Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcohol drinken in Parijs op meer plekken verboden

Alcohol drinken in Parijs op meer plekken verboden

PARIJS (ANP/DPA/AFP) - Parijs heeft het verbod op alcoholconsumptie op publieke plaatsen flink uitgebreid. Onder meer op het drukbezochte Place du Tertre en langs de oevers van de Seine is het niet langer toegestaan alcohol te drinken. Deze maatregel moet helpen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.

Het besluit volgt na een weekend waarin veel inwoners van Parijs buiten de deur genoten van het mooie weer. Het werd op meerdere plekken te druk, vooral langs het water. Volgens premier Jean Castex was dat "onacceptabel". De politie zegt dat agenten mensen zullen wegsturen als het op een locatie te druk wordt.

De Franse hoofdstad is een van de 23 gebieden met verhoogde risico's op het gebied van het coronavirus. Drie Franse regio's hebben te maken met een weekendlockdown. In Parijs geldt die maatregel niet. Burgemeester Anne Hidalgo noemde zo'n gedeeltelijke lockdown "inhumaan".

Versoepelingen

Volgens recente cijfers zijn 322 van de 100.000 inwoners van Parijs besmet met het coronavirus. Dat is flink hoger dan het landelijke gemiddelde. In heel Frankrijk zijn 220 op de 100.000 mensen geïnfecteerd. Om nieuwe besmettingen tegen te gaan geldt in het land sinds begin dit jaar een strenge avondklok vanaf 18.00 uur. Nu is ook besloten dat alle winkelcentra groter dan 10.000 vierkante meter dicht moeten als daar geen voedsel wordt verkocht.

Het is niet duidelijk wanneer de coronamaatregelen worden versoepeld. Volgens Castex zullen de besmettingscijfers niet exponentieel toenemen, maar zijn ze wel zorgwekkend. De eerste versoepelingen van de regels worden niet voor halverwege april verwacht. De regering hoopt dat met de huidige maatregelen een derde landelijke lockdown kan worden voorkomen.

Meer uit Buitenland

Greenpeace bekritiseert Franse uraniumimport uit Rusland

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.

18 minuten geleden
Xi tegen Starmer: China open voor langdurige strategische relatie

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.

59 minuten geleden
Rechter blokkeert Trump-beleid jegens vluchtelingen in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).

1 uur geleden
Aanhoudend geweervuur en luide explosies in hoofdstad van Niger

NIAMEY (ANP) - In de vroege ochtend van donderdag waren aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus een getuige van persbureau Reuters. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline lijkt te worden verlicht door geweervuur, al is niet duidelijk hoe actueel die beelden zijn.

3 uur geleden
Mexico zet olieleveringen Cuba voort ondanks Trumps dreigement

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.

5 uur geleden
Troepeninzet Trump in Amerikaanse steden kost honderden miljoenen

WASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.

7 uur geleden
FBI doorzoekt verkiezingskantoor in Georgia om beweringen fraude

ATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.

7 uur geleden