Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alderweireld gaat over zijn toekomst bij Rode Duivels nadenken

Alderweireld gaat over zijn toekomst bij Rode Duivels nadenken

DOHA (ANP) - Toby Alderweireld gaat eens goed nadenken over zijn toekomst bij de nationale voetbalploeg van België. "Ik heb veertien jaar alles voor dit elftal gegeven", zei hij nadat de Rode Duivels na een gelijkspel tegen Kroatië (0-0) uitgeschakeld waren op het WK van Qatar. "En ik wil ook alles blijven geven voor mijn club Antwerp. Ik moet alles eens rustig gaan bekijken. "

De 33-jarige Alderweireld zal niet de enige Belgische international zijn die gaat nadenken over zijn toekomst. Voor Jan Vertonghen (35 jaar), Dries Mertens (35) en Axel Witsel (33) is het EK van over twee jaar in Duitsland ook ver weg. Van een gouden generatie Belgen zijn Marouane Fellaini, Mousa Dembélé, Vincent Kompany en Thomas Vermaelen al eerder gestopt.

België kwam met een unieke lichting voetballers de afgelopen acht jaar niet verder dan een derde plaats op het vorige WK in Rusland. "Maar voor mij blijven we een gouden generatie", zei de oud-verdediger van Ajax. "We hebben heel veel samen bereikt maar op dit WK was het niet goed genoeg."

Veel kritiek

België ontsnapte op het WK in Qatar met een kleine zege op Canada (1-0) en verloor van Marokko (0-2). "Tegen Kroatië hebben we wel kansen gekregen", doelde hij op twee missers in de slotfase van de ingevallen Romelu Lukaku. Met een beetje geluk had de topscorer aller tijden van België wel vier keer kunnen scoren. "Maar helaas gebeurde dat niet", zei Alderweireld.

In de aanloop naar het WK was er veel kritiek op de trage defensie van België, met Alderweireld en Jan Vertonghen. Maar België is een van de twee groepsduels zonder tegentreffer gebleven en heeft in drie duels slechts eenmaal gescoord. "Ik ga niet wijzen naar aanvallers of anderen", zei Alderweireld. "We zijn samen uitgeschakeld."

Meer uit Voetbal

Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

19 minuten geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

1 uur geleden
Ajax: mensen zonder kaart in stadion door geforceerde nooduitgang

AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.

2 uur geleden
Ajax vergoedt supporters na gestaakte wedstrijd tegen Groningen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.

2 uur geleden
Nijhuis leidt ook restant gestaakt duel tussen Ajax en Groningen

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.

2 uur geleden
Bonmatí breekt kuitbeen en staat maanden aan de kant

MADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.

4 uur geleden
Real Madrid verliest koppositie in La Liga aan Barcelona

GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.

14 uur geleden