Algemeen directeur Eenhoorn vertrekt in juli bij AZ
ALKMAAR (ANP) - Robert Eenhoorn treedt per 1 juli terug als algemeen directeur van AZ. Eenhoorn, die bijna tien jaar in deze functie actief is bij de club, zal in de komende periode AZ helpen bij het zoeken naar en inwerken van een opvolger.
Eenhoorn begon op 1 oktober 2014 officieel als algemeen directeur bij de Alkmaarse club. De Rotterdammer, die daarvoor werkzaam was als technisch directeur van de Nederlandse honkbalbond, volgde destijds Toon Gerbrands op.
"Ik heb me in de afgelopen jaren met ziel en zaligheid ingezet voor de club en het verbeteren van de staat van het betaalde voetbal in het algemeen. Ik merkte bij mezelf echter een bepaalde metaalmoeheid zijn intrede doen en dan moet je conclusies trekken", geeft Eenhoorn als reden voor zijn vertrek. "Een club als AZ verdient de volle inzet en ik merkte dat die energie voor mijzelf steeds lastiger te vinden bleek."
Trots
Eenhoorn is trots op de sportieve en financiële gezondheid van de club. "AZ draait al jaren mee in de top van de Eredivisie en heeft ook in Europees verband een uitstekende indruk achtergelaten. Bijzonder trots ben ik op de manier waarop onze jeugd zich presenteert, niet in de laatste plaats omdat dit een stabiele toekomst voor de club betekent."
Onder Eenhoorn en technisch directeur Max Huiberts die sinds eind 2015 voor de club werkt, waren John van den Brom, Arne Slot en Pascal Jansen trainer van de club. Jansen werd afgelopen januari ontslagen. Oud-speler Maarten Martens maakt dit seizoen af als hoofdtrainer.
Begrip
De directeur zegt nog niet te weten wat hij na AZ gaat doen. "Om alle speculatie voor te zijn, er is nog geen volgende stap in zicht. Ik ben ook nog niet weg en zal me tot het daadwerkelijke afscheid voor de volle 100 procent blijven inzetten voor de club die me zo dierbaar is geworden."
"Toen Robert aangaf niet meer de energie te voelen die nodig is in deze functie, overheerste uiteraard eerst teleurstelling, maar al snel ook begrip voor zijn keuze", zegt René Neelissen, voorzitter van de Raad van Commissarissen van AZ. "Zijn besluit past in de topsportgedachte die hem kenmerkt."
Directeur voetbalzaken Max Huiberts zegt dat de beslissing van Eenhoorn hem zwaar valt. "We respecteren zijn besluit, maar tevens past het bij AZ om op onze eigen manier door te schakelen om de continuïteit te waarborgen."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
13 uur geleden