Algemeen directeur Rovers weg bij Vitesse
ARNHEM (ANP) - Algemeen directeur Peter Rovers vertrekt bij Vitesse. De Arnhemse Eredivisionist maakte dat kort voor het duel met FC Volendam bekend. Rovers legt zijn werkzaamheden uiterlijk eind maart neer of eerder, als Vitesse een geschikte opvolger heeft gevonden. Het vertrek volgt enkele dagen nadat de licentiecommissie betaald voetbal een overname van Vitesse door de Amerikaanse investeerder Coley Parry had afgekeurd.
Rovers, die drieënhalf jaar werkte bij Vitesse, heeft zich lang ingezet voor de komst van Parry. "De club en Rovers hebben na een enorm intensieve periode, waarin de club te maken kreeg met talloze complexe problemen, besloten dat het beter is wanneer de volgende fase in het bestaan van Vitesse wordt geleid door een nieuw gezicht", aldus Vitesse in een persbericht.
Vitesse, hekkensluiter in de Eredivisie, speelt om 14.30 uur thuis tegen Volendam, dat zeventiende staat.
In goed overleg
Rovers liet donderdag nog strijdbaar weten dat de club in beroep gaat tegen de uitspraak van de KNVB-licentiecommissie, die twijfels heeft over het beschikbare vermogen van Parry's bedrijf Common Group. "We gaan keihard aan de slag met het uitrollen van een alternatief plan", zei de algemeen directeur ad interim, die aan het einde van het seizoen sowieso zou vertrekken. Hij zag nog altijd een rol voor Parry bij Vitesse.
Vitesse meldt dat Rovers nauw betrokken blijft bij de belangrijke dossiers waar de club mee te maken heeft. "Peter heeft in één jaar meer problemen op zijn bord gekregen dan die van een gemiddelde voetbalbestuurder in zijn hele carrière", citeert de club Andrey Soloviev en Peter van Bussel namens de raad van commissarissen. "We hebben veel waardering voor zijn doorzettingsvermogen. Het is wat ons betreft ook onterecht dat op dit moment in de publieke opinie alle pijlen op hem worden gericht."
Soloviev en Van Bussel benadrukken dat alle belangrijke beslissingen die genomen zijn, altijd in goed overleg en met instemming van zowel de huidige grootaandeelhouder als de rvc zijn genomen. "Peter kent de dossiers als geen ander en we zijn dan ook blij dat we de komende belangrijke weken op hem kunnen blijven rekenen. We zullen ondertussen op zoek gaan naar een opvolger. Het is van belang dat we daar een aantal weken de tijd voor hebben, waarbij we weten dat de club ondertussen nog steeds in goede handen is."
Meer uit Voetbal
FLEETWOOD (ANP) - Landskampioen Arsenal is in de achtste finales van de League Cup uitgeschakeld door Fleetwood Town, een team uit het vierde niveau in Engeland. De ploeg van trainer Mikel Arteta verloor, met Jurriën Timber in de basis, na strafschoppen. De wedstrijd werd vlak na de aftrap een kleine tien minuten stilgelegd vanwege een overvliegende drone, maar kon daarna worden hervat.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de eerste ronde van de KNVB-beker een eenvoudige overwinning geboekt bij de amateurs van Koninklijke HFC. De oud-bekerwinnaars uit Deventer waren met 5-0 te sterk.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - Willem II heeft na tien duels op rij zonder zege weer eens een wedstrijd gewonnen. In de eerste ronde van de KNVB-beker won de ploeg van interim-trainer Adri Koster met 4-3 bij eerstedivisionist Helmond Sport.
5 uur geledenLENS (ANP/BELGA) - RC Lens mag de komende twee uitwedstrijden in de Champions League geen supporters meenemen. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Franse club bestraft na wangedrag van fans tijdens het duel met Club Brugge van vorige week. Ook moet Lens een boete van 80.000 euro betalen.
6 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Lazio heeft de koppositie in de Serie A heroverd na een doelpuntrijke uitzege op Sassuolo: 2-6. De Nederlandse international Kenneth Taylor opende al in de tweede minuut de score voor de Romeinse voetbalploeg. Tijjani Noslin maakte twee doelpunten voor de club uit Rome in de tweede helft. Lazio liep door de zege drie punten uit op nummer 2 Internazionale.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Ismail Kartal is niet langer trainer van Fenerbahçe. Dat maakte de Turkse voetbalclub dinsdag bekend via X. Zijn vertrek volgt op de competitienederlaag (2-1) van een dag eerder bij rivaal Galatasaray.
7 uur geledenBERN (ANP/RTR) - Granit Xhaka en Breel Embolo zijn weer welkom bij de Zwitserse nationale ploeg. Dat meldt de Zwitserse voetbalbond (SFV) dinsdag na afronding van onderzoek naar het gebruik van vervalste coronavaccinatiebewijzen. Aanvaller Embolo werd eind vorige maand om die reden uit de Zwitserse selectie gezet.
8 uur geleden