Alcohol drinken in Parijs op meer plekken verboden
PARIJS (ANP/DPA/AFP) - Parijs heeft het verbod op alcoholconsumptie op publieke plaatsen flink uitgebreid. Onder meer op het drukbezochte Place du Tertre en langs de oevers van de Seine is het niet langer toegestaan alcohol te drinken. Deze maatregel moet helpen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
Het besluit volgt na een weekend waarin veel inwoners van Parijs buiten de deur genoten van het mooie weer. Het werd op meerdere plekken te druk, vooral langs het water. Volgens premier Jean Castex was dat "onacceptabel". De politie zegt dat agenten mensen zullen wegsturen als het op een locatie te druk wordt.
De Franse hoofdstad is een van de 23 gebieden met verhoogde risico's op het gebied van het coronavirus. Drie Franse regio's hebben te maken met een weekendlockdown. In Parijs geldt die maatregel niet. Burgemeester Anne Hidalgo noemde zo'n gedeeltelijke lockdown "inhumaan".
Versoepelingen
Volgens recente cijfers zijn 322 van de 100.000 inwoners van Parijs besmet met het coronavirus. Dat is flink hoger dan het landelijke gemiddelde. In heel Frankrijk zijn 220 op de 100.000 mensen geïnfecteerd. Om nieuwe besmettingen tegen te gaan geldt in het land sinds begin dit jaar een strenge avondklok vanaf 18.00 uur. Nu is ook besloten dat alle winkelcentra groter dan 10.000 vierkante meter dicht moeten als daar geen voedsel wordt verkocht.
Het is niet duidelijk wanneer de coronamaatregelen worden versoepeld. Volgens Castex zullen de besmettingscijfers niet exponentieel toenemen, maar zijn ze wel zorgwekkend. De eerste versoepelingen van de regels worden niet voor halverwege april verwacht. De regering hoopt dat met de huidige maatregelen een derde landelijke lockdown kan worden voorkomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.
35 minuten geledenDEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
10 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
11 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
13 uur geleden