Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcoholvrij bier Heineken komt in statiegeldflesjes

Alcoholvrij bier Heineken komt in statiegeldflesjes

AMSTERDAM (ANP) - Vanaf volgende maand zit het alcoholvrije bier van Heineken in flesjes en kratten met statiegeld. Dat is het gevolg van een succesvolle proef daarmee. Flesjes met statiegeld gaan gemiddeld 25 keer mee en stoten zeven keer minder CO2 uit dan flesjes die eenmalig worden gebruikt.

Duurzaamheid staat hoog op de agenda, zegt het bierconcern. Heineken wil in 2030 volledig circulair zijn. "Als de consument een rondje geeft in de kroeg, zorgen wij ervoor dat alles al een rondje heeft gemaakt. Van de krat tot het blikje en het viltje tot de fles, alles wordt hergebruikt. Niets van het verpakkingsmateriaal mag nog op straat belanden", zegt bestuurder Mark Blok.

Bij Heineken wordt 11 procent van de gebruikte energie opgewekt met zonnepanelen, die op het eigen terrein van de brouwerij staan. Ook heeft de brouwer de CO-uitstoot gereduceerd door zonnepanelen op tankbierwagens en het rijden van slimmere leveringsroutes. "We willen niet alleen het groenste biertje van Nederland zijn, maar ook het groenste biertje vóór Nederland", zegt Blok.

Meer uit Binnenland

Ook Den Haag staat geen vuurwerk toe bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Ook in Den Haag mogen mensen geen vuurwerk afsteken tijdens de komende jaarwisseling. Gemeenten kunnen verenigingen een ontheffing op het landelijke vuurwerkverbod geven, maar Den Haag maakt daar geen gebruik van.

2 uur geleden
Brand in Olympisch Stadion Amsterdam onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De brand in het Olympisch Stadion in Amsterdam is onder controle, meldt de veiligheidsregio in de nacht van donderdag op vrijdag. De hulpdiensten bouwen hun inzet af en vertrekken stapsgewijs.

11 uur geleden
Raad Terneuzen stemt na lang debat in met vergunning voor azc

TERNEUZEN (ANP) - De gemeenteraad van Terneuzen heeft na een urenlang debat ingestemd met een vergunning voor een asielzoekerscentrum in een voormalig pand van Neckermann. De vorige raad had er nog negatief over geadviseerd. Het nieuwe college, dat na de verkiezingen van maart aantrad, paste het voorstel aan om de sociale veiligheid te verbeteren. Met steun van meerdere oppositiepartijen werd het nipt aangenomen. Wel stemden enkele raadsleden van coalitiepartij TOP/Gemeentebelangen tegen.

11 uur geleden
Meer dan 3000 scholen vieren Paarse Vrijdag

DEN HAAG (ANP) - Deze vrijdag doen voor het eerst meer dan 3000 scholen mee aan Paarse Vrijdag, het jaarlijkse evenement voor scholen waarop gevierd wordt dat iedereen zichzelf mag zijn, ongeacht je geaardheid, geloof of huidskleur. Initiatiefnemer COC Nederland zag de aanvragen dit jaar stijgen tot een totaal van 3130 scholen die willen meedoen.

11 uur geleden
Kamer stemt in met hijsen regenboogvlag aan Kamergebouw

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft donderdagavond ingestemd met het hijsen van de regenboogvlag. Zondag is het coming-out day en dan zal de veelkleurige vlag zichtbaar zijn aan het parlementsgebouw, op initiatief van PRO-Kamerlid Kati Piri.

11 uur geleden
Defensie helpt Sint-Maarten weer bij strijd tegen criminaliteit

PHILIPSBURG (ANP) - De Commandant der Zeemacht in het Caribisch gebied heeft donderdagmiddag (lokale tijd) laten weten dat de Nederlandse Defensie het politiekorps van Sint-Maarten per direct gaat helpen 'in de strijd tegen de criminaliteit'. Defensie in het Caribisch gebied staat de komende periode de lokale politie op het eiland bij. Het is al de vijfde keer in ruim twee jaar dat het eiland aan Nederland militaire hulp heeft gevraagd.

11 uur geleden
Asieldemonstratie Opheusden rustig verlopen

OPHEUSDEN (ANP) - Een demonstratie tegen de komst van asielzoekers in het Gelderse Opheusden is donderdagavond rustig verlopen. Even na 22.30 uur waren de meesten van de 150 demonstranten die zich hadden verzameld bij het gemeentehuis, vertrokken, zag een ANP-verslaggever.

13 uur geleden