Algemeen directeur Rovers weg bij Vitesse
ARNHEM (ANP) - Algemeen directeur Peter Rovers vertrekt bij Vitesse. De Arnhemse Eredivisionist maakte dat kort voor het duel met FC Volendam bekend. Rovers legt zijn werkzaamheden uiterlijk eind maart neer of eerder, als Vitesse een geschikte opvolger heeft gevonden. Het vertrek volgt enkele dagen nadat de licentiecommissie betaald voetbal een overname van Vitesse door de Amerikaanse investeerder Coley Parry had afgekeurd.
Rovers, die drieënhalf jaar werkte bij Vitesse, heeft zich lang ingezet voor de komst van Parry. "De club en Rovers hebben na een enorm intensieve periode, waarin de club te maken kreeg met talloze complexe problemen, besloten dat het beter is wanneer de volgende fase in het bestaan van Vitesse wordt geleid door een nieuw gezicht", aldus Vitesse in een persbericht.
Vitesse, hekkensluiter in de Eredivisie, speelt om 14.30 uur thuis tegen Volendam, dat zeventiende staat.
In goed overleg
Rovers liet donderdag nog strijdbaar weten dat de club in beroep gaat tegen de uitspraak van de KNVB-licentiecommissie, die twijfels heeft over het beschikbare vermogen van Parry's bedrijf Common Group. "We gaan keihard aan de slag met het uitrollen van een alternatief plan", zei de algemeen directeur ad interim, die aan het einde van het seizoen sowieso zou vertrekken. Hij zag nog altijd een rol voor Parry bij Vitesse.
Vitesse meldt dat Rovers nauw betrokken blijft bij de belangrijke dossiers waar de club mee te maken heeft. "Peter heeft in één jaar meer problemen op zijn bord gekregen dan die van een gemiddelde voetbalbestuurder in zijn hele carrière", citeert de club Andrey Soloviev en Peter van Bussel namens de raad van commissarissen. "We hebben veel waardering voor zijn doorzettingsvermogen. Het is wat ons betreft ook onterecht dat op dit moment in de publieke opinie alle pijlen op hem worden gericht."
Soloviev en Van Bussel benadrukken dat alle belangrijke beslissingen die genomen zijn, altijd in goed overleg en met instemming van zowel de huidige grootaandeelhouder als de rvc zijn genomen. "Peter kent de dossiers als geen ander en we zijn dan ook blij dat we de komende belangrijke weken op hem kunnen blijven rekenen. We zullen ondertussen op zoek gaan naar een opvolger. Het is van belang dat we daar een aantal weken de tijd voor hebben, waarbij we weten dat de club ondertussen nog steeds in goede handen is."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
17 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
1 dag geleden