Alfen en Amerikaanse winkelverkopen centraal op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Alfen. De fabrikant van laadpalen en opslagsystemen gaf een omzetwaarschuwing vanwege uitdagende marktomstandigheden. Het bedrijf, dat volgende week met resultaten komt, voorziet nu voor het hele jaar een omzet van tussen de 490 miljoen en 520 miljoen euro. Eerder werd gerekend op een omzet van tussen de 540 miljoen en 600 miljoen euro.
Daarnaast wordt uitgekeken naar de Amerikaanse winkelverkopen over juli, die later op de dag bekend worden gemaakt. Dat cijfer geeft mogelijk meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument. Het Amerikaanse doe-het-zelf-concern Home Depot komt later op de dag met kwartaalresultaten.
Ook houdt de Russische centrale bank dinsdag een noodvergadering. De bijeenkomst volgt op de forse waardedaling van de roebel. De munt is gezakt tot het laagste niveau sinds de Russische invasie van Oekraïne. Vorige maand verhoogde de centrale bank de rente al met 1 procentpunt tot 8,5 procent om de waarde van de roebel te stutten.
Renteverlaging China
In China kwam de centrale bank dinsdag met een verrassende renteverlaging. De stap ging vooraf aan een reeks van tegenvallende macro-economische cijfers. Zo bleek dat de winkelverkopen en de industriële productie vorige maand minder sterk zijn gestegen dan verwacht. Door de leenkosten te verlagen hopen de Chinese beleidsmakers de kwakkelende economie aan te jagen. Beleggers waren niet onder de indruk van de steunmaatregelen en de beurzen in Hongkong en Shanghai zakten 1,1 en 0,6 procent.
De AEX-index op het Damrak koerst af op een kleine openingswinst. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting hoger beginnen. De Nikkei in Tokio eindigde 0,6 procent in de plus, dankzij een sterker dan verwachte groei van de Japanse economie in het tweede kwartaal. Ook de Japanse chipbedrijven wonnen terrein na de stevige koerswinsten in de Amerikaanse chipsector. In Amsterdam zullen de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI daar mogelijk ook van profiteren.
Euro- en oliekoers
TKH Group staat ook in de belangstelling. Het technologiebedrijf zag de omzet in de eerste jaarhelft met ruim 5 procent stijgen. Topman Alexander van der Lof sprake van goede prestaties van het bedrijf. Het orderboek groeide tot een recordniveau van 1 miljard euro.
De euro was 1,0910 dollar waard, tegen 1,0920 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 82,58 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 86,34 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
34 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.
2 uur geleden