Alcaraz wil ook dubbel met Nadal op Spelen, maar 'wordt moeilijk'
MADRID (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz wil graag met Rafael Nadal dubbelen bij de Olympische Spelen in Parijs, maar ziet in dat het moeilijk wordt. Dat zei de 20-jarige Spanjaard in Madrid, waar hij momenteel het masterstoernooi speelt en in de kwartfinale staat.
Beide spelers keren terug van blessures en zijn niet topfit. Daarbij is het voor Nadal zijn laatste seizoen als prof en kiest de 22-voudig grandslamwinnaar zijn momenten. "Maar als alles goed gaat, dubbelen we deze zomer op de Spelen samen", zei Alcaraz. "Alleen tussen nu en dan zijn er nog heel wat weken te gaan." De 37-jarige Nadal liet eerder al weten open te staan voor het dubbelspel met zijn jonge landgenoot.
"We hebben in ieder geval tegen elkaar gezegd dat het geweldig zou zijn om samen op de Spelen in actie te komen", aldus Alcaraz. Een voorbereidingstoernooi op gravel zou dan wel een pre zijn. "Maar dat kan alleen nog in Rome en op Roland Garros. En dat zijn juist belangrijke toernooien voor ons in het enkelspel."
Het olympisch tennistoernooi wordt gehouden op het park van Roland Garros. De tweede grand slam van het jaar, die Nadal veertien keer won, begint eind mei. De Spelen beginnen op 26 juli.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beƫindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
19 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geleden