Alexander Pechtold informateur in Den Bosch
DEN BOSCH (ANP) - Voormalig D66-leider Alexander Pechtold wordt informateur in Den Bosch. Hij gaat onderzoeken hoe een nieuw college van burgemeester en wethouders kan worden samengesteld. Zodra de uitslag van de verkiezingen definitief is begint Pechtold met de verkennende gesprekken, maakte de gemeente Den Bosch vrijdag bekend.
Pechtold komt er op verzoek van D66-lijsttrekker Mike van der Geld. D66 werd volgens de voorlopige uitslag de grootste in de hoofdstad van Noord-Brabant en mag het voortouw nemen bij de vorming van een nieuw college.
In Den Bosch zijn zeventien partijen in de raad gekozen. Van der Geld stemde de benoeming van Pechtold af met alle fractievoorzitters. Komende maandag wordt het aantal stemmen per kandidaat en lijst vastgesteld, en maakt het centraal stembureau de definitieve verkiezingsuitslag bekend.
Pechtold was voor D66 van 2006 tot 2018 fractievoorzitter in de Tweede Kamer. Daarvoor was hij onder andere minister in het kabinet-Balkenende II en burgemeester van Wageningen.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - Tijdens de Nationale Indiëherdenking in Roermond heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zaterdag stilgestaan bij het lot van de Molukse veteranen. "Het ontslag uit militaire dienst, de gebrekkige opvang en huisvesting en het niet nakomen van gewekte verwachtingen hebben diepe sporen nagelaten", zei de bewindsvrouw.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag heeft zaterdagmiddag de oproep gedaan "om de internationale rechtsorde, en de mensen en instituten die eraan werken, te blijven verdedigen". Hij noemde daarbij in het bijzonder het in Den Haag gevestigde Internationaal Strafhof (ICC).
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse reisapp Polarsteps mag niet meer op diensttelefoons van Defensie. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie zaterdag na berichtgeving van Follow the Money (FTM). Uit onderzoek van het platform bleek dat tientallen militairen via de populaire app te volgen waren.
11 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Ook zaterdag vinden in en nabij Overasselt door de politie zoekacties plaats. Waar precies naar gezocht wordt, is niet bekendgemaakt. De politie laat weten dat ze zichtbaar in de buurt aanwezig is.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De regio Rotterdam moet de komende jaren rekening houden met "ongekende verkeersopstoppingen" door onderhoud en vervanging van verouderde infrastructuur. Rijkswaterstaat en Metropoolregio Rotterdam Den Haag spreken van de "grootste onderhoudsopgave ooit". Ze verwachten dat als er niet wordt meegedacht vanuit de werkgevers, het verkeer volledig vast komt te staan.
13 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De inzamelingsactie voor de beveiliger die in Overasselt is doodgeschoten, heeft 20.000 euro opgehaald. Het streefbedrag is in de nacht van vrijdag op zaterdag verhoogd naar 22.000 euro.
14 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.
1 dag geleden