ALD: groei elektrisch rijden geremd door laadinfrastructuur
HOOFDDORP (ANP) - De opmars van elektrisch rijden wordt geremd door een tekort aan laadinfrastructuur. Volgens leasemaatschappij ALD Automotive Nederland kan het elektriciteitsnet de vraag naar laadpalen niet bijbenen. Ook de overheid doet volgens het bedrijf steeds minder om elektrisch rijden te stimuleren.
Volgens het van huis uit Franse ALD, dat wereldwijd actief is, was ruim een kwart van de afgeleverde auto's in Europa in de eerste helft van dit jaar een elektrisch aangedreven model. Volgens het bedrijf ligt de doelstelling om tegen 2025 zo'n 30 procent van alle auto's elektrisch te laten zijn en een reductie van de CO2-uitstoot tegen die tijd met 40 procent binnen handbereik. "Maar in Nederland beginnen we achter te lopen", waarschuwt Jeroen Kruisweg, topman van ALD in Nederland. Volgens hem is het aan de nieuwe regering om hierin stappen te zetten.
Eerder waarschuwde onder andere financieel adviseur PWC dat er flinke inzet nodig is om te voldoen aan de groeiende vraag naar laadinfrastructuur. Ook PWC ziet daarin een belangrijke rol voor de overheid.
In de Nationale Agenda Laadinfrastructuur (NAL) werken overheden, marktpartijen en netbeheerders al wel samen om ervoor te zorgen dat er op tijd voldoende laadinfrastructuur is om de massale overstap naar elektrisch vervoer mogelijk te maken. Naar verwachting rijden in 2030 bijna 2 miljoen elektrische auto's in Nederland.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Dit weekend stroomden er miljoenen vaten olie door de Straat van Hormuz, meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. Dat gebeurde ook nadat Iran had geclaimd de waterweg opnieuw te hebben afgesloten.
13 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Het Italiaanse modemerk Moschino heeft per direct twee nieuwe creatief directeuren benoemd. Loris Messina en Simone Rizzo volgen Adrian Appiolaza op, heeft moederbedrijf Aeffe zondag bekendgemaakt.
14 uur geledenLA BAULE-ESCOUBLAC (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - Een van de oprichters van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is omgekomen bij een crash met een privévliegtuig in Frankrijk. Dat meldt het bedrijf. De Franse Claude Guillemot werd 69 jaar.
16 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië gaat nog een extra maand korting geven op de belasting op benzine en diesel. Dat heeft premier Anthony Albanese zondag bekendgemaakt. Het land kampt nog steeds met hoge brandstofprijzen, die het gevolg zijn van de Iranoorlog. De steunmaatregel moet Australiërs helpen bij de stijgende kosten van levensonderhoud.
17 uur geledenBAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.
1 dag geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 dag geleden