Alcaraz voor het eerst kwartfinalist op Wimbledon
LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz is ten koste van de Italiaan Matteo Berrettini voor het eerst in zijn loopbaan doorgedrongen tot de kwartfinales van Wimbledon. De Spaanse nummer 1 van de wereld moest de eerste set met 6-3 afstaan, maar herstelde zich daarna door drie sets op rij naar zich toe te trekken. Hij won de partij met 3-6 6-3 6-3 6-3.
Alcaraz maakt voor de derde keer zijn opwachting bij het grandslamtoernooi in Londen. Vorig jaar werd hij in de vierde ronde uitgeschakeld. In de eerste set tegen Berrettini begon hij wat onwennig. Maar de 20-jarige Spanjaard kwam steeds beter in zijn spel. Berrettini was in 2021 verliezend finalist op Wimbledon, maar kon het Alcaraz niet echt lastig maken.
Alcaraz was erg blij met zijn zege. "Na mijn uitschakeling in de vierde ronde was het mijn doel om hier de kwartfinales te halen. Dat is gelukt. Nu zullen we zien hoe het verder gaat."
Rune tegenstander
De 20-jarige Alcaraz neemt het in de strijd om een plek in de halve finales op tegen zijn Deense leeftijdsgenoot Holger Rune, die de Bulgaar Grigor Dimitrov in vier sets uitschakelde. "We zijn elkaar in diverse leeftijdscategorieën regelmatig tegengekomen. Het is geweldig om in de kwartfinale tegen hem te spelen."
Ook Rune zei uit te kijken naar een wedstrijd tegen Alcaraz. "Ik ben voor niemand bang. Ik kijk ernaar uit."
Meer uit Sport
DENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.
21 minuten geledenLOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
21 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
1 dag geleden