Algemeen directeur Rovers weg bij Vitesse
ARNHEM (ANP) - Algemeen directeur Peter Rovers vertrekt bij Vitesse. De Arnhemse Eredivisionist maakte dat kort voor het duel met FC Volendam bekend. Rovers legt zijn werkzaamheden uiterlijk eind maart neer of eerder, als Vitesse een geschikte opvolger heeft gevonden. Het vertrek volgt enkele dagen nadat de licentiecommissie betaald voetbal een overname van Vitesse door de Amerikaanse investeerder Coley Parry had afgekeurd.
Rovers, die drieënhalf jaar werkte bij Vitesse, heeft zich lang ingezet voor de komst van Parry. "De club en Rovers hebben na een enorm intensieve periode, waarin de club te maken kreeg met talloze complexe problemen, besloten dat het beter is wanneer de volgende fase in het bestaan van Vitesse wordt geleid door een nieuw gezicht", aldus Vitesse in een persbericht.
Vitesse, hekkensluiter in de Eredivisie, speelt om 14.30 uur thuis tegen Volendam, dat zeventiende staat.
In goed overleg
Rovers liet donderdag nog strijdbaar weten dat de club in beroep gaat tegen de uitspraak van de KNVB-licentiecommissie, die twijfels heeft over het beschikbare vermogen van Parry's bedrijf Common Group. "We gaan keihard aan de slag met het uitrollen van een alternatief plan", zei de algemeen directeur ad interim, die aan het einde van het seizoen sowieso zou vertrekken. Hij zag nog altijd een rol voor Parry bij Vitesse.
Vitesse meldt dat Rovers nauw betrokken blijft bij de belangrijke dossiers waar de club mee te maken heeft. "Peter heeft in één jaar meer problemen op zijn bord gekregen dan die van een gemiddelde voetbalbestuurder in zijn hele carrière", citeert de club Andrey Soloviev en Peter van Bussel namens de raad van commissarissen. "We hebben veel waardering voor zijn doorzettingsvermogen. Het is wat ons betreft ook onterecht dat op dit moment in de publieke opinie alle pijlen op hem worden gericht."
Soloviev en Van Bussel benadrukken dat alle belangrijke beslissingen die genomen zijn, altijd in goed overleg en met instemming van zowel de huidige grootaandeelhouder als de rvc zijn genomen. "Peter kent de dossiers als geen ander en we zijn dan ook blij dat we de komende belangrijke weken op hem kunnen blijven rekenen. We zullen ondertussen op zoek gaan naar een opvolger. Het is van belang dat we daar een aantal weken de tijd voor hebben, waarbij we weten dat de club ondertussen nog steeds in goede handen is."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - De ticketprijzen voor de WK-finale van zondag tussen titelverdediger Argentinië en Spanje blijven maar stijgen. De goedkoopste kaartjes kostten zaterdagmiddag 8400 euro, zo blijkt uit gegevens van TicketData.com. Afgelopen maandag werden er nog tickets voor ruim 5700 euro verkocht.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Arsène Wenger weet nog niet of de wedstrijden op het volgende WK halverwege beide helften een drinkpauze krijgen. "We moeten na dit WK analyseren wat de impact van deze beslissing was", zei het hoofd voetbalontwikkeling bij de FIFA tijdens een persconferentie.
3 uur geledenEAST HANOVER (ANP/RTR) - De laatste training van Spanje voorafgaand aan de finale van het WK tegen Argentinië is afgelast. Het onweerde zo heftig dat de spelers van de Europees kampioen niet op het veld van het Melanie Lane-trainingscomplex in New Jersey verschenen.
6 uur geledenDELDEN (ANP) - Oranje-international Wout Weghorst heeft gescoord bij zijn officieuze debuut voor FC Twente. De van Ajax overgekomen spits schoot tegen Gent op aangeven van Ruud Nijstad na een kleine tien minuten de 1-1 binnen. Het duel in Delden eindigde in 2-2.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De FIFA heeft sinds de start van het wereldkampioenschap voetbal op 11 juni meer dan 7 miljoen potentieel schadelijke onlineberichten en reacties verwijderd. Dat is een ruime veertienvoudiging vergeleken met het vorige WK in 2022 in Qatar, toen 470.000 van dergelijke berichten en reacties werden weggehaald. Het WK duurde toen een kleine maand en nu vijf weken.
10 uur geledenMIAMI (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft ook enkele dagen na de verloren halve finale op het WK tegen Argentinië (1-2) geen spijt van zijn verdedigende wissels. "Ik heb nergens spijt van, want ik vond ons te passief en ik wilde het team helpen. Ik heb verschillende beslissingen genomen op basis van intuïtie en ervaring. Ik zou spijt hebben gehad als ik dat niet zou hebben gedaan", zei Tuchel in aanloop naar de troostfinale tegen Frankrijk in Miami.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Ook Lionel Messi zelf vindt de foto van hem met Lamine Yamal als baby "bizar". Negentien jaar later treffen de Argentijnse oud-speler van FC Barcelona en de huidige Spaanse aanvaller van de Catalanen elkaar in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. "Destijds is er een foto van ons gemaakt toen hij nog een baby was, en nu staan we tegenover elkaar in een WK-finale", zei de 39-jarige vedette tijdens een persconferentie in New York.
15 uur geleden