Algemeen directeur Eenhoorn vertrekt in juli bij AZ
ALKMAAR (ANP) - Robert Eenhoorn treedt per 1 juli terug als algemeen directeur van AZ. Eenhoorn, die bijna tien jaar in deze functie actief is bij de club, zal in de komende periode AZ helpen bij het zoeken naar en inwerken van een opvolger.
Eenhoorn begon op 1 oktober 2014 officieel als algemeen directeur bij de Alkmaarse club. De Rotterdammer, die daarvoor werkzaam was als technisch directeur van de Nederlandse honkbalbond, volgde destijds Toon Gerbrands op.
"Ik heb me in de afgelopen jaren met ziel en zaligheid ingezet voor de club en het verbeteren van de staat van het betaalde voetbal in het algemeen. Ik merkte bij mezelf echter een bepaalde metaalmoeheid zijn intrede doen en dan moet je conclusies trekken", geeft Eenhoorn als reden voor zijn vertrek. "Een club als AZ verdient de volle inzet en ik merkte dat die energie voor mijzelf steeds lastiger te vinden bleek."
Trots
Eenhoorn is trots op de sportieve en financiële gezondheid van de club. "AZ draait al jaren mee in de top van de Eredivisie en heeft ook in Europees verband een uitstekende indruk achtergelaten. Bijzonder trots ben ik op de manier waarop onze jeugd zich presenteert, niet in de laatste plaats omdat dit een stabiele toekomst voor de club betekent."
Onder Eenhoorn en technisch directeur Max Huiberts die sinds eind 2015 voor de club werkt, waren John van den Brom, Arne Slot en Pascal Jansen trainer van de club. Jansen werd afgelopen januari ontslagen. Oud-speler Maarten Martens maakt dit seizoen af als hoofdtrainer.
Begrip
De directeur zegt nog niet te weten wat hij na AZ gaat doen. "Om alle speculatie voor te zijn, er is nog geen volgende stap in zicht. Ik ben ook nog niet weg en zal me tot het daadwerkelijke afscheid voor de volle 100 procent blijven inzetten voor de club die me zo dierbaar is geworden."
"Toen Robert aangaf niet meer de energie te voelen die nodig is in deze functie, overheerste uiteraard eerst teleurstelling, maar al snel ook begrip voor zijn keuze", zegt René Neelissen, voorzitter van de Raad van Commissarissen van AZ. "Zijn besluit past in de topsportgedachte die hem kenmerkt."
Directeur voetbalzaken Max Huiberts zegt dat de beslissing van Eenhoorn hem zwaar valt. "We respecteren zijn besluit, maar tevens past het bij AZ om op onze eigen manier door te schakelen om de continuïteit te waarborgen."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
47 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
11 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
12 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
13 uur geleden