Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Algemene Vergadering VN voor het eerst virtueel

Algemene Vergadering VN voor het eerst virtueel

NEW YORK (ANP/AFP) - De algemene vergadering van de Verenigde Naties zal in september voor het eerst in de geschiedenis virtueel plaatsvinden vanwege het coronavirus. Dat heeft de voorzitter van de vergadering, die van 22 tot en met 29 september op de agenda staat, woensdag verklaard.

Deelnemende landen moeten de opgenomen speech van maximaal 15 minuten van hun president, premier of andere vertegenwoordiger onder embargo zeker vijf dagen van tevoren inleveren. Op de dagen van de vergadering zal die dan in de VN-zaal worden uitgezonden of indien nodig voorgelezen. Van het betreffende land mag een diplomaat in de zaal aanwezig zijn. De deelnemers aan de vergadering kunnen de voordrachten via een videoverbinding volgen.

VN-chef António Guterres verklaarde vorige maand al dat het onwaarschijnlijk was dat de wereldleiders elkaar in september zouden kunnen ontmoeten. De Algemene Vergadering is sinds de Tweede Wereldoorlog nog geen een keer afgelast, wel twee keer uitgesteld.

Meer uit Buitenland

Australisch verbod op sociale media onder 16 jaar lijkt effectief

CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.

1 uur geleden
Trump: internationale vredesraad voor Gazastrook is gevormd

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.

3 uur geleden
Machado: heb Trump mijn Nobelprijs aangeboden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.

6 uur geleden
Venezuela: niet bang voor diplomatieke confrontatie met VS

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.

6 uur geleden
Nobelprijswinnaar Machado vol lof over ontmoeting met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.

8 uur geleden
VS blijven azen op Groenland ondanks Europese militairen

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.

8 uur geleden
Witte Huis: Iran schort 800 executies op onder druk van Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.

9 uur geleden