Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcaraz ontmoet Djokovic bij ATP Finals na winst op Medvedev

Alcaraz ontmoet Djokovic bij ATP Finals na winst op Medvedev

TURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is zeker van de halve finales bij de ATP Finals in Turijn. De Spanjaard versloeg de al geplaatste Rus Daniil Medvedev met 6-4 6-4, waardoor hij zeker is van de eerste plek in de groep. Zaterdag speelt Alcaraz tegen Novak Djokovic, een herhaling van de Wimbledon-finale eerder dit jaar. Alcaraz is de achtste Spanjaard ooit die zich voor de halve finales van de Finals plaatst.

Alcaraz, de huidige nummer 2 van de wereld, speelde met meer initiatief dan Medvedev. In de eerste set ging het enige tijd gelijk op. Toch was het de 20-jarige Alcaraz die op 3-3 de eerste break plaatste. Die gaf hij niet meer uit handen. Op 5-4 serveerde hij soepeltjes de set uit.

In set twee veranderde er weinig. Alcaraz hield het initiatief, speelde aanvallender dan zijn tegenstander en drukte de Rus daardoor meer naar achteren dan andersom. Pas op 4-4 leidde dat tot de eerste en enige break van de set. Die bleek genoeg voor de winst, waardoor in Turijn een droomduel nu aanstaande is.

Medvedev en Sinner

Zaterdag ontmoet Alcaraz dus de huidige nummer 1 van de wereld, Novak Djokovic. De Serviër plaatste zich donderdag al voor de halve finales. Het staat 2-2 in onderlinge ontmoetingen tussen beide tennissers. Het laatste duel tussen de twee, bij het masterstoernooi van Cincinnati, ging in drie sets naar Djokovic. Alcaraz versloeg hem daarvoor in de finale van Wimbledon.

De andere halve finale in Turijn gaat tussen Medvedev en de Italiaan Jannik Sinner, waardoor de vier beste spelers op de ATP-ranking zich nu allemaal hebben geplaatst. Alexander Zverev en Andrej Roeblev spelen vrijdagavond nog een groepswedstrijd, maar beide tennissers zijn na de winst van Alcaraz al uitgeschakeld.

Meer uit Sport

Waterpolosters naar tussenronde op WK na zege op China

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun laatste poulewedstrijd met 13-7 gewonnen van China. Met de zege plaatste de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis zich voor een duel in de tussenronde met Nieuw-Zeeland.

19 uur geleden
Voor Brits talent Onley wordt top vijf in Tour toekomstig doel

TOULOUSE (ANP/RTR) - Met de Schot Oscar Onley heeft de Nederlandse ploeg Picnic PostNL een renner in dienst die de komende jaren een hoofdrol hoopt te vertolken in de Tour de France. "Een plek bij de eerste vijf in het eindklassement zou heel bijzonder zijn", vertelde de talentvolle klimmer op de rustdag van de Tour de France in Toulouse. "Ik denk dat dat het doel gaat worden de komende jaren." Onley ligt nog twee jaar vast bij het team van Iwan Spekenbrink.

19 uur geleden
In Tour gevallen sprinter Philipsen neemt Coquard niets kwalijk

TOULOUSE (ANP/BELGA) - Jasper Philipsen koestert geen wrok tegenover Bryan Coquard, de Franse renner die de val van de Belgische sprinter veroorzaakte in de derde etappe van de Tour de France. "Het was een koersincident. Het had niet mogen gebeuren, maar hij kon er ook niets aan doen. Ik verwijt hem niets", zei Philipsen, die breuken opliep en moest opgeven, in een digitaal persgesprek op de rustdag van de Tour.

19 uur geleden
Belgische turnkampioene Derwael beëindigt carrière

GENT (ANP) - Voormalig olympisch kampioene Nina Derwael beëindigt haar turncarrière. De 25-jarige Belgische wil haar lichaam niet langer zwaar belasten.

21 uur geleden
Tennisster Rus eenvoudig naar tweede ronde in Hamburg

HAMBURG (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Hamburg bereikt. De nummer 119 van de wereldranglijst rekende in iets meer dan een uur af met Sada Nahimana uit Burundi: 6-2 6-1.

22 uur geleden
Topatleet Tola keert in oktober terug naar marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Olympisch kampioen Tamirat Tola staat op 19 oktober aan de start van de marathon van Amsterdam. Dat maakte de organisatie dinsdag bekend. De 33-jarige Ethiopiër won eerder in 2021 de wedstrijd in de hoofdstad in een tijd van 2.03.39, wat nog altijd een parcoursrecord en zijn persoonlijk record is.

22 uur geleden
Zwemster Schouten op de weg terug na gezondheidsklachten

BODEGRAVEN (ANP) - Zwemster Tes Schouten is op de weg terug na gezondheidsklachten. De 24-jarige wereldkampioene op de 200 meter schoolslag kreeg na de Olympische Spelen van Parijs, waar ze brons veroverde, last van grote vermoeidheid, pijn en zwellingen aan de linkerkant van haar gezicht en later ook uitvalsverschijnselen aan de linkerkant van haar lichaam.

1 dag geleden