Alcaraz laat jeugddroom weer uitkomen met tweede zege Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz zag met het veroveren van zijn tweede titel op Wimbledon opnieuw zijn jeugddroom uitkomen. "Het is fantastisch om opnieuw de trofee omhoog te houden. Voor mij is dit het mooiste toernooi dat er is, de mooiste baan en de mooiste trofee" verklaarde de 21-jarige Spanjaard meteen na zijn zege in de finale op Novak Djokovic in drie sets: 6-2 6-2 7-6 (4).
"Het voelt geweldig", zei Alcaraz na afloop op de baan. "Toen ik 11 of 12 jaar oud was heb ik in een interview gezegd dat het mijn droom was om Wimbledon te winnen. Ik laat mijn droom nu opnieuw uitkomen."
Alcaraz, die vorige maand ook Roland Garros op zijn naam schreef, is pas de zesde tennisser die de grandslamtoernooien van Parijs en Londen op rij wint. "Je moet blijven vechten en geloven", zei Alcaraz, die zich nog niet wilde vergelijken met de andere vijf: Rod Laver, Björn Borg, Rafael Nadal, Roger Federer en Djokovic. "Zij zijn grootse kampioenen, zo zie ik mezelf nog niet. Ik probeer wel steeds verder te bouwen."
Vechter
Alcaraz kreeg in de derde set bij een 5-4 stand al drie matchpoints, maar zag Djokovic met vijf gewonnen punten op rij de game omdraaien. "Hij is een ongelooflijke vechter", wist de Spanjaard. "Hij maakte het heel moeilijk voor mij. Ik moest proberen om kalm te blijven. Ik wilde in de tiebreak mijn beste tennis spelen en gelukkig redde ik het."
Djokovic, die vorige maand nog een knieoperatie onderging, was trots op het feit dat hij elk jaar sinds 2018 de finale van Wimbledon had bereikt. "Dat is iets om trots op te zijn, maar op dit moment, meteen na de partij, ben ik ook een klein beetje teleurgesteld", zei de zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi. "Maar als ik over een tijdje reflecteer, dan kan ik erg tevreden zijn. Wimbledon is en blijft altijd speciaal en dat voel ik elke keer als ik de baan opstap."
De 37-jarige Djokovic was na afloop vol lof over de zestien jaar jongere Alcaraz. "Alle credits voor Carlos, hij had het allemaal vandaag. Ik probeerde de partij nog te rekken toen hij die drie matchpoints had, maar daarna was het alsnog snel klaar. Hij was absoluut de verdiende winnaar. We gaan nog veel van hem zien", aldus de 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië.
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
53 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
8 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.
8 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.
8 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
23 uur geleden