Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcaraz klopt Paul en treft Medvedev in halve finale Wimbledon

Alcaraz klopt Paul en treft Medvedev in halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz is in de halve finale van Wimbledon de tegenstander van Daniil Medvedev. De Spaanse titelverdediger rekende in de kwartfinale in vier sets af met de Amerikaan Tommy Paul: 5-7 6-4 6-2 6-2.

De als derde geplaatste Alcaraz schakelde Medvedev vorig jaar uit in de halve finales in Londen. Hij versloeg daarna in de finale Novak Djokovic om zo zijn tweede grandslamtitel te grijpen. Vorige maand won de 21-jarige Spanjaard op Roland Garros zijn derde grand slam.

Alcaraz begon op Court 1 sterk tegen Paul, die in de aanloop naar Wimbledon nog het grastoernooi van Queen's won. De Spanjaard dwong meteen in de eerste game breakpoints af. Paul overleefde de game, maar leverde zijn tweede opslagbeurt wel in. Hij herstelde zich echter meteen en was daarna de sterkere speler gedurende de eerste set, maar ook Alcaraz kreeg kansen in de lange rally's. Paul benutte op 6-5 een breakpoint en pakte daarmee de eerste set.

Kansen weggeslagen

De Amerikaanse nummer 13 van de wereld, die nog niet eerder de kwartfinales op Wimbledon had bereikt, won vervolgens meteen nogmaals de opslagbeurt van Alcaraz, maar kon die voorsprong niet vasthouden. Met een tweede break nam de titelverdediger het initiatief over en trok met de setwinst de stand gelijk. De Spanjaard was ook beter in de derde set, vooral dankzij zijn sterke forehand. Hij sloeg kansen van Paul weg en pakte een dubbele break.

Met de vroege winst van de opslagbeurt van de Amerikaan in de vierde set, stevende Alcaraz overtuigend af op zijn zesde halvefinaleplaats op de laatste zeven grand slams. Hij won nogmaals de servicegame van Paul en serveerde zelf bij 5-2 voor de wedstrijd. Hij benutte meteen zijn eerste matchpoint na een fout van Paul.

Alcaraz hield het geloof dat hij de wedstrijd naar zich toe kon trekken, ondanks het sterke begin van Paul. "Ik moest in de wedstrijd blijven en oplossingen vinden", zei hij in het interview op de baan. "Ik hield het vertrouwen dat ik terug kon komen. In een wedstrijd om drie gewonnen sets heb ik ook langer om het recht te zetten. Ik heb dat geloof in mezelf altijd."

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

3 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

3 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

5 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

7 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

8 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

10 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden