Alcaraz tegenover Medvedev in finale Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Indian Wells. De 19-jarige versloeg de Italiaan Jannik Sinner in twee sets: 7-6 (4) 6-3.
Alcaraz neemt het in de finale op tegen Daniil Medvedev. De Rus was eerder met 7-5 7-6 (4) te sterk voor de Amerikaan Frances Tiafoe.
Als Alcaraz de titel pakt in Indian Wells, neemt hij de eerste plaats op de wereldranglijst over van Novak Djokovic. De Serviër ontbreekt op het Amerikaanse toernooi en komende week ook in Miami, omdat hij weigert zich te laten vaccineren tegen het coronavirus. Djokovic mag daarom de Verenigde Staten niet in.
Jongste nummer 1
De 19-jarige Alcaraz werd vorig jaar de jongste nummer 1 van de wereld na zijn zege op de US Open. Hij was er vanaf november vorig jaar een paar maanden uit vanwege spierblessures, maar is sinds februari weer helemaal terug. Hij won dit jaar het toernooi in Buenos Aires en bereikte de finale in Rio de Janeiro.
"Ik ben er niet mee bezig dat ik in elke wedstrijd de favoriet ben of dat ik iedere wedstrijd moet winnen. Ik heb doelen in mijn hoofd en er zijn dingen die ik moet doen, daar denk ik aan. Ik probeer elke wedstrijd te genieten en denk niet elke wedstrijd aan winnen", zei de Spanjaard na zijn zege.
Titel op Indian Wells
Alcaraz weet dat hij weer de nummer 1 van de wereld wordt als hij de titel pakt in Indian Wells. "Ik probeer daar niet te veel aan te denken. Alles moet perfect zijn, daar ga ik aan denken."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
8 minuten geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
7 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
11 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
13 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
14 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
17 uur geleden