Alcohol drinken in Parijs op meer plekken verboden
PARIJS (ANP/DPA/AFP) - Parijs heeft het verbod op alcoholconsumptie op publieke plaatsen flink uitgebreid. Onder meer op het drukbezochte Place du Tertre en langs de oevers van de Seine is het niet langer toegestaan alcohol te drinken. Deze maatregel moet helpen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
Het besluit volgt na een weekend waarin veel inwoners van Parijs buiten de deur genoten van het mooie weer. Het werd op meerdere plekken te druk, vooral langs het water. Volgens premier Jean Castex was dat "onacceptabel". De politie zegt dat agenten mensen zullen wegsturen als het op een locatie te druk wordt.
De Franse hoofdstad is een van de 23 gebieden met verhoogde risico's op het gebied van het coronavirus. Drie Franse regio's hebben te maken met een weekendlockdown. In Parijs geldt die maatregel niet. Burgemeester Anne Hidalgo noemde zo'n gedeeltelijke lockdown "inhumaan".
Versoepelingen
Volgens recente cijfers zijn 322 van de 100.000 inwoners van Parijs besmet met het coronavirus. Dat is flink hoger dan het landelijke gemiddelde. In heel Frankrijk zijn 220 op de 100.000 mensen geïnfecteerd. Om nieuwe besmettingen tegen te gaan geldt in het land sinds begin dit jaar een strenge avondklok vanaf 18.00 uur. Nu is ook besloten dat alle winkelcentra groter dan 10.000 vierkante meter dicht moeten als daar geen voedsel wordt verkocht.
Het is niet duidelijk wanneer de coronamaatregelen worden versoepeld. Volgens Castex zullen de besmettingscijfers niet exponentieel toenemen, maar zijn ze wel zorgwekkend. De eerste versoepelingen van de regels worden niet voor halverwege april verwacht. De regering hoopt dat met de huidige maatregelen een derde landelijke lockdown kan worden voorkomen.
Meer uit Buitenland
TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
1 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
4 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
7 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
9 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
9 uur geleden