Alcaraz klopt Paul en treft Medvedev in halve finale Wimbledon
LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz is in de halve finale van Wimbledon de tegenstander van Daniil Medvedev. De Spaanse titelverdediger rekende in de kwartfinale in vier sets af met de Amerikaan Tommy Paul: 5-7 6-4 6-2 6-2.
De als derde geplaatste Alcaraz schakelde Medvedev vorig jaar uit in de halve finales in Londen. Hij versloeg daarna in de finale Novak Djokovic om zo zijn tweede grandslamtitel te grijpen. Vorige maand won de 21-jarige Spanjaard op Roland Garros zijn derde grand slam.
Alcaraz begon op Court 1 sterk tegen Paul, die in de aanloop naar Wimbledon nog het grastoernooi van Queen's won. De Spanjaard dwong meteen in de eerste game breakpoints af. Paul overleefde de game, maar leverde zijn tweede opslagbeurt wel in. Hij herstelde zich echter meteen en was daarna de sterkere speler gedurende de eerste set, maar ook Alcaraz kreeg kansen in de lange rally's. Paul benutte op 6-5 een breakpoint en pakte daarmee de eerste set.
Kansen weggeslagen
De Amerikaanse nummer 13 van de wereld, die nog niet eerder de kwartfinales op Wimbledon had bereikt, won vervolgens meteen nogmaals de opslagbeurt van Alcaraz, maar kon die voorsprong niet vasthouden. Met een tweede break nam de titelverdediger het initiatief over en trok met de setwinst de stand gelijk. De Spanjaard was ook beter in de derde set, vooral dankzij zijn sterke forehand. Hij sloeg kansen van Paul weg en pakte een dubbele break.
Met de vroege winst van de opslagbeurt van de Amerikaan in de vierde set, stevende Alcaraz overtuigend af op zijn zesde halvefinaleplaats op de laatste zeven grand slams. Hij won nogmaals de servicegame van Paul en serveerde zelf bij 5-2 voor de wedstrijd. Hij benutte meteen zijn eerste matchpoint na een fout van Paul.
Alcaraz hield het geloof dat hij de wedstrijd naar zich toe kon trekken, ondanks het sterke begin van Paul. "Ik moest in de wedstrijd blijven en oplossingen vinden", zei hij in het interview op de baan. "Ik hield het vertrouwen dat ik terug kon komen. In een wedstrijd om drie gewonnen sets heb ik ook langer om het recht te zetten. Ik heb dat geloof in mezelf altijd."
Meer uit Sport
GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
47 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
6 uur geleden