Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Algemene Vergadering VN wil binnen 1 jaar einde bezetting Israël

Algemene Vergadering VN wil binnen 1 jaar einde bezetting Israël

NEW YORK (ANP/RTR) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft een door de Palestijnen opgestelde resolutie aangenomen waarin wordt geëist dat Israël binnen twaalf maanden "zijn illegale aanwezigheid in de bezette Palestijnse gebieden" beëindigt. De resolutie kreeg 124 stemmen voor en 14 tegen. Nederland en 42 andere landen onthielden zich van stemming. De Verenigde Staten en Israël stemden tegen.

Israël had van tevoren gewaarschuwd dat de resolutie geweld zou kunnen aanwakkeren. De tekst is gebaseerd op een advies van het Internationale Gerechtshof dat de Israëlische bezetting van Palestijnse gebieden "onwettig" noemt.

Over een aantal dagen begint het plenaire debat van de Algemene Vergadering in New York. Op 26 september geeft zowel de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als de Palestijnse president Mahmoud Abbas er een toespraak.

Meer uit Buitenland

VN: meer dan 300.000 mensen op de vlucht in Jemen

ADEN (ANP) - Meer dan 300.000 mensen zijn in Jemen ontheemd geraakt sinds het geweld in het land weer is toegenomen. Door escalerende gevechten in het westen van het land zien veel burgers zich genoodzaakt te vluchten, ziet de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de VN.

1 uur geleden
Cartoonist krijgt 4 jaar cel in Marokko om beledigen koning

RABAT (ANP/AFP) - Een Marokkaanse rechtbank heeft een cartoonist veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens het "beledigen van de koning", zo laat zijn advocaat weten. De 22-jarige Yasser Mounbir had karikaturen van de Marokkaanse koning Mohammed VI gemaakt en deze op Instagram geplaatst. Hij kreeg ook een boete van 40.000 Marokkaanse dirham (ongeveer 3650 euro).

1 uur geleden
Senator Sullivan zal verkiezingsresultaat in Alaska accepteren

JUNEAU (ANP) - De Republikeinse senator Dan Sullivan heeft zondag tegen de zender CNN gezegd dat hij het resultaat van de verkiezingen van dinsdag zal accepteren. Ook al heeft zijn opponent "valsgespeeld" en is zij volgens hem "niet geschikt" om senator te worden namens de Amerikaanse staat Alaska. Sullivan hoopt dinsdag een derde termijn als senator te winnen.

2 uur geleden
Minderjarige opgepakt voor terreurdreiging Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een minderjarige opgepakt voor het dreigen met een grote terreuraanslag in Moskou. Rusland greep in nadat het informatie had ontvangen van de Verenigde Staten, melden Russische persbureaus.

2 uur geleden
Meer dan honderd agenten gewond geraakt bij rellen in Frankfurt

FRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.

3 uur geleden
Agenten gewond in Keulen na rellen

KEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.

4 uur geleden
Frans onderzoek naar moordpoging na molotovcocktail bij rellen

PARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.

5 uur geleden