Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alfen stijgt op Damrak na deal met netbeheerder Stedin

Alfen stijgt op Damrak na deal met netbeheerder Stedin

AMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde maandag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs, die positief begon aan de nieuwe drukke week. De energiespecialist heeft samen met zijn niet-beursgenoteerde branchegenoot Batenburg Techniek een grote deal gesloten met netbeheerder Stedin. De twee bedrijven gaan jaarlijks vijfhonderd transformatorstations leveren aan Stedin om het elektriciteitsnet uit te breiden. De contracten hebben een waarde van 160 miljoen euro en lopen minimaal vier jaar, met een mogelijke verlenging tot acht jaar. Alfen won dik 1 procent.

De beurshandel stond verder vooral in het teken van de rentebesluiten van de centrale banken later deze week. In het eurogebied zal de Europese Centrale Bank (ECB) zo goed als zeker de rente donderdag verder verhogen om de aanhoudende hoge inflatie te bestrijden. In de Verenigde Staten wordt gehoopt dat de Federal Reserve op woensdag na tien renteverhogingen op rij even een pauze zal houden. In China en Japan vergaderen de centrale bankiers op respectievelijk donderdag en vrijdag over het rentebeleid.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de plus op 760,41 punten. De MidKap verloor 0,2 procent tot 915,08 punten onder aanvoering van metalengroep AMG (min 1,8 procent). De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,5 procent.

Shell

Dataleverancier RELX was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 1 procent. Shell sloot de rij met een verlies van 1,1 procent. Het olie- en gasconcern houdt woensdag een beleggersdag en zal dan meer bekendmaken over de strategie voor de komende jaren. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal bekijkt Shell daarbij de opties voor zijn chemische activiteiten, die vorig jaar verlieslatend waren.

In Zürich won UBS 0,8 procent. De Zwitserse bank heeft de overname van concurrent Credit Suisse afgerond. Komende tijd gaat UBS waarschijnlijk duizenden banen schrappen om de organisatie opnieuw vorm te geven.

Zwitserse farmaceut

Novartis klom ruim 1 procent. De Zwitserse farmaceut koopt het Amerikaanse biotechbedrijf Chinook Therapeutics voor in totaal 3,5 miljard dollar. Volkswagen steeg 0,8 procent in Frankfurt. De Duitse zakenkrant Handelsblatt meldde dat het autoconcern voorbereidingen treft voor de grootste reorganisatie in decennia. Topman Oliver Blume zal de plannen naar verwachting op 21 juni bekendmaken.

De euro was 1,0746 dollar waard, tegen 1,0751 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent minder op 69,34 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 74,04 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Stofzuigermaker iRobot keldert op Wall Street na faillissement

NEW YORK (ANP) - iRobot ging maandag hard onderuit op de beurzen in New York. De robotstofzuigermaker, bekend van de Roomba-stofzuigers, heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het faillissement volgt op jaren van tegenvallende resultaten van iRobot dat sinds het hoogtepunt tijdens de coronapandemie de verkopen sterk zag dalen. Het aandeel kelderde liefst 69 procent in waarde.

1 uur geleden
Onderzoekers: boeren en tuinders zien inkomen dit jaar stijgen

DEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders in Nederland hebben dit jaar meer verdiend met hun producten. Het gemiddelde jaarinkomen van boeren en tuinders komt in 2025 uit op 129.000 euro, meldt Wageningen University & Research (WUR) in de jaarlijkse inkomensraming. Dat is 11.000 euro meer dan vorig jaar.

2 uur geleden
Bestuurder Schiphol vertrekt kort na aankondiging investeringen

SCHIPHOL (ANP) - De bestuurder die bij Schiphol verantwoordelijk is voor het onderhoud en vernieuwen van de infrastructuur op de luchthaven, vertrekt per 1 februari. Deze bekendmaking komt nog geen maand na de aankondiging van forse investeringen, waarop ook de nodige kritiek kwam.

2 uur geleden
Bouwer BAM neemt belang in Droneview

BUNNINK (ANP) - BAM heeft een strategisch belang genomen in Droneview, een Nederlandse aanbieder van dronediensten voor de gebouwde omgeving. De bouwer en Droneview werken al jaren samen aan woningverduurzamingsprojecten, waarbij drones worden ingezet om woningcomplexen sneller, veiliger en nauwkeuriger in kaart te brengen.

4 uur geleden
Airbnb krijgt Spaanse boete van 64 miljoen voor illegale woningen

MADRID (ANP/AFP) - Airbnb heeft een boete van ruim 64 miljoen euro gekregen van de Spaanse regering. Op het verhuurplatform zouden verboden huurwoningen hebben gestaan.

5 uur geleden
Europese Commissie rekent op akkoord Mercosur-deal voor eind jaar

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie gaat er nog altijd van uit dat zij voor het einde van het jaar de handtekening zet onder een vrijhandelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Daarvoor moet een ruime meerderheid van EU-lidstaten deze week instemmen. EU-bronnen lieten vorige week nog weten dat dat allerminst zeker is.

6 uur geleden
AEX-index begint hoger aan week vol rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.

7 uur geleden