Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alfen verliest bijna helft van beurswaarde op lager Damrak

Alfen verliest bijna helft van beurswaarde op lager Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Alfen heeft woensdag bijna de helft van zijn beurswaarde op het Damrak verloren. De maker van laadpalen en andere systemen voor het stroomnet kelderde aan het begin van de handelsdag al met meer dan een derde en eindigde 46,8 procent in de min.

De fabrikant uit Almere verlaagde de verwachte omzet en winstmarge voor dit jaar. Het winst- en omzetalarm komt door zwakkere marktomstandigheden dan gedacht. De verkoop van laadpalen valt tegen omdat in Europa minder elektrische auto's worden verkocht. Ook zijn veel grote deals voor energieopslagsystemen uitgesteld die dit kwartaal zouden worden getekend. Alfen denkt een omzet 485 miljoen tot 520 miljoen euro te halen. Eerder werd gerekend op 590 miljoen tot 660 miljoen euro.

De MidKap kwam 2,6 procent lager uit op 858,78 punten, vooral door het koersverlies van Alfen. De AEX eindigde 0,4 procent lager op 923,13 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stonden tot 0,7 procent in de min.

Atos

Ook Ebusco verloor met 22,7 procent flink op de Amsterdamse beurs. De fabrikant van elektrische bussen eindigde een dag eerder al 8 procent lager nadat het bedrijf uit Deurne een omzetalarm had afgegeven. Maatregelen die Ebusco de afgelopen twaalf maanden nam om de prestaties te verbeteren, beginnen volgens het bedrijf wel vruchten af te werpen, maar zijn nog niet genoeg om de omzetdoelstelling te halen.

Atos kwam 6,7 procent in de min. De beoogde redder van het Franse IT-concern heeft zich teruggetrokken uit de overname van grote delen van het bedrijf. Onlangs presenteerde een groep bedrijven onder leiding van consultancyfirma Onepoint zich als investeerder in Atos, dat moeite heeft om zijn hoge schulden af te betalen.

Shell bij dalers

Shell daalde 0,8 procent. Het olie- en gasbedrijf maakte bekend door te gaan met een CO2-afvangproject in Canada, waarmee Shell jaarlijks ongeveer 650.000 ton CO2 zou kunnen afvangen uit een van zijn productielocaties. Daarbij hoort ook het bouwen van ondergrondse opslagruimte.

Philips was in de AEX een van de weinige stijgers. Uit een melding bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC bleek dat het Italiaanse investeringsbedrijf Exor zijn belang in het zorgtechnologiebedrijf verder heeft uitgebreid. Het aandeel eindigde 1,2 procent hoger en was daarmee de grootste stijger in de hoofdindex.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0685 dollar waard, tegen 1,0706 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper en kostte 80,84 dollar. Brentolie daalde 0,1 procent in prijs tot 84,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

7 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

9 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

10 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

11 uur geleden
Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

13 uur geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

13 uur geleden