Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcaraz verslaat Van de Zandschulp in eerste ronde ABN AMRO Open

Alcaraz verslaat Van de Zandschulp in eerste ronde ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz heeft in de eerste ronde van het ABN AMRO Open revanche genomen op Botic van de Zandschulp. De 21-jarige Spanjaard schakelde de acht jaar oudere Nederlander voor een volgepakt Ahoy uit in drie sets: 7-6 (3) 3-6 6-1. De als eerste geplaatste Alcaraz speelt donderdag in de tweede ronde tegen de winnaar van het treffen tussen Félix Auger-Aliassime en Andrea Vavassori. De voormalige nummer 1 van de wereld maakt zijn debuut in Rotterdam.

Van de Zandschulp veegde Alcaraz vorig jaar tijdens hun laatste onderlinge ontmoeting in de tweede ronde van de US Open nog in drie sets van de baan. Het was in Rotterdam de vierde keer dat ze elkaar troffen in een partij op het hoogste niveau. De eerste twee ontmoetingen waren voor Alcaraz, die de onderlinge stand nu op 3-1 in zijn voordeel heeft gezet.

De partij tussen Alcaraz en Van de Zandschulp ging in de eerste set gelijk op, met breaks over en weer. Van de Zandschulp kreeg een setpunt op eigen service, maar verzuimde het af te maken. In de beslissende tiebreak trok Alcaraz met enkele knappe punten de eerste set naar zich toe. Van de Zandschulp had in de tweede set aan één break genoeg om de stand gelijk te trekken. Alcaraz was in de derde set weer de betere tennisser van de twee. Na een vroege break liep hij uit naar 6-1.

Alcaraz was blij met zijn zege. "Spelen tegen Botic is alsof je in een oorlog zit", zei Alcaraz na afloop op het centre court. "Ik heb mijn eerste overwinning hier nu in Rotterdam gehaald. Dat is mooi."

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

12 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

17 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

18 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

18 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

19 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

1 dag geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

1 dag geleden