Alcaraz leidt Team Europa naar vijfde zege in Laver Cup
BERLIJN (ANP) - Team Europa heeft de zevende editie van de Laver Cup gewonnen. Het team van coach Björn Borg won de strijd met Team Wereld in Berlijn met 13-11. Carlos Alcaraz bezorgde zijn ploeg de beslissende punten in de partij tegen de Amerikaan Taylor Fritz: 6-2 7-5.
Het is de vijfde overwinning voor de Europese tennissers. Die wonnen de eerste vier edities. Team Wereld was de beste in de vorige twee edities.
Team Wereld begon met een 8-4 voorsprong aan de derde dag. Op de derde speeldag in Berlijn leverde een zege 3 punten op, waar dat vrijdag 1 punt was en zaterdag 2 punten.
Twee sets
Het duo Casper Ruud en Alcaraz won zondag de eerste partij tegen Ben Shelton en Frances Tiafoe: 6-2 7-6 (6). Daarna bracht Shelton met een zege op Daniil Medvedev Team Wereld van coach John McEnroe dicht bij het prolongeren van de zege. De Amerikaan won in de supertiebreak: 6-7 (6) 7-5 10-7.
Alexander Zverev was daarna in een spannende partij in de supertiebreak net iets sterker dan Tiafoe: 6-7 (5) 7-5 10-5. Hierdoor werd de stand 11-10 in het voordeel van Team Wereld, maar kwam alles aan op de laatste partij.
De overwinning van Alcaraz in twee sets was voldoende om de Laver Cup weer naar Europa te laten gaan. De 21-jarige Spanjaard won de eerste set overtuigend, maar verspeelde in de tweede set een 4-2-voorsprong. Hij pakte een tweede break op 5-5 en serveerde de partij onder toeziend oog van Roger Federer daarna uit op zijn tweede matchpoint.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
16 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
22 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden