Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Algemeen directeur Eenhoorn vertrekt in juli bij AZ

Algemeen directeur Eenhoorn vertrekt in juli bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Robert Eenhoorn treedt per 1 juli terug als algemeen directeur van AZ. Eenhoorn, die bijna tien jaar in deze functie actief is bij de club, zal in de komende periode AZ helpen bij het zoeken naar en inwerken van een opvolger.

Eenhoorn begon op 1 oktober 2014 officieel als algemeen directeur bij de Alkmaarse club. De Rotterdammer, die daarvoor werkzaam was als technisch directeur van de Nederlandse honkbalbond, volgde destijds Toon Gerbrands op.

"Ik heb me in de afgelopen jaren met ziel en zaligheid ingezet voor de club en het verbeteren van de staat van het betaalde voetbal in het algemeen. Ik merkte bij mezelf echter een bepaalde metaalmoeheid zijn intrede doen en dan moet je conclusies trekken", geeft Eenhoorn als reden voor zijn vertrek. "Een club als AZ verdient de volle inzet en ik merkte dat die energie voor mijzelf steeds lastiger te vinden bleek."

Trots

Eenhoorn is trots op de sportieve en financiële gezondheid van de club. "AZ draait al jaren mee in de top van de Eredivisie en heeft ook in Europees verband een uitstekende indruk achtergelaten. Bijzonder trots ben ik op de manier waarop onze jeugd zich presenteert, niet in de laatste plaats omdat dit een stabiele toekomst voor de club betekent."

Onder Eenhoorn en technisch directeur Max Huiberts die sinds eind 2015 voor de club werkt, waren John van den Brom, Arne Slot en Pascal Jansen trainer van de club. Jansen werd afgelopen januari ontslagen. Oud-speler Maarten Martens maakt dit seizoen af als hoofdtrainer.

Begrip

De directeur zegt nog niet te weten wat hij na AZ gaat doen. "Om alle speculatie voor te zijn, er is nog geen volgende stap in zicht. Ik ben ook nog niet weg en zal me tot het daadwerkelijke afscheid voor de volle 100 procent blijven inzetten voor de club die me zo dierbaar is geworden."

"Toen Robert aangaf niet meer de energie te voelen die nodig is in deze functie, overheerste uiteraard eerst teleurstelling, maar al snel ook begrip voor zijn keuze", zegt René Neelissen, voorzitter van de Raad van Commissarissen van AZ. "Zijn besluit past in de topsportgedachte die hem kenmerkt."

Directeur voetbalzaken Max Huiberts zegt dat de beslissing van Eenhoorn hem zwaar valt. "We respecteren zijn besluit, maar tevens past het bij AZ om op onze eigen manier door te schakelen om de continuïteit te waarborgen."

Meer uit Voetbal

RKC verslaat Roda JC na strafschoppen en treft Willem II

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.

7 uur geleden
Iraanse bond haalt uit naar FIFA, wil voorwaarden aan WK-deelname

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

10 uur geleden
Voetbalsters BK Häcken winnen eerste editie Europa Cup

GÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.

11 uur geleden
Stadion Miami na Formule 1-race op tijd klaar voor WK voetbal

MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.

14 uur geleden
Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

15 uur geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

15 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

16 uur geleden