Algemeen directeur FC Twente: zing nooit meer over homo's
ENSCHEDE (ANP) - Algemeen directeur Paul van der Kraan van FC Twente roept de fans van de club op de website op om tijdens wedstrijden van de club nooit meer over homo's te zingen. Hij stelt dat dit gezang door een deel van de aanhang zondag zorgde voor een smet op de wedstrijd tegen Heracles Almelo, die in 2-2 eindigde.
"Tijdens de wedstrijd zong een deel van de FC Twente-aanhang een lied over homo's. Mensen hebben zich hier terecht aan gestoord en voelden zich gekwetst", schrijft Van der Kraan op de website. "Ik wil onze supporters vragen liedjes waarin over homo's wordt gezongen nooit meer te zingen. Het is verwerpelijk mensen te beledigen en te kwetsen met een lied. Het maakt niet uit hoe het bedoeld is of waar het vandaan komt, het past gewoon niet en voegt werkelijk niets toe. Supporters van FC Twente staan bekend om het repertoire van geweldige liedjes, dit soort teksten hebben we helemaal niet nodig."
De John Blankenstein Foundation, die zich inzet voor acceptatie van mensen uit de lhbti-gemeenschap in de sport, reageerde verrast op de uitlatingen van Van der Kraan. "Dit is super dat iemand als hij dit roept", aldus voorzitter Karin Blankenstein. "Maar het liefst zouden we willen zien dat er eindelijk eens een wedstrijd wordt stilgelegd als er zulke spreekkoren op de tribunes klinken. We snappen dat een scheidsrechter een wedstrijd niet zomaar kan stilleggen en dat daar veel bij komt kijken. Maar er is een protocol voor en dit moet toch echt een keer gebeuren om echt een signaal af te geven. Het houdt een keer op."
Telstar zette eerder deze week vier spelers uit de selectie omdat ze weigeren in de competitiewedstrijd tegen TOP Oss in een regenboogshirt te spelen. Ook deze actie van trainer Mike Snoei kan op waardering van de Foundation rekenen. "Al zitten sommigen spelers qua geloof en familie helaas in een bepaalde positie waardoor ze deze beslissing moeten nemen. Daar moeten we ook begrip voor opbrengen."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
7 uur geleden