Algemeen directeur FC Twente: zing nooit meer over homo's
ENSCHEDE (ANP) - Algemeen directeur Paul van der Kraan van FC Twente roept de fans van de club op de website op om tijdens wedstrijden van de club nooit meer over homo's te zingen. Hij stelt dat dit gezang door een deel van de aanhang zondag zorgde voor een smet op de wedstrijd tegen Heracles Almelo, die in 2-2 eindigde.
"Tijdens de wedstrijd zong een deel van de FC Twente-aanhang een lied over homo's. Mensen hebben zich hier terecht aan gestoord en voelden zich gekwetst", schrijft Van der Kraan op de website. "Ik wil onze supporters vragen liedjes waarin over homo's wordt gezongen nooit meer te zingen. Het is verwerpelijk mensen te beledigen en te kwetsen met een lied. Het maakt niet uit hoe het bedoeld is of waar het vandaan komt, het past gewoon niet en voegt werkelijk niets toe. Supporters van FC Twente staan bekend om het repertoire van geweldige liedjes, dit soort teksten hebben we helemaal niet nodig."
De John Blankenstein Foundation, die zich inzet voor acceptatie van mensen uit de lhbti-gemeenschap in de sport, reageerde verrast op de uitlatingen van Van der Kraan. "Dit is super dat iemand als hij dit roept", aldus voorzitter Karin Blankenstein. "Maar het liefst zouden we willen zien dat er eindelijk eens een wedstrijd wordt stilgelegd als er zulke spreekkoren op de tribunes klinken. We snappen dat een scheidsrechter een wedstrijd niet zomaar kan stilleggen en dat daar veel bij komt kijken. Maar er is een protocol voor en dit moet toch echt een keer gebeuren om echt een signaal af te geven. Het houdt een keer op."
Telstar zette eerder deze week vier spelers uit de selectie omdat ze weigeren in de competitiewedstrijd tegen TOP Oss in een regenboogshirt te spelen. Ook deze actie van trainer Mike Snoei kan op waardering van de Foundation rekenen. "Al zitten sommigen spelers qua geloof en familie helaas in een bepaalde positie waardoor ze deze beslissing moeten nemen. Daar moeten we ook begrip voor opbrengen."
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
1 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
4 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
4 uur geleden