Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Algemeen directeur Van der Sar langer bij Ajax

Algemeen directeur Van der Sar langer bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat het contract van Edwin van der Sar verlengen. De raad van commissarissen wil de algemeen directeur tot minimaal 30 juni 2025 aan de club uit Amsterdam binden. De oud-doelman wordt op 11 november herbenoemd op een algemene vergadering van aandeelhouders. De huidige overeenkomst van Van der Sar loopt eind november volgend jaar af.

"Ik heb de afgelopen tien jaar erg veel meegemaakt bij Ajax", reageert Van der Sar op zijn aanstaande herbenoeming. "In die jaren zijn we met de club gegroeid op vele vlakken. Het internationale aanzien is met name dankzij de prestaties van ons eerste elftal enorm toegenomen. Er zit een fantastische organisatie achter die dat mede mogelijk maakt. Ons doel is structureel onderdeel uitmaken van de internationale top. Vanaf 2024 verandert de opzet van de Europese toernooien en wij willen jaarlijks meedoen aan de veranderde Champions League. Die reis is nog niet ten einde en ik wil daar graag mijn bijdrage aan blijven leveren."

"Ik werk dagelijks met enthousiaste collega’s die de lat ook steeds hoger willen leggen", merkt Van der Sar. "Niet alleen bij het eerste elftal maar ook op kantoor, bij de jeugdopleiding en bij de vrouwen van Ajax. Het stadion is altijd vol en de groei van de verkoop van de verschillende Ajax-shirts aan jong en oud in binnen- en buitenland is ongekend. We voelen uit en thuis veel support van onze fans. Genoeg redenen om de komende jaren mijn ziel en zaligheid te blijven inzetten voor de club."

Directeur marketing

Van der Sar maakt sinds november 2012 deel uit van het directieteam van Ajax. Daar begon hij als directeur marketing. In november 2016 werd de voormalig doelman benoemd tot algemeen directeur en is hij in die hoedanigheid ook voorzitter van het directieteam van de kampioen.

"Nadat Edwin de promotie maakte van marketingdirecteur naar CEO heeft hij zich enorm verbreed", vindt voorzitter Leen Meijaard van de raad van commissarissen "Van commercie naar algemene zaken en met het laatste half jaar ook de technische zaken erbij. Ajax heeft in de zes jaar onder zijn leiderschap een zeer succesvolle periode gekend. De stap in de richting van de Europese top is gezet, maar we zijn er nog niet. Met ervaring, kennis, kunde en het internationale netwerk van Edwin hopen wij ook de laatste stap te kunnen zetten. Wij zijn blij dat hij ervoor gekozen heeft nog drie jaar te blijven. Hij is gepokt en gemazeld en we hebben er veel vertrouwen in dat de club onder zijn leiding de komende jaren de stijgende lijn voortzet."

Meer uit Voetbal

Tunesië stelt Chaâbani aan als nieuwe bondscoach

TUNIS (ANP/RTR) - Tunesië heeft Mouin Chaâbani aangesteld als de nieuwe bondscoach van de voetballers. De 45-jarige Tunesiër heeft een contract tot en met 2030 getekend, meldde de Tunesische voetbalbond (FTF).

58 minuten geleden
Willem II haalt verdediger Ter Avest terug naar Nederland

TILBURG (ANP) - Willem II haalt Hidde ter Avest terug naar Nederland. De 29-jarige verdediger komt transfervrij over van Oxford United en tekent een contract voor één seizoen bij de gepromoveerde club uit Tilburg, met een optie voor nog een jaar.

3 uur geleden
UEFA wijst plan FIFA voor aandelenverkoop WK resoluut af

NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA heeft zeer negatief gereageerd op de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. FIFA wil een nieuwe dochteronderneming FIFA Forward Enterprise (FFE) oprichten en daarvan zo'n 20 procent van de aandelen verkopen aan investeerders.

4 uur geleden
Slechts geel in Bundesliga na beledigen speler met bedekte mond

FRANKFURT (ANP/DPA) - Voetballers in de Bundesliga die vanaf nu hun mond bedekken bij een verbale confrontatie met een tegenstander krijgen een gele kaart. Dat heeft de scheidsrechterscommissie van de Duitse bond (DFB) bevestigd aan persbureau dpa. Op het afgelopen WK werd de handeling nog bestraft met rood.

5 uur geleden
Mancini keert terug als bondscoach van Italië

ROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini keert na drie jaar terug als bondscoach van de Italiaanse voetballers. Dat heeft de voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, Giovanni Malagò, in Rome bekendgemaakt.

6 uur geleden
Oud-Feyenoorder Wellenreuther meteen geblesseerd bij Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Doelman Timon Wellenreuther kan de komende weken niet in actie komen voor zijn nieuwe club VfL Wolfsburg. De van Feyenoord overgekomen keeper heeft vrijdag een knieblessure opgelopen tijdens het vriendschappelijke duel met Olympique Lyon. Dat meldt de Duitse club dinsdag.

7 uur geleden
Media: Mancini opnieuw bondscoach van voetballers Italië

ROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini staat op het punt om opnieuw bondscoach van Italië te worden. Dat melden verschillende media. De 61-jarige trainer moet de opvolger worden van de in april vertrokken bondscoach Gennaro Gattuso. Onder zijn leiding wist Italië zich niet te plaatsen voor het afgelopen WK. Het land ontbrak zo voor de derde keer op rij op het mondiale toernooi.

8 uur geleden