Alfen en Amerikaanse winkelverkopen centraal op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Alfen. De fabrikant van laadpalen en opslagsystemen gaf een omzetwaarschuwing vanwege uitdagende marktomstandigheden. Het bedrijf, dat volgende week met resultaten komt, voorziet nu voor het hele jaar een omzet van tussen de 490 miljoen en 520 miljoen euro. Eerder werd gerekend op een omzet van tussen de 540 miljoen en 600 miljoen euro.
Daarnaast wordt uitgekeken naar de Amerikaanse winkelverkopen over juli, die later op de dag bekend worden gemaakt. Dat cijfer geeft mogelijk meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument. Het Amerikaanse doe-het-zelf-concern Home Depot komt later op de dag met kwartaalresultaten.
Ook houdt de Russische centrale bank dinsdag een noodvergadering. De bijeenkomst volgt op de forse waardedaling van de roebel. De munt is gezakt tot het laagste niveau sinds de Russische invasie van Oekraïne. Vorige maand verhoogde de centrale bank de rente al met 1 procentpunt tot 8,5 procent om de waarde van de roebel te stutten.
Renteverlaging China
In China kwam de centrale bank dinsdag met een verrassende renteverlaging. De stap ging vooraf aan een reeks van tegenvallende macro-economische cijfers. Zo bleek dat de winkelverkopen en de industriële productie vorige maand minder sterk zijn gestegen dan verwacht. Door de leenkosten te verlagen hopen de Chinese beleidsmakers de kwakkelende economie aan te jagen. Beleggers waren niet onder de indruk van de steunmaatregelen en de beurzen in Hongkong en Shanghai zakten 1,1 en 0,6 procent.
De AEX-index op het Damrak koerst af op een kleine openingswinst. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting hoger beginnen. De Nikkei in Tokio eindigde 0,6 procent in de plus, dankzij een sterker dan verwachte groei van de Japanse economie in het tweede kwartaal. Ook de Japanse chipbedrijven wonnen terrein na de stevige koerswinsten in de Amerikaanse chipsector. In Amsterdam zullen de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI daar mogelijk ook van profiteren.
Euro- en oliekoers
TKH Group staat ook in de belangstelling. Het technologiebedrijf zag de omzet in de eerste jaarhelft met ruim 5 procent stijgen. Topman Alexander van der Lof sprake van goede prestaties van het bedrijf. Het orderboek groeide tot een recordniveau van 1 miljard euro.
De euro was 1,0910 dollar waard, tegen 1,0920 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 82,58 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 86,34 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
9 uur geleden