Alcaraz klopt Paul en treft Medvedev in halve finale Wimbledon
LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz is in de halve finale van Wimbledon de tegenstander van Daniil Medvedev. De Spaanse titelverdediger rekende in de kwartfinale in vier sets af met de Amerikaan Tommy Paul: 5-7 6-4 6-2 6-2.
De als derde geplaatste Alcaraz schakelde Medvedev vorig jaar uit in de halve finales in Londen. Hij versloeg daarna in de finale Novak Djokovic om zo zijn tweede grandslamtitel te grijpen. Vorige maand won de 21-jarige Spanjaard op Roland Garros zijn derde grand slam.
Alcaraz begon op Court 1 sterk tegen Paul, die in de aanloop naar Wimbledon nog het grastoernooi van Queen's won. De Spanjaard dwong meteen in de eerste game breakpoints af. Paul overleefde de game, maar leverde zijn tweede opslagbeurt wel in. Hij herstelde zich echter meteen en was daarna de sterkere speler gedurende de eerste set, maar ook Alcaraz kreeg kansen in de lange rally's. Paul benutte op 6-5 een breakpoint en pakte daarmee de eerste set.
Kansen weggeslagen
De Amerikaanse nummer 13 van de wereld, die nog niet eerder de kwartfinales op Wimbledon had bereikt, won vervolgens meteen nogmaals de opslagbeurt van Alcaraz, maar kon die voorsprong niet vasthouden. Met een tweede break nam de titelverdediger het initiatief over en trok met de setwinst de stand gelijk. De Spanjaard was ook beter in de derde set, vooral dankzij zijn sterke forehand. Hij sloeg kansen van Paul weg en pakte een dubbele break.
Met de vroege winst van de opslagbeurt van de Amerikaan in de vierde set, stevende Alcaraz overtuigend af op zijn zesde halvefinaleplaats op de laatste zeven grand slams. Hij won nogmaals de servicegame van Paul en serveerde zelf bij 5-2 voor de wedstrijd. Hij benutte meteen zijn eerste matchpoint na een fout van Paul.
Alcaraz hield het geloof dat hij de wedstrijd naar zich toe kon trekken, ondanks het sterke begin van Paul. "Ik moest in de wedstrijd blijven en oplossingen vinden", zei hij in het interview op de baan. "Ik hield het vertrouwen dat ik terug kon komen. In een wedstrijd om drie gewonnen sets heb ik ook langer om het recht te zetten. Ik heb dat geloof in mezelf altijd."
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
47 minuten geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
1 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
2 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
2 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
4 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
7 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.
8 uur geleden