Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alfen verliest bijna helft van beurswaarde op lager Damrak

Alfen verliest bijna helft van beurswaarde op lager Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Alfen heeft woensdag bijna de helft van zijn beurswaarde op het Damrak verloren. De maker van laadpalen en andere systemen voor het stroomnet kelderde aan het begin van de handelsdag al met meer dan een derde en eindigde 46,8 procent in de min.

De fabrikant uit Almere verlaagde de verwachte omzet en winstmarge voor dit jaar. Het winst- en omzetalarm komt door zwakkere marktomstandigheden dan gedacht. De verkoop van laadpalen valt tegen omdat in Europa minder elektrische auto's worden verkocht. Ook zijn veel grote deals voor energieopslagsystemen uitgesteld die dit kwartaal zouden worden getekend. Alfen denkt een omzet 485 miljoen tot 520 miljoen euro te halen. Eerder werd gerekend op 590 miljoen tot 660 miljoen euro.

De MidKap kwam 2,6 procent lager uit op 858,78 punten, vooral door het koersverlies van Alfen. De AEX eindigde 0,4 procent lager op 923,13 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stonden tot 0,7 procent in de min.

Atos

Ook Ebusco verloor met 22,7 procent flink op de Amsterdamse beurs. De fabrikant van elektrische bussen eindigde een dag eerder al 8 procent lager nadat het bedrijf uit Deurne een omzetalarm had afgegeven. Maatregelen die Ebusco de afgelopen twaalf maanden nam om de prestaties te verbeteren, beginnen volgens het bedrijf wel vruchten af te werpen, maar zijn nog niet genoeg om de omzetdoelstelling te halen.

Atos kwam 6,7 procent in de min. De beoogde redder van het Franse IT-concern heeft zich teruggetrokken uit de overname van grote delen van het bedrijf. Onlangs presenteerde een groep bedrijven onder leiding van consultancyfirma Onepoint zich als investeerder in Atos, dat moeite heeft om zijn hoge schulden af te betalen.

Shell bij dalers

Shell daalde 0,8 procent. Het olie- en gasbedrijf maakte bekend door te gaan met een CO2-afvangproject in Canada, waarmee Shell jaarlijks ongeveer 650.000 ton CO2 zou kunnen afvangen uit een van zijn productielocaties. Daarbij hoort ook het bouwen van ondergrondse opslagruimte.

Philips was in de AEX een van de weinige stijgers. Uit een melding bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC bleek dat het Italiaanse investeringsbedrijf Exor zijn belang in het zorgtechnologiebedrijf verder heeft uitgebreid. Het aandeel eindigde 1,2 procent hoger en was daarmee de grootste stijger in de hoofdindex.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0685 dollar waard, tegen 1,0706 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper en kostte 80,84 dollar. Brentolie daalde 0,1 procent in prijs tot 84,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

5 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

5 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

6 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

7 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

8 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

8 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

8 uur geleden