Alcaraz wint na bijeninvasie simpel van Zverev in Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft op Indian Wells na een onderbreking om een bijeninvasie overtuigend van de Duitser Alexander Zverev gewonnen. Het werd 6-3 6-1 voor de als tweede geplaatste titelhouder, die het in de halve eindstrijd opneemt tegen Jannik Sinner.
Bij 1-1 in de eerste set werden Alcaraz en Sinner opgeschrikt door duizenden bijen op het centercourt. De insecten kwamen af op de zogenoemde 'spider cam', een camera die op afstand te besturen is.
De bijen maakten verder tennissen onmogelijk en de hoofdbaan werd even helemaal overgenomen door ze. "Dames en heren, het spel ligt voorlopig stil vanwege een invasie van bijen", riep umpire Mohamed Lahyani om. De spelers zochten vervolgens de kleedkamers op en een expert werd opgetrommeld om de insecten te verwijderen met speciale apparatuur.
'Duizenden'
Na de onderbreking haalde Alcaraz (20) een hoog niveau en hij gunde Zverev geen enkel breakpoint. Zelf benutte hij vier van de vijf kansen op een servicebreak. Na afloop ging het vooral over zijn aanstaande ontmoeting met Australian Open-winnaar Sinner en de bijenaanval.
"Dit was zonder twijfel de gekste wedstrijd die ik in mijn loopbaan heb gespeeld", zei de Spaanse nummer 2 van de wereld. "Aanvankelijk dacht ik dat het maar een paar bijen waren, maar toen ik naar de lucht keek, zag ik er duizenden. Het was bizar. Ik ga niet liegen: ik ben een beetje bang voor bijen."
Medvedev
Kort na de wedstrijd bedankte Alcaraz de bijenexpert nog op sociale media. "Niet alle helden dragen een cape", schreef hij bij een video van het incident.
In de andere halve finale neemt de Rus Daniil Medvedev het op tegen de Amerikaan Tommy Paul. Medvedev was met 7-5 6-4 te sterk voor de Deen Holger Rune, Paul versloeg de Noor Casper Ruud met 6-2 1-6 6-3.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
2 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
4 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
6 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
7 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
9 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
1 dag geleden