Alderweireld gaat over zijn toekomst bij Rode Duivels nadenken
DOHA (ANP) - Toby Alderweireld gaat eens goed nadenken over zijn toekomst bij de nationale voetbalploeg van België. "Ik heb veertien jaar alles voor dit elftal gegeven", zei hij nadat de Rode Duivels na een gelijkspel tegen Kroatië (0-0) uitgeschakeld waren op het WK van Qatar. "En ik wil ook alles blijven geven voor mijn club Antwerp. Ik moet alles eens rustig gaan bekijken. "
De 33-jarige Alderweireld zal niet de enige Belgische international zijn die gaat nadenken over zijn toekomst. Voor Jan Vertonghen (35 jaar), Dries Mertens (35) en Axel Witsel (33) is het EK van over twee jaar in Duitsland ook ver weg. Van een gouden generatie Belgen zijn Marouane Fellaini, Mousa Dembélé, Vincent Kompany en Thomas Vermaelen al eerder gestopt.
België kwam met een unieke lichting voetballers de afgelopen acht jaar niet verder dan een derde plaats op het vorige WK in Rusland. "Maar voor mij blijven we een gouden generatie", zei de oud-verdediger van Ajax. "We hebben heel veel samen bereikt maar op dit WK was het niet goed genoeg."
Veel kritiek
België ontsnapte op het WK in Qatar met een kleine zege op Canada (1-0) en verloor van Marokko (0-2). "Tegen Kroatië hebben we wel kansen gekregen", doelde hij op twee missers in de slotfase van de ingevallen Romelu Lukaku. Met een beetje geluk had de topscorer aller tijden van België wel vier keer kunnen scoren. "Maar helaas gebeurde dat niet", zei Alderweireld.
In de aanloop naar het WK was er veel kritiek op de trage defensie van België, met Alderweireld en Jan Vertonghen. Maar België is een van de twee groepsduels zonder tegentreffer gebleven en heeft in drie duels slechts eenmaal gescoord. "Ik ga niet wijzen naar aanvallers of anderen", zei Alderweireld. "We zijn samen uitgeschakeld."
Meer uit Voetbal
EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
34 minuten geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
2 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
15 uur geleden