Alcaraz verslaat Van de Zandschulp in eerste ronde ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz heeft in de eerste ronde van het ABN AMRO Open revanche genomen op Botic van de Zandschulp. De 21-jarige Spanjaard schakelde de acht jaar oudere Nederlander voor een volgepakt Ahoy uit in drie sets: 7-6 (3) 3-6 6-1. De als eerste geplaatste Alcaraz speelt donderdag in de tweede ronde tegen de winnaar van het treffen tussen Félix Auger-Aliassime en Andrea Vavassori. De voormalige nummer 1 van de wereld maakt zijn debuut in Rotterdam.
Van de Zandschulp veegde Alcaraz vorig jaar tijdens hun laatste onderlinge ontmoeting in de tweede ronde van de US Open nog in drie sets van de baan. Het was in Rotterdam de vierde keer dat ze elkaar troffen in een partij op het hoogste niveau. De eerste twee ontmoetingen waren voor Alcaraz, die de onderlinge stand nu op 3-1 in zijn voordeel heeft gezet.
De partij tussen Alcaraz en Van de Zandschulp ging in de eerste set gelijk op, met breaks over en weer. Van de Zandschulp kreeg een setpunt op eigen service, maar verzuimde het af te maken. In de beslissende tiebreak trok Alcaraz met enkele knappe punten de eerste set naar zich toe. Van de Zandschulp had in de tweede set aan één break genoeg om de stand gelijk te trekken. Alcaraz was in de derde set weer de betere tennisser van de twee. Na een vroege break liep hij uit naar 6-1.
Alcaraz was blij met zijn zege. "Spelen tegen Botic is alsof je in een oorlog zit", zei Alcaraz na afloop op het centre court. "Ik heb mijn eerste overwinning hier nu in Rotterdam gehaald. Dat is mooi."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
43 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
12 uur geleden