Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcaraz laat jeugddroom weer uitkomen met tweede zege Wimbledon

Alcaraz laat jeugddroom weer uitkomen met tweede zege Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz zag met het veroveren van zijn tweede titel op Wimbledon opnieuw zijn jeugddroom uitkomen. "Het is fantastisch om opnieuw de trofee omhoog te houden. Voor mij is dit het mooiste toernooi dat er is, de mooiste baan en de mooiste trofee" verklaarde de 21-jarige Spanjaard meteen na zijn zege in de finale op Novak Djokovic in drie sets: 6-2 6-2 7-6 (4).

"Het voelt geweldig", zei Alcaraz na afloop op de baan. "Toen ik 11 of 12 jaar oud was heb ik in een interview gezegd dat het mijn droom was om Wimbledon te winnen. Ik laat mijn droom nu opnieuw uitkomen."

Alcaraz, die vorige maand ook Roland Garros op zijn naam schreef, is pas de zesde tennisser die de grandslamtoernooien van Parijs en Londen op rij wint. "Je moet blijven vechten en geloven", zei Alcaraz, die zich nog niet wilde vergelijken met de andere vijf: Rod Laver, Björn Borg, Rafael Nadal, Roger Federer en Djokovic. "Zij zijn grootse kampioenen, zo zie ik mezelf nog niet. Ik probeer wel steeds verder te bouwen."

Vechter

Alcaraz kreeg in de derde set bij een 5-4 stand al drie matchpoints, maar zag Djokovic met vijf gewonnen punten op rij de game omdraaien. "Hij is een ongelooflijke vechter", wist de Spanjaard. "Hij maakte het heel moeilijk voor mij. Ik moest proberen om kalm te blijven. Ik wilde in de tiebreak mijn beste tennis spelen en gelukkig redde ik het."

Djokovic, die vorige maand nog een knieoperatie onderging, was trots op het feit dat hij elk jaar sinds 2018 de finale van Wimbledon had bereikt. "Dat is iets om trots op te zijn, maar op dit moment, meteen na de partij, ben ik ook een klein beetje teleurgesteld", zei de zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi. "Maar als ik over een tijdje reflecteer, dan kan ik erg tevreden zijn. Wimbledon is en blijft altijd speciaal en dat voel ik elke keer als ik de baan opstap."

De 37-jarige Djokovic was na afloop vol lof over de zestien jaar jongere Alcaraz. "Alle credits voor Carlos, hij had het allemaal vandaag. Ik probeerde de partij nog te rekken toen hij die drie matchpoints had, maar daarna was het alsnog snel klaar. Hij was absoluut de verdiende winnaar. We gaan nog veel van hem zien", aldus de 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië.

Meer uit Sport

Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

6 uur geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

17 uur geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

21 uur geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

22 uur geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

1 dag geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

1 dag geleden
Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

1 dag geleden