
Algerijnse legerleider Gaïd Salah begraven
ALGIERS (ANP) - Het lichaam van de overleden Algerijnse legerleider Ahmed Gaïd Salah is woensdag bijgezet op de begraafplaats El Alia in de hoofdstad Algiers. Gaïd Salah overleed maandag op 79-jarige leeftijd aan een hartaanval.
De houten kist met het lichaam van Gaïd Salah werd woensdag vanuit het Volkspaleis in het centrum van Algiers in een processie naar zijn laatste rustplaats gebracht. Duizenden mensen verzamelden zich aan de poorten van het paleis, langs de route en op het kerkhof om hun respect te betuigen aan de man die vijftien jaar lang het hoofd van het leger was geweest. Gaïd Salah werd bijgezet in het monument waar ook voormalige presidenten en andere vooraanstaande Algerijnen liggen.
Gaïd Salah was de legerleider die afgelopen april kort na het begin van de protesten tegen toenmalig president Abdelaziz Bouteflika op televisie aankondigde dat het staatshoofd moest opstappen. Hij vocht nog in de onafhankelijkheidsoorlog tegen Frankrijk (1954-1962).
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, Israël en vertegenwoordigers van een nieuw internationaal fonds staan op het punt een akkoord te bereiken over het hervatten van de humanitaire hulp aan Gaza, meldt Axios. De nieuwswebsite baseert zich op gesprekken met twee Israëlische functionarissen en een Amerikaanse bron.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump wil 1200 banen schrappen bij inlichtingendienst CIA, melden bronnen die bekend zijn met de plannen aan The Washington Post.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft vrijdagavond opnieuw luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in Syrië, in de omgeving van de steden Damascus en Hama, meldt het Syrische staatspersbureau SANA. De aanvallen worden gezien als een waarschuwing aan het adres van de nieuwe islamitische machthebbers in Syrië.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft op X stevig uitgehaald naar de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Die uitte vrijdag kritiek op het bestempelen van de Duitse partij Alternative für Deutschland (AfD) als een extremistische organisatie. "We hebben door onze geschiedenis geleerd dat rechts-extremisme moet worden tegengehouden", reageerde het Duitse ministerie op dat bericht van Rubio.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance beschuldigt Duitsland ervan de "Berlijnse Muur" te herbouwen door de partij Alternative für Deutschland (AfD) sinds vrijdag als extremistische organisatie te bestempelen. Dat besluit geeft de Duitse inlichtingendienst meer bevoegdheden om de partij in de gaten te houden.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - In de Duitse stad Stuttgart is vrijdag aan het begin van de avond een auto op een groep mensen ingereden. Dat melden hulpdiensten. Zeker drie mensen zijn gewond geraakt. De verwondingen van meerdere slachtoffers zouden ernstig zijn, meldt de brandweer op X.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Prins Harry en zijn vader koning Charles hebben momenteel geen contact. De Britse prins wil het graag bijleggen met zijn familie en hoopt op "verzoening", vertelt hij in een interview met de BBC.
13 uur geleden