Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Algemeen directeur Van der Sar langer bij Ajax

Algemeen directeur Van der Sar langer bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat het contract van Edwin van der Sar verlengen. De raad van commissarissen wil de algemeen directeur tot minimaal 30 juni 2025 aan de club uit Amsterdam binden. De oud-doelman wordt op 11 november herbenoemd op een algemene vergadering van aandeelhouders. De huidige overeenkomst van Van der Sar loopt eind november volgend jaar af.

"Ik heb de afgelopen tien jaar erg veel meegemaakt bij Ajax", reageert Van der Sar op zijn aanstaande herbenoeming. "In die jaren zijn we met de club gegroeid op vele vlakken. Het internationale aanzien is met name dankzij de prestaties van ons eerste elftal enorm toegenomen. Er zit een fantastische organisatie achter die dat mede mogelijk maakt. Ons doel is structureel onderdeel uitmaken van de internationale top. Vanaf 2024 verandert de opzet van de Europese toernooien en wij willen jaarlijks meedoen aan de veranderde Champions League. Die reis is nog niet ten einde en ik wil daar graag mijn bijdrage aan blijven leveren."

"Ik werk dagelijks met enthousiaste collega’s die de lat ook steeds hoger willen leggen", merkt Van der Sar. "Niet alleen bij het eerste elftal maar ook op kantoor, bij de jeugdopleiding en bij de vrouwen van Ajax. Het stadion is altijd vol en de groei van de verkoop van de verschillende Ajax-shirts aan jong en oud in binnen- en buitenland is ongekend. We voelen uit en thuis veel support van onze fans. Genoeg redenen om de komende jaren mijn ziel en zaligheid te blijven inzetten voor de club."

Directeur marketing

Van der Sar maakt sinds november 2012 deel uit van het directieteam van Ajax. Daar begon hij als directeur marketing. In november 2016 werd de voormalig doelman benoemd tot algemeen directeur en is hij in die hoedanigheid ook voorzitter van het directieteam van de kampioen.

"Nadat Edwin de promotie maakte van marketingdirecteur naar CEO heeft hij zich enorm verbreed", vindt voorzitter Leen Meijaard van de raad van commissarissen "Van commercie naar algemene zaken en met het laatste half jaar ook de technische zaken erbij. Ajax heeft in de zes jaar onder zijn leiderschap een zeer succesvolle periode gekend. De stap in de richting van de Europese top is gezet, maar we zijn er nog niet. Met ervaring, kennis, kunde en het internationale netwerk van Edwin hopen wij ook de laatste stap te kunnen zetten. Wij zijn blij dat hij ervoor gekozen heeft nog drie jaar te blijven. Hij is gepokt en gemazeld en we hebben er veel vertrouwen in dat de club onder zijn leiding de komende jaren de stijgende lijn voortzet."

Meer uit Voetbal

Doelman Schoonderwaldt definitief van Sparta naar VVV-Venlo

ROTTERDAM (ANP) - Doelman Youri Schoonderwaldt gaat definitief van Sparta Rotterdam naar VVV-Venlo. De 26-jarige keeper speelde vorig seizoen al op huurbasis voor de club uit de Keuken Kampioen Divisie, waar hij eerste doelman was. Hij tekende voor twee seizoenen in Venlo.

3 uur geleden
Ajax ontbindt contract middenvelder Van den Boomen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van middenvelder Branco van den Boomen. De twee partijen bereikten overeenstemming over het beëindigen van zijn contract, dat nog liep tot de zomer van 2027.

4 uur geleden
Noor Haaland wil alle druk bij Engelsen leggen voor WK-duel

MIAMI (ANP/AFP) - De Noorse sterspeler Erling Haaland heeft de rol van underdog omarmd voor de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Engeland. "Ik denk dat er een paar duidelijke favorieten op het WK zijn en Engeland is er daar één van. Ik vind dat jullie elk greintje druk op de Engelse jongens moeten leggen", zei de spits van Manchester City met een knipoog tegen journalisten.

4 uur geleden
Van der Linden nieuwe algemeen directeur Vitesse

ARNHEM (ANP) - Willem van der Linden treedt per 17 augustus als algemeen directeur in dienst bij Vitesse. Dat maakte de club uit de Keuken Kampioen Divisie bekend op de eigen website. Van der Linden komt over van RKC Waalwijk, waar hij sinds medio 2024 dezelfde functie vervulde.

4 uur geleden
Bondscoach België niet bezig met fans voor WK-duel met Spanje

INGLEWOOD (ANP/DPA) - Bondscoach Rudi Garcia van België maakt zich geen zorgen over de eventuele vijandige sfeer in het Los Angeles Stadium bij de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Spanje. Amerikaanse fans zouden mogelijk op de hand van de tegenstander kunnen zijn, na de zege van België op de Verenigde Staten in de achtste finales. Een duel dat in het teken stond van de veelbesproken rode kaart van de Amerikaan Folarin Balogun.

5 uur geleden
Bondscoach Marokko realistisch na WK-nederlaag tegen Frankrijk

FOXBOROUGH (ANP/RTR) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van Marokko was realistisch na de verloren kwartfinale op het WK voetbal tegen Frankrijk (0-2). "We moeten erkennen dat ze een geweldig team hebben", zei hij over tegenstander Frankrijk.

6 uur geleden
Mbappé stelt Fransen gerust na wissel tijdens WK-zege op Marokko

FOXBOROUGH (ANP/AFP) - Aanvoerder Kylian Mbappé heeft Frankrijk gerustgesteld na zijn wissel tijdens de gewonnen kwartfinale op het WK voetbal tegen Marokko (2-0). De 27-jarige sterspeler werd een kwartier voor tijd vervangen door Jean-Philippe Mateta. "Het gaat goed met me", zei hij na afloop van het duel in het Boston Stadium.

6 uur geleden