Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aleksej Navalni voor de rechter in Rusland

Aleksej Navalni voor de rechter in Rusland

MOSKOU (ANP/DPA/AFP) - Het controversiële proces tegen de prominente Kremlin-criticus Aleksej Navalni gaat maandag van start, aldus zijn advocaat. In de rechtszaak, die wordt gehouden in het gevangeniskamp waarin hij verblijft ten noordoosten van Moskou, kan Navalni worden veroordeeld tot nog eens dertig jaar cel.

De Russische dissident zit al ruim twee jaar vast als politiek gevangene. Hij is tot nu toe veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf, formeel voor fraude. In de nieuwe zaak lopen er zeven aanklachten tegen hem, onder meer voor het oprichten en financieren van een extremistische organisatie en het "rehabiliteren van de nazi-ideologie". De 47-jarige, die ook wordt beschuldigd van ordeverstoring in de gevangenis, ontkent en herhaalt via een woordvoerder dat hij is aangeklaagd vanwege zijn politieke werk.

De rechtszaak is officieel al op 6 juni begonnen, maar werd tot nu toe alleen administratief en achter gesloten deuren behandeld. De zitting maandag is open voor publiek, maar volgens het team van Navalni worden journalisten niet toegelaten.

Navalni werd tijdens een bezoek aan Siberië in de zomer van 2020 vergiftigd met het zenuwgas novitsjok. De uitgesproken tegenstander van de Russische president Vladimir Poetin beschuldigt de Russische geheime dienst ervan daarachter te zitten. Hij werd medisch behandeld in Duitsland, maar stond erop daarna weer terug te keren naar zijn thuisland, waar hij bij aankomst direct werd aangehouden.

Meer uit Buitenland

VS: hoofdkwartier Iraanse Revolutionaire Garde vernietigd

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger zegt in Teheran het hoofdkwartier van de Iraanse Revolutionaire Garde, de elitetroepen van het Iraanse regime, te hebben vernietigd. Sinds zaterdagochtend voeren de Verenigde Staten samen met Israël aanvallen uit op Iran om de regering van dat land omver te werpen.

1 uur geleden
Von der Leyen: Turkije wil bemiddelen in strijd in Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - Turkije is bereid te bemiddelen in de strijd in het Midden-Oosten, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondagavond op X. Ze verwelkomt die bereidheid, net zoals de insteek van Turkije om een oplossing te vinden via vreedzame middelen. "We zijn het erover eens dat diplomatie de enige haalbare weg voorwaarts is", schrijft de politica.

1 uur geleden
EU-ministers: escalatie in Midden-Oosten moet worden voorkomen

BRUSSEL (ANP) - De gebeurtenissen in Iran mogen niet leiden tot escalatie, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas zondagavond in een verklaring namens de 27 EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Als dat wel gebeurt, bedreigt dat onder meer het Midden-Oosten en Europa met onvoorspelbare gevolgen, ook op economisch gebied.

1 uur geleden
Partij Iraanse ex-president Ahmadinejad ontkent zijn dood

TEHERAN (ANP/DPA) - De partij van de voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad heeft ontkend dat hij dood is. Het Iraanse staatspersbureau ILNA meldde dat hij zaterdag bij een luchtaanval op zijn huis in het oosten van Teheran was omgekomen, maar dat klopt volgens de partij Dolate Bahar niet, aldus hetzelfde persbureau. Ook familieleden zouden hebben gezegd dat de 69-jarige politicus niet om het leven is gekomen.

2 uur geleden
Doden bij rellen in Pakistan met pro-Iraanse betogers

KARACHI (ANP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten in verschillende plaatsen in Pakistan zijn volgens plaatselijke media meer dan twintig doden gevallen. Bij het consulaat van de VS in de havenstad Karachi vielen negen doden en tientallen gewonden toen er geschoten werd.

2 uur geleden
Hezbollah-aanhangers herdenken Khamenei en zweren wraak

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Duizenden aanhangers van Hezbollah hielden zondag een mars in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, het bolwerk van de Libanese beweging. Ze rouwden om de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei, die zaterdagmorgen omkwam bij een luchtaanval op Teheran.

4 uur geleden
Trump zegt dat Iraanse leiders willen praten en hij dat ook wil

WASHINGTON/MUSCAT (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft in een vraaggesprek met het blad The Atlantic gezegd dat de leiders van Iran willen praten en dat hij daarmee akkoord gaat. In het sultanaat Oman werd gemeld dat Iran openstaat voor inspanningen om de toestand te de-escaleren. Oman heeft bemiddeld als tussenpersoon in recente gesprekken tussen Iran en de VS in onder meer Genève.

4 uur geleden