geweld. Ook heeft de overheid onvoldoende zicht op het aantal kinderen in Nederland dat opgroeit in een onveilige situatie. Dat stelt het Kinderrechtencollectief in de jaarlijkse monitor Kinderrechten in Beweging. De organisatie voert woensdagmiddag actie bij de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingen in Israël zullen niets veranderen voor de "mensenrechten en zelfbeschikking" van de Palestijnen, meent de anti-zionistische organisatie Een Ander Joods Geluid. Voorzitter Jaap Hamburger heeft "geen fantasieën over verandering" in Israëls beleid jegens de Palestijnen. "79 jaar gewelddadig zionisme gaat nu zijn 80e jaar in. Het oorspronkelijke oogmerk blijft onveranderd."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aletta Jacobs, die als eerste vrouw officieel aan een Nederlandse universiteit mocht studeren, krijgt een standbeeld in het centrum van Den Haag. Dat moet aan de Wijnhaven worden neergezet, niet ver van de campus van de Universiteit Leiden. "Een passende locatie", aldus wethouder Lotte van Basten Batenburg.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits van dinsdag is de drukste spits tot nu toe in 2026. Volgens de verkeersinformatie van de ANWB stond er rond 17.30 uur zo'n 1100 kilometer file. Niet eerder dit jaar waren vertragingen door files zo groot.
12 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe geeft een subsidie van 148.000 euro voor onderzoek naar een nieuwe technologie die kan helpen bij het beschermen van grazers in gebieden waar veel wolven voorkomen. In die pilot worden onder meer automatische beeldherkenning en middelen om wolven af te schrikken gecombineerd met een systeem waarbij vroegtijdig voor de wolf wordt gewaarschuwd.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de regen in de afgelopen twee weken stroomt weer meer water door de Rijn en de Maas, meldt Rijkswaterstaat in de nieuwste droogtemonitor, maar ondanks de stijging blijft de afvoer in de grote rivieren laag voor de tijd van het jaar.
14 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval, is dinsdag aan haar verwondingen overleden. "Haar overlijden raakt ons allemaal diep en we leven intens mee met haar familie, vrienden en naasten", aldus de dierentuin in een verklaring.
15 uur geleden