Alcaraz ondanks verloren olympische finale trots op zichzelf
PARIJS (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz zal ondanks het mislopen van goud het olympisch tennistoernooi nooit meer vergeten. Dat zei de Spaanse tennisser tijdens een persconferentie. Hij ging met 7-6 (3) 7-6 (2) onderuit tegen de Serviër Novak Djokovic, die daarmee zijn enige nog missende titel pakte.
"Zo'n toernooi is anders dan we gewend zijn", zei Alcaraz over de Spelen. "Het is leuk om tijd door te brengen met andere atleten en onderling respect naar elkaar te hebben. Ook is het leuk om te zien hoe atleten in andere sporten het beste van zichzelf laten zien."
Direct na het verlies was Alcaraz nog wat ontdaan, maar inmiddels beseft hij wat hij heeft gepresteerd met zilver. "Deze medaille is voor Spanje, voor alle Spanjaarden. Het is iets wat ik wilde bereiken sinds ik begon met tennissen. En het was een doel voor dit jaar. Ik ben trots op de manier waarop ik mijn land heb vertegenwoordigd."
Achter elkaar
Ook kwam de 21-jarige viervoudig grandslamwinnaar uit in het dubbeltoernooi, samen met zijn idool Rafael Nadal. "Dat was een ongelofelijk ervaring en een droom die uitkwam. Iets wat ik nooit zal vergeten, dat is zeker."
De voormalig nummer 1 van de wereld won dit jaar Roland Garros en Wimbledon achter elkaar. Vorig jaar won hij Wimbledon ook al, net als de US Open in 2022.
Meer uit Sport
KYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
2 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
11 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
13 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
15 uur geleden