Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alexander Pechtold informateur in Den Bosch

Alexander Pechtold informateur in Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Voormalig D66-leider Alexander Pechtold wordt informateur in Den Bosch. Hij gaat onderzoeken hoe een nieuw college van burgemeester en wethouders kan worden samengesteld. Zodra de uitslag van de verkiezingen definitief is begint Pechtold met de verkennende gesprekken, maakte de gemeente Den Bosch vrijdag bekend.

Pechtold komt er op verzoek van D66-lijsttrekker Mike van der Geld. D66 werd volgens de voorlopige uitslag de grootste in de hoofdstad van Noord-Brabant en mag het voortouw nemen bij de vorming van een nieuw college.

In Den Bosch zijn zeventien partijen in de raad gekozen. Van der Geld stemde de benoeming van Pechtold af met alle fractievoorzitters. Komende maandag wordt het aantal stemmen per kandidaat en lijst vastgesteld, en maakt het centraal stembureau de definitieve verkiezingsuitslag bekend.

Pechtold was voor D66 van 2006 tot 2018 fractievoorzitter in de Tweede Kamer. Daarvoor was hij onder andere minister in het kabinet-Balkenende II en burgemeester van Wageningen.

Meer uit Binnenland

Hof vraagt Staat om uitleg over kentekenherkenning

DEN HAAG (ANP) - De Staat moet beter uitleggen waarom de politie kentekens van passerende auto's vier weken mag bewaren. Dat bepaalt het gerechtshof Den Haag in een tussenuitspraak in een zaak van stichting Privacy First.

22 minuten geleden
Heinen 'hoopvol' over begrotingsonderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen (VVD) is "hoopvol" over de begrotingsonderhandelingen. Dat zei hij na een gesprek met Gidi Markuszower (Groep Markuszower). "We hebben veel gesprekken gevoerd en we voelen breed draagvlak voor de plannen die we aan het maken zijn", aldus de bewindsman.

1 uur geleden
Geen toezegging na gesprek Microsoft over gelekte ambtenarennamen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument en Markt (ACM) heeft geen toezeggingen gekregen van Microsoft over het niet meer lekken van namen van ambtenaren, schrijft staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. De VVD-bewindsman sprak zelf zijn zorgen uit in een gesprek met de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo.

1 uur geleden
Uitzonderlijk zonnig jaar met 1825 zonuren tot nu toe

HOUTEN (ANP) - 2026 is een bijzonder zonnig jaar. De zon heeft in de eerste negen maanden 1825 uur geschenen. Volgens Weeronline is dat meer dan gemiddeld in een heel jaar. Normaal gesproken worden in een jaar tijd gemiddeld 1824 zonuren geteld.

2 uur geleden
Zuid-Holland zet na droge zomer miljoenen euro's opzij voor water

DEN HAAG (ANP) - Na de extreme droogte van deze zomer heeft de provincie Zuid-Holland in de begroting 7,5 miljoen euro gereserveerd voor de aanpak van deze problematiek. "We voelen de urgentie om hierin te investeren, om weerbaar te zijn bij weersextremen", aldus gedeputeerde Robert Tieman (financiën, BBB). De provincie wil met dit geld maatregelen nemen die "de gevolgen van toekomstige perioden van droogte beperken".

2 uur geleden
Zuid-Hollandse weggebruiker betaalt weer iets meer wegenbelasting

DEN HAAG (ANP) - Automobilisten en motorrijders uit Zuid-Holland moeten volgend jaar opnieuw een paar euro meer aan wegenbelasting betalen. Voor een compacte stadsauto stijgt het bedrag op jaarbasis met iets meer dan 2 euro, voor een middenklasser met ruim 6 euro en wie een SUV heeft, betaalt bijna 11 euro meer. Zuid-Holland verwacht in 2027 zo'n 510 miljoen euro binnen te krijgen via de opcenten, het deel van de motorrijtuigenbelasting dat naar de provincie gaat.

3 uur geleden
Patiënten ziekenhuis Amphia Breda kunnen weer inloggen in systeem

BREDA (ANP) - Ook de patiënten van ziekenhuis Amphia in Breda kunnen weer inloggen in de portalen waar ze een afspraak kunnen inplannen. Die waren afgelopen weekeinde afgesloten "vanwege een dreiging op de ICT-systemen van buiten", maar volgens het Brabantse ziekenhuis was er "geen sprake van een hack".

3 uur geleden