Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcaraz verslaat Van de Zandschulp in eerste ronde ABN AMRO Open

Alcaraz verslaat Van de Zandschulp in eerste ronde ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz heeft in de eerste ronde van het ABN AMRO Open revanche genomen op Botic van de Zandschulp. De 21-jarige Spanjaard schakelde de acht jaar oudere Nederlander voor een volgepakt Ahoy uit in drie sets: 7-6 (3) 3-6 6-1. De als eerste geplaatste Alcaraz speelt donderdag in de tweede ronde tegen de winnaar van het treffen tussen Félix Auger-Aliassime en Andrea Vavassori. De voormalige nummer 1 van de wereld maakt zijn debuut in Rotterdam.

Van de Zandschulp veegde Alcaraz vorig jaar tijdens hun laatste onderlinge ontmoeting in de tweede ronde van de US Open nog in drie sets van de baan. Het was in Rotterdam de vierde keer dat ze elkaar troffen in een partij op het hoogste niveau. De eerste twee ontmoetingen waren voor Alcaraz, die de onderlinge stand nu op 3-1 in zijn voordeel heeft gezet.

De partij tussen Alcaraz en Van de Zandschulp ging in de eerste set gelijk op, met breaks over en weer. Van de Zandschulp kreeg een setpunt op eigen service, maar verzuimde het af te maken. In de beslissende tiebreak trok Alcaraz met enkele knappe punten de eerste set naar zich toe. Van de Zandschulp had in de tweede set aan één break genoeg om de stand gelijk te trekken. Alcaraz was in de derde set weer de betere tennisser van de twee. Na een vroege break liep hij uit naar 6-1.

Alcaraz was blij met zijn zege. "Spelen tegen Botic is alsof je in een oorlog zit", zei Alcaraz na afloop op het centre court. "Ik heb mijn eerste overwinning hier nu in Rotterdam gehaald. Dat is mooi."

Meer uit Sport

Tennisser Shelton wint Amerikaanse finale in Dallas

DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.

8 uur geleden
Schaakgrootheid Carlsen voegt weer een wereldtitel toe

WANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.

8 uur geleden
Trainer Van Velde voltooit levenswerk met goud sprintster Kok

MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.

11 uur geleden
Nederland na goud Kok en zilver Leerdam vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

14 uur geleden
Vittozzi bezorgt gastland Italië eerste biatlongoud bij OS ooit

ANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.

14 uur geleden
De Minaur slaat in derde finale toe en ziet naam op boarding Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.

14 uur geleden
Kok pakt eerste Nederlandse goud bij vrouwen op 500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.

14 uur geleden