Algemeen directeur Eenhoorn vertrekt in juli bij AZ
ALKMAAR (ANP) - Robert Eenhoorn treedt per 1 juli terug als algemeen directeur van AZ. Eenhoorn, die bijna tien jaar in deze functie actief is bij de club, zal in de komende periode AZ helpen bij het zoeken naar en inwerken van een opvolger.
Eenhoorn begon op 1 oktober 2014 officieel als algemeen directeur bij de Alkmaarse club. De Rotterdammer, die daarvoor werkzaam was als technisch directeur van de Nederlandse honkbalbond, volgde destijds Toon Gerbrands op.
"Ik heb me in de afgelopen jaren met ziel en zaligheid ingezet voor de club en het verbeteren van de staat van het betaalde voetbal in het algemeen. Ik merkte bij mezelf echter een bepaalde metaalmoeheid zijn intrede doen en dan moet je conclusies trekken", geeft Eenhoorn als reden voor zijn vertrek. "Een club als AZ verdient de volle inzet en ik merkte dat die energie voor mijzelf steeds lastiger te vinden bleek."
Trots
Eenhoorn is trots op de sportieve en financiële gezondheid van de club. "AZ draait al jaren mee in de top van de Eredivisie en heeft ook in Europees verband een uitstekende indruk achtergelaten. Bijzonder trots ben ik op de manier waarop onze jeugd zich presenteert, niet in de laatste plaats omdat dit een stabiele toekomst voor de club betekent."
Onder Eenhoorn en technisch directeur Max Huiberts die sinds eind 2015 voor de club werkt, waren John van den Brom, Arne Slot en Pascal Jansen trainer van de club. Jansen werd afgelopen januari ontslagen. Oud-speler Maarten Martens maakt dit seizoen af als hoofdtrainer.
Begrip
De directeur zegt nog niet te weten wat hij na AZ gaat doen. "Om alle speculatie voor te zijn, er is nog geen volgende stap in zicht. Ik ben ook nog niet weg en zal me tot het daadwerkelijke afscheid voor de volle 100 procent blijven inzetten voor de club die me zo dierbaar is geworden."
"Toen Robert aangaf niet meer de energie te voelen die nodig is in deze functie, overheerste uiteraard eerst teleurstelling, maar al snel ook begrip voor zijn keuze", zegt René Neelissen, voorzitter van de Raad van Commissarissen van AZ. "Zijn besluit past in de topsportgedachte die hem kenmerkt."
Directeur voetbalzaken Max Huiberts zegt dat de beslissing van Eenhoorn hem zwaar valt. "We respecteren zijn besluit, maar tevens past het bij AZ om op onze eigen manier door te schakelen om de continuïteit te waarborgen."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
18 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
47 minuten geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
50 minuten geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon is in de ogen van Ronald Koeman de beste vervanger voor Jerdy Schouten in de WK-selectie van Oranje. De PSV'er liep begin april een zware blessure op en staat maanden aan de kant.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ian Maatsen en Lutsharel Geertruida mogen nog een klein beetje hopen op deelname aan het wereldkampioenschap voetbal met Oranje. De verdedigers staan op een reservelijst, zei bondscoach Ronald Koeman woensdag op een persconferentie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De selectie van het Nederlands elftal voor het komende WK is op dertien plaatsen gewijzigd ten opzichte van het EK van 2024 in Duitsland. Dat is precies de helft van de groep.
2 uur geleden