Alcoholverbod in Qatar kost Budweiser hooguit wat bier
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - De plotseling ommezwaai van Qatar om geen alcoholverkoop in de WK-stadions toe te laten, zal voor Budweiser weinig gevolgen hebben. Het Amerikaanse biermerk, onderdeel van 's werelds grootste bierconcern AB InBev, raakt er hooguit wat bier minder door kwijt, zeggen deskundigen. Budweiser heeft een langlopende verbintenis met de FIFA en kijkt ook vooruit naar het WK van 2026 dat in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt gehouden. Die markt is veel belangrijker voor de Amerikanen.
Budweiser zou voor de sponsoring tijdens het WK in Qatar zo'n 72 miljoen dollar betalen, omgerekend net geen 70 miljoen euro. Het bedrijf wilde toch al vooral zijn alcoholvrije bier Budweiser Zero promoten en dat bier blijft gewoon te verkrijgen in de stadions. Bovendien heeft Budweiser in meer dan zeventig markten en in meer dan 1,2 miljoen pubs, bars en restaurants acties gepland rond het WK waarmee het bedrijf hoopt meer bier af te zetten.
Van het bier dat Budweiser naar Qatar verscheepte komt het bedrijf misschien niet af. Daarvoor moest het Amerikaanse biermerk ook koelruimtes huren in de Golfstaat. Maar van een rechtszaak zal het niet komen, verwacht de Londense advocaat Alex Kelham. "Het is zeldzaam dat sponsors rechthebbenden aanklagen. Zeker als er sprake is van een langetermijnrelatie. Het is veel waarschijnlijker dat deze zaak intern wordt opgelost."
Daar is Budweiser ook bij gediend. Het bedrijf zal naar verwachting voor sponsoring van het volgende WK tot wel het dubbele neertellen. Op de thuismarkt valt voor Budweiser veel meer te verdienen.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - ArcelorMittal is positiever gestemd over de vraag naar staal in Europa na maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen. Een CO2-taks aan de buitengrenzen van de EU en een aangescherpt quotum "herstellen de winstgevendheid" van de grootste staalproducent van Europa, schrijft het concern bij zijn kwartaalcijfers.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag voor het eerst in drie dagen gedaald nadat Iran had bevestigd dat vrijdag onderhandeld wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Hierdoor is het risico van Amerikaanse militaire aanvallen op Iran, lid van oliekartel OPEC, afgenomen. De gesprekken vinden vrijdagochtend plaats in de Omaanse hoofdstad Muscat.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn iets minder negatief over de economie in het eerste kwartaal van 2026 dan een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW. Desondanks blijft het vertrouwen in de meeste bedrijfstakken negatief.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dit jaar meer geld te ontvangen uit gemeentelijke heffingen en belastingen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers. De begroting voor 2026 is met 15,3 miljard euro 6,5 procent hoger dan in het jaar daarvoor, toen gemeenten samen 14,4 miljard euro begrootten.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van zilver is scherp gedaald, waardoor het herstel van de afgelopen twee dagen teniet is gedaan. Het edelmetaal heeft moeite een bodem te vinden na een historische koersval. Ook de prijs van goud daalde.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kosten voor het opladen van elektrische auto's aan openbare laadpalen verschillen in Nederland sterk per gemeente, meldt de ANWB op basis van eigen onderzoek. De regionale verschillen zijn zo groot dat sommige huishoudens jaarlijks honderden euro's meer betalen dan een paar dorpen verderop.
3 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.
9 uur geleden