Alcaraz uit Miami Open na nederlaag in kwartfinale tegen Dimitrov
MIAMI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de kwartfinale van het masterstoernooi van Miami niet overleefd. De als eerste geplaatste Spanjaard verloor in twee sets van de Bulgaar Grigor Dimitrov: 6-2 6-4.
Door de nederlaag kan de 20-jarige Alcaraz de zogenoemde 'Sunshine Double" winst van de masterstoernooien van Indian Wells en Miami, vergeten. Hij had negen duels op een rij gewonnen.
"Om van hem te winnen, moet je op je best spelen, zo is het nu eenmaal", zei Dimitrov, die koos voor een agressieve speelstijl, op de persconferentie. "Ik kwam heel gefocust de wedstrijd in en ik denk dat het heel duidelijk was wat ik moest doen. Soms is eenvoud geniaal. Het is heel, heel moeilijk om het te doen, vooral als je tegen zo'n tegenstander speelt, maar ik kon het spel echt dicteren. Over het algemeen denk ik dat het een heel goede wedstrijd was van mijn kant en ik ben blij dat ik het in twee sets heb afgemaakt."
Schreeuwde
Dimitrov sloeg 24 winners. Zijn agressieve aanpak bezorgde hem een 6-2 4-1 voorsprong, maar Alcaraz kwam in de tweede set terug tot 4-4. Bij 5-4 wist Dimitrov de nummer 2 van de wereld te breken. Na ruim anderhalf uur had de 32-jarige Bulgaar de zege binnen omdat Alcaraz een forehand buiten de lijnen sloeg. Dimitrov schreeuwde het uit van blijdschap.
De als elfde geplaatste Dimitrov neemt het in de halve finale op tegen de als vierde geplaatste Duitser Alexander Zverev. Die versloeg eerder donderdag de Hongaar Fabian Marozsan in twee sets: 6-3 7-5.
Alcaraz gaat zich nu voorbereiden op het gravelseizoen. Vanaf 7 april staat het masterstoernooi van Monte Carlo op het programma.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
10 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
46 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
19 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
20 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden