Alcaraz verslaat Van de Zandschulp in eerste ronde ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz heeft in de eerste ronde van het ABN AMRO Open revanche genomen op Botic van de Zandschulp. De 21-jarige Spanjaard schakelde de acht jaar oudere Nederlander voor een volgepakt Ahoy uit in drie sets: 7-6 (3) 3-6 6-1. De als eerste geplaatste Alcaraz speelt donderdag in de tweede ronde tegen de winnaar van het treffen tussen Félix Auger-Aliassime en Andrea Vavassori. De voormalige nummer 1 van de wereld maakt zijn debuut in Rotterdam.
Van de Zandschulp veegde Alcaraz vorig jaar tijdens hun laatste onderlinge ontmoeting in de tweede ronde van de US Open nog in drie sets van de baan. Het was in Rotterdam de vierde keer dat ze elkaar troffen in een partij op het hoogste niveau. De eerste twee ontmoetingen waren voor Alcaraz, die de onderlinge stand nu op 3-1 in zijn voordeel heeft gezet.
De partij tussen Alcaraz en Van de Zandschulp ging in de eerste set gelijk op, met breaks over en weer. Van de Zandschulp kreeg een setpunt op eigen service, maar verzuimde het af te maken. In de beslissende tiebreak trok Alcaraz met enkele knappe punten de eerste set naar zich toe. Van de Zandschulp had in de tweede set aan één break genoeg om de stand gelijk te trekken. Alcaraz was in de derde set weer de betere tennisser van de twee. Na een vroege break liep hij uit naar 6-1.
Alcaraz was blij met zijn zege. "Spelen tegen Botic is alsof je in een oorlog zit", zei Alcaraz na afloop op het centre court. "Ik heb mijn eerste overwinning hier nu in Rotterdam gehaald. Dat is mooi."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
5 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
19 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
20 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
1 dag geleden