Alcaraz vertrouwt erop dat hij snel een grandslamtoernooi wint
PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz klonk kort na de uitschakeling in de kwartfinales van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev al weer strijdbaar. "Ik moet hier weer van leren en zorgen dat ik nog beter word. Ik denk wel dat ik kan zeggen dat ik niet ver weg ben van een plek in de halve finales van een grandslamtoernooi of zelfs een grandslamtoernooi kan winnen", aldus het 19-jarige Spaanse talent.
Alcaraz werd vooraf gezien als een van de titelkandidaten in Parijs. Hij won in de aanloop naar Roland Garros de graveltoernooien van Barcelona en Madrid. Alcaraz hoopte de eerste tiener te worden sinds Rafael Nadal in 2005 die een grandslamtoernooi op zijn naam schreef. "Ik verlaat het toernooi met opgeheven hoofd", zei de nummer 6 van de wereld na zijn nederlaag in vier sets. "Ik heb gevochten tot de laatste bal en daar ben ik trots op."
Zverev is 25 jaar en wacht ook nog op zijn eerste eindzege op een grandslamtoernooi. "Ik heb al vaker gezegd dat ik geen 21 meer ben. Ik ben nu op een leeftijd dat ik grote toernooien wil winnen, dat moet ook", aldus Zverev, die negentien ATP-titels op zijn naam schreef.
In de halve finales wacht Rafael Nadal of Novak Djokovic. "Dat wordt dus een duel tegen de dertienvoudig kampioen of tegen de nummer 1 van de wereld. Het wordt er niet gemakkelijker op."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
2 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
6 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
7 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
7 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
8 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
10 uur geleden