Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alderweireld vindt dat België soms wat realistischer moet spelen

Alderweireld vindt dat België soms wat realistischer moet spelen

AL RAYYAN (ANP) - België wist de twijfel die er vooraf was niet echt weg te nemen bij de start van het wereldkampioenschap. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won weliswaar met 1-0 van Canada, maar daar was dan ook alles mee gezegd. "Soms moeten we iets realistischer spelen", oordeelde centrale verdediger Toby Alderweireld in de catacomben van het Ahmad Bin Ali-stadion in Al Rayyan.

Vier jaar geleden eindigde België bij het WK in Rusland als derde. Veel spelers zitten nu nog steeds in de selectie, maar zijn niet meer zo goed als toen. Die nieuwe realiteit lijkt nog niet iedereen in België te hebben geaccepteerd. Alderweireld denkt dat het met de huidige groep niet zo erg is om weer wat meer terug naar de basis te gaan. "Natuurlijk hebben we nog veel talent. Maar vroeger stonden we bekend om ons hardwerkende voetbal. Daar mag nu ook wel wat over worden gezegd, onze vechtlust. We hebben de 1-0, tot krampaanvallen aan toe, verdedigd."

Naast de derde plek op het WK van 2018, strandden de Belgen bij het WK van 2014 en de EK's van 2016 en 2021 in de kwartfinale. De 'gouden generatie' lijkt dus zonder hoofdprijs te eindigen, of er moeten in Qatar nog wonderen gebeuren. Alderweireld is inmiddels 33 jaar. Jan Vertonghen, zijn kompaan achterin 35, net als oud-PSV'er Dries Mertens, die inmiddels reserve is. Spelmakers Kevin De Bruyne en Eden Hazard zijn met hun 31 jaar ook al aardig op leeftijd.

Woordenwisseling met De Bruyne

De kritiek richtte zich de voorbije weken, zeker na de nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Egypte, vooral op de achterste linie, met Alderweireld en Vertonghen. Het gaat daarbij vooral om het gebrek aan snelheid en de ruimte die wordt weggegeven. "Ik ben met de kritiek minder bezig dan eerder", vertelt Alderweireld. "Maar het doet je altijd wel iets. Je wilt het liefste dat iedereen positief is."

De verdediger, die deze zomer bij Antwerp FC terugkeerde in de Belgische competitie, kreeg het in de eerste helft even verbaal aan de lijn met De Bruyne. "Dat ging over voetbalzaken", legde de oud-Ajacied uit. "We zijn geen koorknapen die hier komen voetballen. We zijn hier allebei om te laten zien dat we ermee bezig zijn. Soms kunnen de emoties hoog oplopen. Nu staan er hier natuurlijk honderd camera's op, maar dit gebeurt wel vaker."

Alderweireld hield met zijn verdediging de nul en gaf kort voor rust bovendien de assist bij de treffer van Michy Batshuayi. "Soms zijn we zo gefocust om er voetballend doorheen te komen. Af en toe moeten we ook de lange bal durven spelen. De eerste helft waren we drie keer gevaarlijk en dat was drie keer na een lange pass van mij. We moeten durven soms iets realistischer te spelen."

Meer uit Voetbal

Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

5 minuten geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

1 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

3 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

12 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

17 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

17 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

18 uur geleden