Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcaraz verslaat Sinner en staat in eerste Roland Garros-finale

Alcaraz verslaat Sinner en staat in eerste Roland Garros-finale

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De Spanjaard versloeg de Italiaan Jannik Sinner, vanaf maandag de mondiale nummer 1, na ruim vier uur spelen in vijf sets. Het werd 2-6 6-3 3-6 6-4 6-3.

De verwachtingen waren op voorhand hoog. Sinner, die in januari bij de Australian Open zijn eerste grand slam won, startte goed en stond binnen no-time met 4-0 voor. Alcaraz miste veel met zijn forehand en leek wat gespannen. Hij ging nog wel een keer door de service heen van de Italiaan, maar die maakte de set op 5-2 alsnog uit.

In de tweede set draaiden de rollen om. Alcaraz werd vaster, begon te variëren en legde daarmee de druk bij Sinner. Die maakte op zijn beurt wat meer fouten, waardoor tweevoudig grandslamwinnaar Alcaraz de stand gelijk kon trekken: 6-3.

Kramp

In het derde bedrijf ging het op en neer, maar het was Sinner die na wat breaks over en weer op 5-2 kwam. Ondanks wat kramp in zijn rechterhand pakte hij de derde set na een forehandmisser van Alcaraz.

Daarna volgde een hoogstaande vierde set, met wereldpunten van beide spelers. Alcaraz ging op 5-4 door de service heen van zijn tegenstander en dwong zo een vijfde en beslissende set af. Daarin bleek de onbevangen spelende Alcaraz met 6-3 te sterk, waardoor hij zondag op gaat voor zijn derde grandslamtitel.

Zwaarste wedstrijden

"Dit was een van de zwaarste wedstrijden uit mijn leven", zei Alcaraz direct na afloop. "Maar je moet het leuk vinden om pijn te lijden, vooral hier op het gravel van Roland Garros. Jannik is daarnaast natuurlijk een geweldige speler. In de toekomst hoop ik meer van dit soort wedstrijden te spelen." Alcaraz is de jongste speler ooit die grandslamfinales haalde op de drie verschillende baansoorten gras, hardcourt en gravel.

In de finale speelt de 21-jarige Spanjaard tegen de Duitser Alexander Zverev of Casper Ruud uit Noorwegen. Zij spelen later vrijdag hun halvefinalepartij.

Meer uit Sport

Verstappen klaagt in Hongarije over slechte conditie van wagen

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen was na de kwalificaties van de GP in Hongarije niet te spreken over zijn wagen. De 27-jarige Nederlander sprak hoofdschuddend over de conditie van zijn RB21. "Alle sessies waren slecht. Iedere ronde. Dat was niet anders tijdens de kwalificaties", verzuchtte Verstappen tegen Viaplay.

1 uur geleden
Leclerc verrast zichzelf met poleposition

BOEDAPEST (ANP) - Charles Leclerc (27) was totaal verrast dat hij tijdens de kwalificatie van de GP van Hongarije poleposition wist te veroveren. "Dit had ik nooit verwacht. Ik heb er geen woorden voor", zei de Monegask van Ferrari in een flashinterview op de Hungaroring.

1 uur geleden
Leclerc begint GP van Hongarije vanaf pole, Verstappen achtste

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Hongarije zondag vanaf de achtste plaats. Daarmee kreeg het optreden van de 27-jarige Nederlander in Boedapest na drie tegenvallende vrije trainingen tijdens de kwalificaties een teleurstellend vervolg. Charles Leclerc veroverde met zijn Ferrari de poleposition voor Oscar Piastri (McLaren).

1 uur geleden
Hamilton stelt teleur met dertiende plaats bij kwalificatie

BOEDAPEST (ANP) - Lewis Hamilton is er in zijn Ferrari niet in geslaagd zich bij de beste tien te kwalificeren voor de GP van Hongarije. De 40-jarige Brit viel af in de tweede kwalificatieronde (Q2) en start zondag vanaf de twaalfde plaats.

1 uur geleden
Gemengde estafetteploeg vijfde op 4x100 vrij bij WK

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse gemengde estafetteploeg is bij de WK zwemmen in Singapore zaterdag als vijfde geëindigd op de 4x100 meter vrije slag. Sean Niewold, Renzo Tjon-A-Joe, Milou van Wijk en Marrit Steenbergen lieten een tijd van 3.21,71 noteren. De zwemmers van de Verenigde Staten pakten het goud in een wereldrecord: 3.18,48. De onder neutrale vlag zwemmende Russen werden tweede, nog voor het Franse team.

3 uur geleden
Zwemster Van Wijk naar WK-finale 50 meter vrij, Steenbergen niet

SINGAPORE (ANP) - Milou van Wijk heeft op de WK zwemmen in Singapore de finale bereikt op de 50 meter vrije slag. De 20-jarige Zwijndrechtse zwom de tweede tijd: 24,29. Alleen de Poolse Katarzyna Wasick was sneller: 24,19.

4 uur geleden
Beachvolleyballers Boermans en De Groot naar halve finale van EK

DÜSSELDORF (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben de halve eindstrijd bereikt van het Europees kampioenschap in Düsseldorf. Ze versloegen het Franse koppel Téo Rotar en Arnaud Gauthier-Rat in een spannende kwartfinale: 13-21 21-17 15-12.

4 uur geleden