Algemeen directeur FC Twente: zing nooit meer over homo's
ENSCHEDE (ANP) - Algemeen directeur Paul van der Kraan van FC Twente roept de fans van de club op de website op om tijdens wedstrijden van de club nooit meer over homo's te zingen. Hij stelt dat dit gezang door een deel van de aanhang zondag zorgde voor een smet op de wedstrijd tegen Heracles Almelo, die in 2-2 eindigde.
"Tijdens de wedstrijd zong een deel van de FC Twente-aanhang een lied over homo's. Mensen hebben zich hier terecht aan gestoord en voelden zich gekwetst", schrijft Van der Kraan op de website. "Ik wil onze supporters vragen liedjes waarin over homo's wordt gezongen nooit meer te zingen. Het is verwerpelijk mensen te beledigen en te kwetsen met een lied. Het maakt niet uit hoe het bedoeld is of waar het vandaan komt, het past gewoon niet en voegt werkelijk niets toe. Supporters van FC Twente staan bekend om het repertoire van geweldige liedjes, dit soort teksten hebben we helemaal niet nodig."
De John Blankenstein Foundation, die zich inzet voor acceptatie van mensen uit de lhbti-gemeenschap in de sport, reageerde verrast op de uitlatingen van Van der Kraan. "Dit is super dat iemand als hij dit roept", aldus voorzitter Karin Blankenstein. "Maar het liefst zouden we willen zien dat er eindelijk eens een wedstrijd wordt stilgelegd als er zulke spreekkoren op de tribunes klinken. We snappen dat een scheidsrechter een wedstrijd niet zomaar kan stilleggen en dat daar veel bij komt kijken. Maar er is een protocol voor en dit moet toch echt een keer gebeuren om echt een signaal af te geven. Het houdt een keer op."
Telstar zette eerder deze week vier spelers uit de selectie omdat ze weigeren in de competitiewedstrijd tegen TOP Oss in een regenboogshirt te spelen. Ook deze actie van trainer Mike Snoei kan op waardering van de Foundation rekenen. "Al zitten sommigen spelers qua geloof en familie helaas in een bepaalde positie waardoor ze deze beslissing moeten nemen. Daar moeten we ook begrip voor opbrengen."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
2 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
6 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
7 uur geleden