Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcaraz ontmoet Djokovic bij ATP Finals na winst op Medvedev

Alcaraz ontmoet Djokovic bij ATP Finals na winst op Medvedev

TURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is zeker van de halve finales bij de ATP Finals in Turijn. De Spanjaard versloeg de al geplaatste Rus Daniil Medvedev met 6-4 6-4, waardoor hij zeker is van de eerste plek in de groep. Zaterdag speelt Alcaraz tegen Novak Djokovic, een herhaling van de Wimbledon-finale eerder dit jaar. Alcaraz is de achtste Spanjaard ooit die zich voor de halve finales van de Finals plaatst.

Alcaraz, de huidige nummer 2 van de wereld, speelde met meer initiatief dan Medvedev. In de eerste set ging het enige tijd gelijk op. Toch was het de 20-jarige Alcaraz die op 3-3 de eerste break plaatste. Die gaf hij niet meer uit handen. Op 5-4 serveerde hij soepeltjes de set uit.

In set twee veranderde er weinig. Alcaraz hield het initiatief, speelde aanvallender dan zijn tegenstander en drukte de Rus daardoor meer naar achteren dan andersom. Pas op 4-4 leidde dat tot de eerste en enige break van de set. Die bleek genoeg voor de winst, waardoor in Turijn een droomduel nu aanstaande is.

Medvedev en Sinner

Zaterdag ontmoet Alcaraz dus de huidige nummer 1 van de wereld, Novak Djokovic. De Serviër plaatste zich donderdag al voor de halve finales. Het staat 2-2 in onderlinge ontmoetingen tussen beide tennissers. Het laatste duel tussen de twee, bij het masterstoernooi van Cincinnati, ging in drie sets naar Djokovic. Alcaraz versloeg hem daarvoor in de finale van Wimbledon.

De andere halve finale in Turijn gaat tussen Medvedev en de Italiaan Jannik Sinner, waardoor de vier beste spelers op de ATP-ranking zich nu allemaal hebben geplaatst. Alexander Zverev en Andrej Roeblev spelen vrijdagavond nog een groepswedstrijd, maar beide tennissers zijn na de winst van Alcaraz al uitgeschakeld.

Meer uit Sport

Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

10 uur geleden
Schaatser Ariëns wint in Winterswijk eerste natuurijsmarathon

WINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.

11 uur geleden
Schaatsster Schilder wint eerste marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.

13 uur geleden
Schaatser Van de Bunt ook klaar voor ploegenachtervolging

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.

13 uur geleden
Van de Bunt schaatst zonder spanning naar sensatie op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.

13 uur geleden
Schaatser Van de Bunt stunt met zege op 5000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.

14 uur geleden
Schulting verrast zichzelf met tweede plaats op 1000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."

15 uur geleden