Algemeen directeur Van Wijk vertrekt definitief bij Vitesse
ARNHEM (ANP) - Algemeen directeur Pascal van Wijk vertrekt definitief bij Vitesse. Hij ontbrak de afgelopen weken al nadat hij zich ziek had gemeld bij de club die in de Eredivisie maar net boven de degradatiezone staat. "Het is moeilijk om afscheid te nemen, maar het belang van Vitesse staat voorop", laat Van Wijk in een persbericht weten.
"Ik heb jarenlang mijn ziel en zaligheid in deze prachtige club gelegd. Mijn vier jaren als algemeen directeur zijn bewogen en uitdagend geweest. Met name de afgelopen maanden waren intensief. Voor de club kan een frisse blik op zaken in de huidige situatie bevorderlijk zijn."
Van Wijk, die onlangs met ziekteverlof ging, wordt voorlopig vervangen door Peter Rovers. De commercieel directeur nam twee weken geleden de taken van Van Wijk al over. "Ik pak de verantwoordelijkheid om samen met alle collega's en iedereen die Vitesse een warm hart toedraagt de schouders eronder te zetten, zodat we met elkaar zo goed mogelijk uit deze uitdagende periode komen", aldus Rovers.
Vitesse bereikte onlangs na een juridisch gevecht alsnog overeenstemming met de eigenaar van het Gelredome over een huursom voor het stadion. Vitesse blijft tot minimaal 2030 in het Gelredome voetballen. De club uit Arnhem wacht nog altijd op goedkeuring door de KNVB van de overname van de club door de Common Group, de Amerikaanse investeringsmaatschappij van Coley Parry. Hij wil de Rus Valeri Oyf opvolgen als eigenaar van Vitesse. Oyf besloot vorig jaar na de Russische militaire inval in Oekraïne om zijn aandelen te verkopen.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/BELGA) - De Europese voetbalbond UEFA vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun. Door het herzien van de schorsing kan de aanvaller, die tegen Bosnië en Herzegovina een rode kaart kreeg, alsnog in actie komen tegen België in de achtste finales op het WK voetbal.
1 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - België heeft toestemming gekregen om in beroep te gaan tegen het besluit van de FIFA om de Amerikaan Folarin Balogun niet te schorsen voor het onderlinge duel in de achtste finales van het WK voetbal. Dat meldt sportkrant The Athletic. De aanvaller zou door een rode kaart in de wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina automatisch voor minimaal één duel worden geschorst, maar de tuchtcommissie van de FIFA gaf slechts een voorwaardelijke straf.
3 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - Aanvaller Erling Haaland noemt zijn heldenrol voor Noorwegen op het WK voetbal "onwerkelijk". De 25-jarige spits hielp zondagavond zijn land met twee doelpunten langs Brazilië (2-1) en staat inmiddels op zeven treffers voor het toernooi.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse bondscoach Javier Aguirre stapt op. Dat heeft hij na de uitschakeling van het gastland op het WK voetbal bekendgemaakt. Mexico verloor in de achtste finales met 3-2 van Engeland. Oud-voetballer Rafael Márquez wordt zoals gepland de nieuwe bondscoach van Mexico.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Engeland heeft in de nacht van zondag op maandag een einde gemaakt aan de Mexicaanse hoop op een wereldtitel. Het elftal van Thomas Tuchel versloeg het gastland in het Mexico City Stadium met 3-2. Jude Bellingham en Harry Kane scoorden voor de Engelsen, die vanaf de 54e minuut in de tweede helft met tien man speelden. Engeland speelt in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Noorwegen.
9 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Neymar (34) heeft zijn interlandloopbaan na de uitschakeling van Brazilië op het WK van de Verenigde Staten, Canada en Mexico beëindigd. Dat heeft de 34-jarige voetballer bekendgemaakt. Neymar besloot zijn carrière met een 2-1-nederlaag in de achtste finales tegen Noorwegen.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De wedstrijd in de achtste finales van het WK voetbal tussen Mexico en Engeland is een uur uitgesteld. Dat heeft de FIFA besloten vanwege de weersomstandigheden in de hoofdstad van Mexico. Er zijn regen- en onweersbuien bij het Mexico City Stadium. De winnaar van het duel treft Noorwegen in de kwartfinales van het WK. De aftrap staat gepland om 03.00 uur (Nederlandse tijd).
12 uur geleden