Algemene Vergadering VN wil binnen 1 jaar einde bezetting Israël
NEW YORK (ANP/RTR) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft een door de Palestijnen opgestelde resolutie aangenomen waarin wordt geëist dat Israël binnen twaalf maanden "zijn illegale aanwezigheid in de bezette Palestijnse gebieden" beëindigt. De resolutie kreeg 124 stemmen voor en 14 tegen. Nederland en 42 andere landen onthielden zich van stemming. De Verenigde Staten en Israël stemden tegen.
Israël had van tevoren gewaarschuwd dat de resolutie geweld zou kunnen aanwakkeren. De tekst is gebaseerd op een advies van het Internationale Gerechtshof dat de Israëlische bezetting van Palestijnse gebieden "onwettig" noemt.
Over een aantal dagen begint het plenaire debat van de Algemene Vergadering in New York. Op 26 september geeft zowel de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als de Palestijnse president Mahmoud Abbas er een toespraak.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Meer dan 10.000 mensen zijn in Madrid spontaan de straat opgegaan in protest tegen de alsmaar duurder wordende huizenmarkt. De demonstratie kwam op gang nadat Maricarmen Abascal woensdag uit haar appartement werd gezet. De 87-jarige vrouw had daar 71 jaar in gewoond. Dit meldt de Spaanse krant El País.
22 minuten geledenMEKELLE (ANP/AFP) - De Ethiopische krijgsmacht zegt 272 strijders van het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF) te hebben gedood. Eerder op donderdag gaven de opstandelingen aan in een "regelrechte oorlog" te zijn verwikkeld met de Ethiopische regering. Er werden zware artillerieaanvallen gemeld.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben beperkende maatregelen opgelegd aan de Russische mediapersoonlijkheid Xenia Fedorova. Ze is volgens de EU betrokken bij aanhoudende hybride activiteiten van Rusland en manipulatie van informatie. Daarmee ondermijnt ze de democratie en stabiliteit in de EU, stellen de lidstaten.
49 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Het Colosseum in Rome blijft ook vrijdag nog dicht voor bezoekers. De populairste toeristische attractie van Italië werd woensdag gesloten nadat een medewerker om het leven was gekomen tijdens werkzaamheden. Volgens het Italiaanse ministerie van Cultuur is er meer tijd nodig voor onderzoek en gesprekken met het personeel.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Politico-verslaggever is de toegang tot het Witte Huis geweigerd en zijn perskaart is in beslag genomen. Dit gebeurde nadat de rechter had besloten dat de regering-Trump de toegang moet herstellen voor nieuwsorganisaties die vorige week geen toegang meer kregen tot het Witte Huis. Dit meldt nieuwsmedium Politico. Ook MS Now en CNN melden dat sommigen van hun journalisten donderdag desondanks geen toegang kregen tot het Witte Huis.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een officiële uitnodiging gestuurd om Rusland te komen bezoeken. Dat meldt de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken tegen het staatspersbureau TASS.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De ontploffing voor een synagoge in Luik en een brand in een auto in de Joodse wijk in Antwerpen afgelopen maart waren een reactie op de Iraanse oproep om Joodse doelwitten aan te vallen. Dat zegt Gert Vercauteren, de directeur van de Belgische veiligheidsdienst OCAD, de overheidsinstantie die terrorismedreigingen analyseert.
5 uur geleden