Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Algerijnse president weer thuis na lange behandeling in Duitsland

Algerijnse president weer thuis na lange behandeling in Duitsland

ALGIERS (ANP/RTR/AFP) - De Algerijnse president Abdelmadjid Tebboune is dinsdag teruggekeerd naar zijn land. Hij verbleef twee maanden in Duitsland waar hij werd behandeld voor Covid-19.

De 75-jarige verscheen dinsdagavond op de Algerijnse televisie. "Het is moeilijk om ver van je land te zijn", zei Tebboune bij aankomst.

Tebboune, een zware roker, lag van eind oktober tot eind november in een Duits ziekenhuis. Daarna bracht hij het restant van zijn herstelperiode nog door in Duitsland.

Afronding eerste termijn

De lange afwezigheid van de president wakkerde speculaties aan of hij zijn eerste termijn wel zou kunnen afronden. Die begon een jaar geleden met zijn verkiezing in een periode van massale protesten tegen de heersende elite.

De wekelijkse demonstraties, waarbij een einde werd geëist aan de corruptie, de omverwerping van de oude heersende elite en de terugtrekking van het leger uit de politiek, stopten pas in maart toen de autoriteiten een lockdown oplegden vanwege het coronavirus.

Dreigende crisis

Algerije, een olie- en gasproducent, had al voor de wereldwijde pandemie te maken met een dreigende economische crisis, waarbij de jaarlijkse uitgaven ver boven de dalende inkomsten uit de verkoop van energieproducten lagen.

Tebboune had een reeks hervormingen beloofd om de economie divers te maken. Verwacht wordt dat hij deze week de begrotingswet voor volgend jaar zal ondertekenen en dat hij binnenkort de data voor de komende lokale en parlementaire verkiezingen zal goedkeuren.

Meer uit Buitenland

Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie journalist

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.

14 minuten geleden
Ketamine-dealer Matthew Perry veroordeeld tot 15 jaar cel

LOS ANGELES (AFP) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.

16 minuten geleden
VS: onderhandelingen met Iran beginnen zaterdag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.

28 minuten geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.

31 minuten geleden
Iran: VS moeten kiezen tussen wapenstilstand of oorlog via Israël

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."

1 uur geleden
Minstens 89 doden en 700 gewonden bij aanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.

3 uur geleden
Pakistan: meldingen schendingen staakt-het-vuren VS en Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.

3 uur geleden