Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcaraz laat jeugddroom weer uitkomen met tweede zege Wimbledon

Alcaraz laat jeugddroom weer uitkomen met tweede zege Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz zag met het veroveren van zijn tweede titel op Wimbledon opnieuw zijn jeugddroom uitkomen. "Het is fantastisch om opnieuw de trofee omhoog te houden. Voor mij is dit het mooiste toernooi dat er is, de mooiste baan en de mooiste trofee" verklaarde de 21-jarige Spanjaard meteen na zijn zege in de finale op Novak Djokovic in drie sets: 6-2 6-2 7-6 (4).

"Het voelt geweldig", zei Alcaraz na afloop op de baan. "Toen ik 11 of 12 jaar oud was heb ik in een interview gezegd dat het mijn droom was om Wimbledon te winnen. Ik laat mijn droom nu opnieuw uitkomen."

Alcaraz, die vorige maand ook Roland Garros op zijn naam schreef, is pas de zesde tennisser die de grandslamtoernooien van Parijs en Londen op rij wint. "Je moet blijven vechten en geloven", zei Alcaraz, die zich nog niet wilde vergelijken met de andere vijf: Rod Laver, Björn Borg, Rafael Nadal, Roger Federer en Djokovic. "Zij zijn grootse kampioenen, zo zie ik mezelf nog niet. Ik probeer wel steeds verder te bouwen."

Vechter

Alcaraz kreeg in de derde set bij een 5-4 stand al drie matchpoints, maar zag Djokovic met vijf gewonnen punten op rij de game omdraaien. "Hij is een ongelooflijke vechter", wist de Spanjaard. "Hij maakte het heel moeilijk voor mij. Ik moest proberen om kalm te blijven. Ik wilde in de tiebreak mijn beste tennis spelen en gelukkig redde ik het."

Djokovic, die vorige maand nog een knieoperatie onderging, was trots op het feit dat hij elk jaar sinds 2018 de finale van Wimbledon had bereikt. "Dat is iets om trots op te zijn, maar op dit moment, meteen na de partij, ben ik ook een klein beetje teleurgesteld", zei de zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi. "Maar als ik over een tijdje reflecteer, dan kan ik erg tevreden zijn. Wimbledon is en blijft altijd speciaal en dat voel ik elke keer als ik de baan opstap."

De 37-jarige Djokovic was na afloop vol lof over de zestien jaar jongere Alcaraz. "Alle credits voor Carlos, hij had het allemaal vandaag. Ik probeerde de partij nog te rekken toen hij die drie matchpoints had, maar daarna was het alsnog snel klaar. Hij was absoluut de verdiende winnaar. We gaan nog veel van hem zien", aldus de 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

19 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

19 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

20 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

21 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

22 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

22 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

23 uur geleden