Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Algemeen directeur Rovers weg bij Vitesse

Algemeen directeur Rovers weg bij Vitesse

ARNHEM (ANP) - Algemeen directeur Peter Rovers vertrekt bij Vitesse. De Arnhemse Eredivisionist maakte dat kort voor het duel met FC Volendam bekend. Rovers legt zijn werkzaamheden uiterlijk eind maart neer of eerder, als Vitesse een geschikte opvolger heeft gevonden. Het vertrek volgt enkele dagen nadat de licentiecommissie betaald voetbal een overname van Vitesse door de Amerikaanse investeerder Coley Parry had afgekeurd.

Rovers, die drieënhalf jaar werkte bij Vitesse, heeft zich lang ingezet voor de komst van Parry. "De club en Rovers hebben na een enorm intensieve periode, waarin de club te maken kreeg met talloze complexe problemen, besloten dat het beter is wanneer de volgende fase in het bestaan van Vitesse wordt geleid door een nieuw gezicht", aldus Vitesse in een persbericht.

Vitesse, hekkensluiter in de Eredivisie, speelt om 14.30 uur thuis tegen Volendam, dat zeventiende staat.

In goed overleg

Rovers liet donderdag nog strijdbaar weten dat de club in beroep gaat tegen de uitspraak van de KNVB-licentiecommissie, die twijfels heeft over het beschikbare vermogen van Parry's bedrijf Common Group. "We gaan keihard aan de slag met het uitrollen van een alternatief plan", zei de algemeen directeur ad interim, die aan het einde van het seizoen sowieso zou vertrekken. Hij zag nog altijd een rol voor Parry bij Vitesse.

Vitesse meldt dat Rovers nauw betrokken blijft bij de belangrijke dossiers waar de club mee te maken heeft. "Peter heeft in één jaar meer problemen op zijn bord gekregen dan die van een gemiddelde voetbalbestuurder in zijn hele carrière", citeert de club Andrey Soloviev en Peter van Bussel namens de raad van commissarissen. "We hebben veel waardering voor zijn doorzettingsvermogen. Het is wat ons betreft ook onterecht dat op dit moment in de publieke opinie alle pijlen op hem worden gericht."

Soloviev en Van Bussel benadrukken dat alle belangrijke beslissingen die genomen zijn, altijd in goed overleg en met instemming van zowel de huidige grootaandeelhouder als de rvc zijn genomen. "Peter kent de dossiers als geen ander en we zijn dan ook blij dat we de komende belangrijke weken op hem kunnen blijven rekenen. We zullen ondertussen op zoek gaan naar een opvolger. Het is van belang dat we daar een aantal weken de tijd voor hebben, waarbij we weten dat de club ondertussen nog steeds in goede handen is."

Meer uit Voetbal

Ekkelenkamp helpt Udinese met doelpunt langs AS Roma

UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.

5 uur geleden
Spits Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.

5 uur geleden
Feyenoord laat gehuurde aanvaller Larin terugkeren naar Mallorca

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.

7 uur geleden
Voetbalbaas Infantino wil verbanning Rusland opheffen

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."

9 uur geleden
FC Utrecht neemt afscheid van Finnsson, Van de Haar en Jenner

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.

9 uur geleden
Feyenoord accepteert schorsing van één duel voor Borges

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.

11 uur geleden
Doelman Paes tekent contract tot medio 2029 bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.

12 uur geleden