Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Algemeen secretaris Bart Plaatje kondigt vertrek aan bij FNV

Algemeen secretaris Bart Plaatje kondigt vertrek aan bij FNV

UTRECHT (ANP) - Bestuurslid Bart Plaatje vertrekt bij vakbond FNV. De algemeen secretaris van de bond stelt zich niet langer kandidaat voor een tweede termijn en neemt per direct verlof op, schrijft hij in een brief aan zijn medebestuursleden. Zijn vertrek komt tijdens een onrustige periode binnen de grootste vakbond van Nederland.

Zo staat er maandag een staking gepland van medewerkers van FNV zelf. FNV Personeel, de interne vakbond die de belangen van het eigen personeel behartigt, stelt dat de sociale veiligheid binnen de bond onder druk staat door onrust die het bestuur, waarvan Plaatje deel uitmaakte, heeft veroorzaakt. FNV Personeel wil met de staking onder meer afdwingen dat het bestuur tijdelijk terugtreedt.

"De acties en aangekondigde stakingen die gepland staan zullen de bond veel schade toebrengen", schrijft Plaatje. "Daar is mijn vakbondshart te groot voor." Plaatje was sinds juni 2021 algemeen secretaris bij FNV. De huidige bestuursperiode loopt over enkele weken af.

Lastercampagne tegen Boufangacha

In aanloop naar de verkiezingen voor een nieuwe voorzitter van FNV is een bestuurscrisis ontstaan. Vicevoorzitter Zakaria Boufangacha, die zich kandidaat heeft gesteld, werd beschuldigd van grensoverschrijdend gedrag. Volgens eerdere berichtgeving in Vrij Nederland ging het om een lastercampagne van Plaatje tegen hem.

Plaatje is naar eigen zeggen tijdens zijn bestuursperiode meermaals op weerstand gestuit tegen zijn plannen, schrijft hij in zijn vertrekbrief. Sinds oktober vorig jaar ervoer hij dat "een meerderheid in het algemeen bestuur mij niet steunde en zelfs ondermijnde". Daarop meldde hij zich in november ziek. "Transparantie naar het ledenparlement werd mij kwalijk genomen in vele vormen", aldus Plaatje, die zich heeft ingezet voor ledengroei bij de vakbond.

Uitstel verkiezingen

"Wij hebben kennisgenomen van het vertrek van de algemeen secretaris. We bedanken hem voor zijn jarenlange inzet en voor deze moedige stap", zegt penningmeester Piet Rietman namens het bestuur. De top van de vakbond komt maandag, gelijktijdig met de staking, bijeen. FNV-voorzitter Tuur Elzinga wil tijdens die vergadering voorstellen om de verkiezingen voor een nieuwe voorzitter uit te stellen, maakte hij vorige week bekend. "Maandag bespreekt het FNV-bestuur welke stappen de FNV neemt om de onrust in de organisatie te adresseren", aldus Rietman.

Meer uit Financieel

Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

36 minuten geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

17 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

19 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

21 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

23 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

1 dag geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

1 dag geleden