
Alcoholvrije en speciale bieren zetten opmars voort
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders drinken steeds vaker alcoholvrij bier. Verder zijn speciale bieren steeds meer in trek. Pils blijft evengoed veruit het populairste brouwsel. Dit staat in de vrijdag gepubliceerde bierconsumptiecijfers van Nederlandse Brouwers, de belangenbehartigers van veertien in Nederland gevestigde brouwerijen.
De cijfers tonen volgens de onderzoekers aan dat Nederland een echt bierland is. In totaal wordt hier ruim 24 miljoen hectoliter bier gebrouwen. Daarvan verdwijnt meer dan de helft over de grens. Van het bier dat in Nederland wordt gedronken komt zo'n 85 procent uit eigen land.
Van het alcoholvrije bier werd vorig jaar 680.000 hectoliter gedronken. Daarmee is op jaarbasis sprake van een groei met 6,5 procent. Vooral in de horeca won 0.0-bier terrein. In bars en restaurants lag de consumptie bijna een kwart hoger. In totaal heeft alcoholvrij in de horeca een aandeel van 3,1 procent. Inmiddels is één op de twintig bieren een alcoholvrije.
De consumptie van speciaalbier zit al tien jaar onophoudelijk in de lift. Vorig jaar was sprake van een stijging met 3,6 procent, tot bijna 1,3 miljoen hectoliter. Pils was goed voor ruim 9,9 miljoen hectoliter. Dat is een fractie minder dan een jaar eerder. Verder leverden biermixen terrein in tot 361.686 hectoliter.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent verwacht dat binnen enkele weken nieuwe handelsgesprekken met China zullen plaatsvinden. Dat zei hij in een interview met zakenzender CNBC. Afgelopen weekend spraken de Verenigde Staten en China in het Zwitserse Genève al een forse tijdelijke verlaging af van de wederzijdse importheffingen.
8 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Enkele Tesla-medewerkers hebben officieel gevraagd of Elon Musk wil aftreden, waarbij ze bevestigden dat de autofabrikant kampt met een enorm vraagprobleem dat ze toeschrijven aan hun topman. Een medewerker zou om zijn verzet tegen Musk tevens zijn ontslagen. Dat meldde de Amerikaanse nieuwssite Electrek, waarover ook BNR berichtte.
30 minuten geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple overweegt de prijzen voor de nieuwe iPhone-modellen die later dit jaar uitkomen, te verhogen. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Het techconcern zal eventuele prijsverhogingen toeschrijven aan nieuwe functies van de smartphone. Hiermee wil het bedrijf voorkomen dat de hogere prijzen worden toegeschreven aan de Amerikaanse importheffingen op goederen uit China.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - CNV geeft Tata Steel tot 13 juni de kans om zijn onlangs aangekondigde reorganisatie te wijzigen. Als het bedrijf achter het hoogovencomplex bij IJmuiden dit niet doet, gaan vakbondsleden actievoeren, waarschijnlijk met een staking.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De sterke verlaging van de wederzijdse importheffingen door de Verenigde Staten en China voor een periode van negentig dagen is een "stap in de goede richting" bij het verminderen van de handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten. Dat zegt de grote Deense containervervoerder A.P. Møller-Maersk in een reactie op de overeenkomst die werd gesloten in het Zwitserse Genève.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autofabrikant Nissan gaat wereldwijd nog eens 11.000 banen schrappen, bovenop een forse banenreductie die eerder al was aangekondigd. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK maandag. De reorganisatie is onderdeel van een plan om het kwakkelende concern te herstructureren.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse dollar is maandag flink in waarde gestegen ten opzichte van andere belangrijke valuta, zoals de euro en de Japanse yen. De opmars van de munt volgde op de-escalatie van de handelsoorlog tussen China en de Verenigde Staten. De twee grootmachten spraken na onderhandelingen in Zwitserland af hun onderlinge importheffingen voor een periode van negentig dagen fors te verlagen.
3 uur geleden