
Aldi investeert 1,5 miljard in uitbreiding in Verenigd Koninkrijk
ESSEN (ANP/RTR) - De Duitse budgetsupermarktketen Aldi gaat de komende twee jaar 1,5 miljard euro steken in uitbreiding in het Verenigd Koninkrijk. Van het geld wordt de logistieke infrastructuur verder uitgebreid met een nieuw distributiecentrum in het midden van het land en komen er honderd nieuwe winkels bij. De winkels moeten komend jaar al 2000 nieuwe banen opleveren. Een deel van het geld gaat ook naar investeringen in technologie. Er zou elke week een nieuwe winkel moeten openen.
Door het ontbreken van een webshop daalde de omzet van Aldi in het Verenigd Koninkrijk vorig jaar licht naar bijna 288 miljoen pond, omgerekend bijna 337 miljoen euro. Tijdens de pandemie, toen winkels moesten sluiten, bestelden veel meer mensen hun boodschappen online. Aldi sloot toen wel een deal met maaltijdbezorger Deliveroo om toch te kunnen bezorgen en begon een ophaalservice in de winkels.
Evengoed investeert het bedrijf nu in stenen winkels. "Ongeveer 88 procent van de Britse consumenten wil in winkels winkelen. Er bestaat geen twijfel over dat stenen de focus van onze business zijn", zei Giles Hurtley, topman voor Aldi in het land. Volgens Hurley staat Aldi er wat betreft de huidige problemen in de logistieke keten die door de pandemie zijn ontstaan beter voor dan concurrenten.
Aldi is op dit moment met een marktaandeel van acht procent de op vijf na grootste supermarktketen in het Verenigd Koninkrijk. Het heeft 920 winkels met zo'n 7000 werknemers.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse pensioenfondsen moeten breken met Amerikaanse vermogensinvesteerders en hun invloed op de klimaatkoers van bedrijven terugpakken. Daarvoor pleit de Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in een dinsdag verschenen artikel in economenblad ESB. Op dit moment drukken vermogensbeheerders uit de Verenigde Staten namelijk een grote stempel op de koers van Nederlandse bedrijven.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden maandag een stap terug na de beursrally van vrijdag. De stemming werd gedrukt door zorgen onder sommige aandelenhandelaren over het tempo van renteverlagingen door de Federal Reserve dit jaar. Vrijdag gingen de beurzen hard omhoog nadat Fed-voorzitter Jerome Powell aangaf dat een renteverlaging in september waarschijnlijk is.
2 uur geledenFORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk klaagt Apple en OpenAI aan omdat ChatGPT op iPhones wordt bevoordeeld en concurrentie wordt tegengewerkt. Zijn bedrijven X en xAI eisen miljarden dollars aan schadevergoeding in de aanklacht die maandag is ingediend bij de federale rechtbank in Fort Worth, Texas.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak ging maandag alle aandacht uit naar de overname van JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick. Het concern wordt overgenomen door het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper. Daarmee is een bedrag van 15,7 miljard euro gemoeid, ofwel 31,85 euro per aandeel. JDE Peet's eindigde met een koerswinst van 17,3 procent, goed voor de eerste plaats in de MidKap.
7 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP) - De miljardairsfamilie Pinault overweegt om zijn Duitse sportartikelenmerk Puma van de hand te doen, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Puma gaf vorige maand een stevige winstwaarschuwing, onder meer door afzwakkende verkopen, en verloor in één jaar ongeveer de helft van zijn beurswaarde.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Keurig Dr Pepper stond maandag bij de dalers op de beurzen in New York met een verlies van ruim 8 procent. Het Amerikaanse frisdrankenconcern, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen. Het bedrijf heeft 15,7 miljard euro over voor het in Amsterdam genoteerde JDE Peet's. Het gaat om de grootste deal in de sector van alcoholvrije dranken ooit. Het aandeel JDE Peet's ging in Amsterdam ruim 17 procent omhoog. Dat is de grootste koerswinst sinds de beursgang in 2020.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV en FNV zijn "verrast" over de overname van Douwe Egberts-moederbedrijf JDE Peet's door het Amerikaanse Keurig Dr Pepper die maandagochtend werd bekendgemaakt. De vakbonden hebben vragen over de toekomst van Nederlandse vestigingen van JDE Peet's door die overname ter waarde van 15,7 miljard euro.
12 uur geleden