Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aleksej Navalni voor de rechter in Rusland

Aleksej Navalni voor de rechter in Rusland

MOSKOU (ANP/DPA/AFP) - Het controversiële proces tegen de prominente Kremlin-criticus Aleksej Navalni gaat maandag van start, aldus zijn advocaat. In de rechtszaak, die wordt gehouden in het gevangeniskamp waarin hij verblijft ten noordoosten van Moskou, kan Navalni worden veroordeeld tot nog eens dertig jaar cel.

De Russische dissident zit al ruim twee jaar vast als politiek gevangene. Hij is tot nu toe veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf, formeel voor fraude. In de nieuwe zaak lopen er zeven aanklachten tegen hem, onder meer voor het oprichten en financieren van een extremistische organisatie en het "rehabiliteren van de nazi-ideologie". De 47-jarige, die ook wordt beschuldigd van ordeverstoring in de gevangenis, ontkent en herhaalt via een woordvoerder dat hij is aangeklaagd vanwege zijn politieke werk.

De rechtszaak is officieel al op 6 juni begonnen, maar werd tot nu toe alleen administratief en achter gesloten deuren behandeld. De zitting maandag is open voor publiek, maar volgens het team van Navalni worden journalisten niet toegelaten.

Navalni werd tijdens een bezoek aan Siberië in de zomer van 2020 vergiftigd met het zenuwgas novitsjok. De uitgesproken tegenstander van de Russische president Vladimir Poetin beschuldigt de Russische geheime dienst ervan daarachter te zitten. Hij werd medisch behandeld in Duitsland, maar stond erop daarna weer terug te keren naar zijn thuisland, waar hij bij aankomst direct werd aangehouden.

Meer uit Buitenland

Hoofd van Amerikaanse inlichtingendiensten Tulsi Gabbard stapt op

WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.

4 uur geleden
Dodental instorting pand in Fez loopt op

FEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.

4 uur geleden
Cubanen demonstreren in Havana tegen aanklacht VS tegen Castro

HAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.

6 uur geleden
Rubio: VS hebben hulp NAVO niet ingeroepen in Straat van Hormuz

HELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.

6 uur geleden
Europese landen: Israël moet stoppen met bouwen nederzettingen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.

7 uur geleden
Oekraïense president Zelensky uitgenodigd voor NAVO-top Turkije

HELSINGBORG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt naar de NAVO-top over zes weken in Ankara, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij heeft Zelensky uitgenodigd en "hij zal er zijn". Net als vorig jaar in Den Haag schuift Zelensky volgens NAVO-diplomaten naar verwachting niet aan bij een vergadering van NAVO-leiders en ontloopt hij zo waarschijnlijk de Amerikaanse president Donald Trump.

9 uur geleden
Partijgenoot Macron stelt zich kandidaat bij presidentsverkiezing

RODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.

9 uur geleden