
Algerije stelt VN-actie voor om 'het moorden in Rafah te stoppen'
NEW YORK (ANP/RTR) - Algerije zal dinsdag nog een ontwerpresolutie verspreiden onder de leden van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties, waarin het voorstelt om "het moorden in Rafah te stoppen". Dat zei de Algerijnse VN-ambassadeur Amar Bendjama na een bijeenkomst van de vijftien leden van de raad over de oorlog in Gaza. Het overleg was achter gesloten deuren.
"Algerije zal vanmiddag een ontwerpresolutie over Rafah verspreiden", zei Bendjama. "Het zal een korte tekst zijn, een beslissende tekst, om het moorden in Rafah te stoppen."
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - Spanje vraagt Europese partners om hulp bij de aanpak van de natuurbranden in het land. Minister Fernando Grande-Marlaska (Binnenlandse Zaken) zei tegen het lokale medium Cadena SER dat om twee blusvliegtuigen is gevraagd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Voormalig filmproducent Harvey Weinstein komt in New York voor de derde keer voor de rechter voor het seksueel misbruik van voormalig actrice Jessica Mann. De rechter wil dat het proces nog dit jaar plaatsvindt, bericht het Amerikaanse NBC News.
5 uur geledenLIMA (ANP/RTR/AFP) - Peru verleent amnestie aan militair personeel, politieagenten en leden van zelfverdedigingsgroepen die worden beschuldigd van deelname aan een bloedige campagne tegen linkse guerrillastrijders tussen 1980 en 2000. President Dina Boluarte heeft een wet hierover ondertekend ondanks bezwaren van mensenrechtenorganisaties.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De coalitie van bereidwillige landen die Oekraïne na de oorlog willen helpen beschermen, herhaalt dat Oekraïne betrokken moet zijn bij het bepalen van het pad naar vrede in het land. Dat verklaren de drie voorzitters van het overleg van woensdag. Het gaat om de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt heel snel een tweede overlegronde te willen als zijn aankomende gesprek met de Russische leider Vladimir Poetin goed verloopt. Daar kan dan ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bij aanwezig zijn, vertelde Trump op een bijeenkomst in het Kennedy Center.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - Het aantal burgers dat vorige maand in Oekraïne gewond raakte of omkwam, lag op het hoogste niveau sinds mei 2022. In juli zijn 286 doden en 1388 gewonden geregistreerd, aldus de VN-monitoringsmissie in Oekraïne.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft tevreden teruggeblikt op het digitale overleg met de Amerikaanse president Donald Trump, zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders. Ze sprak op X over een "erg goed gesprek".
8 uur geleden