
Alcaraz voor het eerst in finale van masterstoernooi Monte Carlo
MONACO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor de eerste keer de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo bereikt. De als tweede geplaatste Spanjaard won in twee sets van zijn landgenoot Alejandro Davidovich Fokina: 7-6 (2) 6-4.
Alcaraz kwam in de eerste set twee keer op een break voorsprong, maar Davidovich Fokina wist dat beide keren recht te zetten. In de tiebreak was de nummer 3 van de wereld alsnog de beste. In de tweede set brak Alcaraz meteen de opslagbeurt van zijn tegenstander. Die marge gaf hij daarna niet meer weg. Op zijn zesde matchpoint, op eigen service, sloeg hij toe.
In de finale neemt Alcaraz het op tegen Lorenzo Musetti. De Italiaan had vrijdag drievoudig kampioen en titelverdediger Stefanos Tsitsipas uitgeschakeld en was in de halve finale na drie sets ook te sterk voor Alex de Minaur (1-6 6-4 7-6(4)).
De Australiër, die een dag eerder Grigor Dimitrov met 6-0 6-0 had verslagen, won ook de eerste set overtuigend van Musetti met 6-1. De Italiaan kwam echter terug en dwong met een tweede break met 6-4 een beslissende set af. Daarin verloren beide tennissers twee keer hun opslagbeurt en viel de beslissing in de tiebreak. Musetti benutte op 6-4 zijn eerste matchpoint.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
16 uur geleden