Algemene Vergadering VN wil binnen 1 jaar einde bezetting Israël
NEW YORK (ANP/RTR) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft een door de Palestijnen opgestelde resolutie aangenomen waarin wordt geëist dat Israël binnen twaalf maanden "zijn illegale aanwezigheid in de bezette Palestijnse gebieden" beëindigt. De resolutie kreeg 124 stemmen voor en 14 tegen. Nederland en 42 andere landen onthielden zich van stemming. De Verenigde Staten en Israël stemden tegen.
Israël had van tevoren gewaarschuwd dat de resolutie geweld zou kunnen aanwakkeren. De tekst is gebaseerd op een advies van het Internationale Gerechtshof dat de Israëlische bezetting van Palestijnse gebieden "onwettig" noemt.
Over een aantal dagen begint het plenaire debat van de Algemene Vergadering in New York. Op 26 september geeft zowel de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als de Palestijnse president Mahmoud Abbas er een toespraak.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
36 minuten geledenBAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.
3 uur geleden