Alcohol lijkt taboe in stadions tijdens WK voetbal in Qatar
DOHA (ANP) - In de stadions in Qatar wordt tijdens het wereldkampioenschap voetbal waarschijnlijk geen alcohol verkocht. Buiten de stadions is het op bepaalde plekken wel mogelijk een biertje te kopen. Dat melden bronnen aan het Duitse persbureau DPA.
De verkooppunten met alcoholische dranken komen volgens de bronnen in het gebied tussen de veiligheidscheck van de fans en de plek waar ze hun wedstrijdticket moeten laten zien. Fans kunnen ook alcohol krijgen op de in te richten fanzones, net als tijdens het WK voor clubteams in 2019. In de stadions zelf is alleen alcoholvrij bier te verkrijgen.
Een woordvoerder van het organisatiecomité zegt dat een definitief besluit nog moet worden genomen.
Alcohol is niet verboden in Qatar, maar de verkoop ervan is beperkt tot bars en restaurants van sommige hotels. Buitenlanders kunnen in bepaalde winkels ook alcohol kopen, op voorwaarde dat ze 21 jaar of ouder zijn en daarvoor speciale toestemming hebben.
Het WK is van 21 november tot en met 18 december.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
11 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
12 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
23 uur geleden