Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcaraz verslaat Sinner en staat in eerste Roland Garros-finale

Alcaraz verslaat Sinner en staat in eerste Roland Garros-finale

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De Spanjaard versloeg de Italiaan Jannik Sinner, vanaf maandag de mondiale nummer 1, na ruim vier uur spelen in vijf sets. Het werd 2-6 6-3 3-6 6-4 6-3.

De verwachtingen waren op voorhand hoog. Sinner, die in januari bij de Australian Open zijn eerste grand slam won, startte goed en stond binnen no-time met 4-0 voor. Alcaraz miste veel met zijn forehand en leek wat gespannen. Hij ging nog wel een keer door de service heen van de Italiaan, maar die maakte de set op 5-2 alsnog uit.

In de tweede set draaiden de rollen om. Alcaraz werd vaster, begon te variëren en legde daarmee de druk bij Sinner. Die maakte op zijn beurt wat meer fouten, waardoor tweevoudig grandslamwinnaar Alcaraz de stand gelijk kon trekken: 6-3.

Kramp

In het derde bedrijf ging het op en neer, maar het was Sinner die na wat breaks over en weer op 5-2 kwam. Ondanks wat kramp in zijn rechterhand pakte hij de derde set na een forehandmisser van Alcaraz.

Daarna volgde een hoogstaande vierde set, met wereldpunten van beide spelers. Alcaraz ging op 5-4 door de service heen van zijn tegenstander en dwong zo een vijfde en beslissende set af. Daarin bleek de onbevangen spelende Alcaraz met 6-3 te sterk, waardoor hij zondag op gaat voor zijn derde grandslamtitel.

Zwaarste wedstrijden

"Dit was een van de zwaarste wedstrijden uit mijn leven", zei Alcaraz direct na afloop. "Maar je moet het leuk vinden om pijn te lijden, vooral hier op het gravel van Roland Garros. Jannik is daarnaast natuurlijk een geweldige speler. In de toekomst hoop ik meer van dit soort wedstrijden te spelen." Alcaraz is de jongste speler ooit die grandslamfinales haalde op de drie verschillende baansoorten gras, hardcourt en gravel.

In de finale speelt de 21-jarige Spanjaard tegen de Duitser Alexander Zverev of Casper Ruud uit Noorwegen. Zij spelen later vrijdag hun halvefinalepartij.

Meer uit Sport

Rybakina verslaat titelverdedigster Sabalenka en wint US Open

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de US Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg titelverdedigster Aryna Sabalenka in drie sets (6-4 5-7 6-2) en voorkwam daarmee dat de speelster uit Belarus het grandslamtoernooi van New York voor de derde keer op rij won.

2 uur geleden
Broeders-Bol derde op 800 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.

7 uur geleden
Europa en Amerika met gelijke stand slotdag Solheim Cup in

CROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.

7 uur geleden
Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

9 uur geleden
Verstappen verwacht dat inhalen lastig wordt bij GP van Spanje

MADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.

9 uur geleden
Landa wint koninginnenrit in Vuelta, leider Mas houdt stand

COLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.

9 uur geleden
Norris 'in shock' na pole, Verstappen tevreden nummer 3

MADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.

10 uur geleden