Alcaraz tegenover Medvedev in finale Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Indian Wells. De 19-jarige versloeg de Italiaan Jannik Sinner in twee sets: 7-6 (4) 6-3.
Alcaraz neemt het in de finale op tegen Daniil Medvedev. De Rus was eerder met 7-5 7-6 (4) te sterk voor de Amerikaan Frances Tiafoe.
Als Alcaraz de titel pakt in Indian Wells, neemt hij de eerste plaats op de wereldranglijst over van Novak Djokovic. De Serviër ontbreekt op het Amerikaanse toernooi en komende week ook in Miami, omdat hij weigert zich te laten vaccineren tegen het coronavirus. Djokovic mag daarom de Verenigde Staten niet in.
Jongste nummer 1
De 19-jarige Alcaraz werd vorig jaar de jongste nummer 1 van de wereld na zijn zege op de US Open. Hij was er vanaf november vorig jaar een paar maanden uit vanwege spierblessures, maar is sinds februari weer helemaal terug. Hij won dit jaar het toernooi in Buenos Aires en bereikte de finale in Rio de Janeiro.
"Ik ben er niet mee bezig dat ik in elke wedstrijd de favoriet ben of dat ik iedere wedstrijd moet winnen. Ik heb doelen in mijn hoofd en er zijn dingen die ik moet doen, daar denk ik aan. Ik probeer elke wedstrijd te genieten en denk niet elke wedstrijd aan winnen", zei de Spanjaard na zijn zege.
Titel op Indian Wells
Alcaraz weet dat hij weer de nummer 1 van de wereld wordt als hij de titel pakt in Indian Wells. "Ik probeer daar niet te veel aan te denken. Alles moet perfect zijn, daar ga ik aan denken."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
7 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
11 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
12 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
15 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
15 uur geleden