Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcaraz uit Miami Open na nederlaag in kwartfinale tegen Dimitrov

Alcaraz uit Miami Open na nederlaag in kwartfinale tegen Dimitrov

MIAMI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de kwartfinale van het masterstoernooi van Miami niet overleefd. De als eerste geplaatste Spanjaard verloor in twee sets van de Bulgaar Grigor Dimitrov: 6-2 6-4.

Door de nederlaag kan de 20-jarige Alcaraz de zogenoemde 'Sunshine Double" winst van de masterstoernooien van Indian Wells en Miami, vergeten. Hij had negen duels op een rij gewonnen.

"Om van hem te winnen, moet je op je best spelen, zo is het nu eenmaal", zei Dimitrov, die koos voor een agressieve speelstijl, op de persconferentie. "Ik kwam heel gefocust de wedstrijd in en ik denk dat het heel duidelijk was wat ik moest doen. Soms is eenvoud geniaal. Het is heel, heel moeilijk om het te doen, vooral als je tegen zo'n tegenstander speelt, maar ik kon het spel echt dicteren. Over het algemeen denk ik dat het een heel goede wedstrijd was van mijn kant en ik ben blij dat ik het in twee sets heb afgemaakt."

Schreeuwde

Dimitrov sloeg 24 winners. Zijn agressieve aanpak bezorgde hem een 6-2 4-1 voorsprong, maar Alcaraz kwam in de tweede set terug tot 4-4. Bij 5-4 wist Dimitrov de nummer 2 van de wereld te breken. Na ruim anderhalf uur had de 32-jarige Bulgaar de zege binnen omdat Alcaraz een forehand buiten de lijnen sloeg. Dimitrov schreeuwde het uit van blijdschap.

De als elfde geplaatste Dimitrov neemt het in de halve finale op tegen de als vierde geplaatste Duitser Alexander Zverev. Die versloeg eerder donderdag de Hongaar Fabian Marozsan in twee sets: 6-3 7-5.

Alcaraz gaat zich nu voorbereiden op het gravelseizoen. Vanaf 7 april staat het masterstoernooi van Monte Carlo op het programma.

Meer uit Sport

Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beƫindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 uur geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

10 uur geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

12 uur geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

16 uur geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

20 uur geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

1 dag geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

1 dag geleden