Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcaraz hoopt Van de Zandschulp ook in Arthur Ashe te treffen

Alcaraz hoopt Van de Zandschulp ook in Arthur Ashe te treffen

NEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz hoopt dat hij de tweede ronde van de US Open tegen Botic van de Zandschulp opnieuw in het Arthur Ashe Stadium mag afwerken. Het Arthur Ashe Stadium geldt als het grootste tennisstadion ter wereld.

"Het is een enorme eer en een voorrecht om in Arthur Ashe te mogen spelen. Elke keer dat ik wedstrijden op Ashe speel, probeer ik er zoveel mogelijk van te genieten, want het is een uniek gevoel om op deze geweldige baan te spelen, voor een fijn publiek", zei Alcaraz na zijn zege in de eerste ronde. "Hier in New York is het echt een gekkenhuis. Ik vind het super om hier in New York te spelen. Het publiek geeft je een bepaald soort energie die je waarschijnlijk niet voelt op andere banen."

Het Arthur Ashe Stadium heeft een capaciteit van bijna 24.000 toeschouwers. Vooral in de avondsessies is het publiek er erg luid.

Favoriet

Alcaraz en Van de Zandschulp stonden twee keer eerder tegenover elkaar. In 2021 won de Spanjaard in drie sets op de Australian Open en een jaar later in Basel ook in straight sets.

Alcaraz geldt als een van de favorieten voor de titel in New York, samen met Novak Djokovic en Jannik Sinner. Alcaraz en Djokovic kunnen elkaar pas in de finale treffen, net als op de Olympische Spelen.

Vriendschap

"Elke keer dat we tegenover elkaar staan, is het een hele goede en intense wedstrijd", keek Alcaraz alvast heel voorzichtig vooruit. "We hebben een heel goede vriendschap buiten de baan. We praten veel in de kleedkamer elke keer dat we elkaar zien. Maar zodra we de baan opstappen, zijn er geen vrienden hier op de tour."

Djokovic pakte vorig jaar de titel.

Meer uit Sport

Basketballer Post met Golden State uitgeschakeld in play-offs NBA

MINNEAPOLIS (ANP) - Basketballer Quinten Post is met Golden State Warriors uitgeschakeld in de play-offs van de NBA. Minnesota Timberwolves was ook in het vijfde duel te sterk (121-110), waarmee de beslissing viel in de best-of-sevenserie: 4-1. Minnesota strijdt later met Oklahoma City Thunder of Denver Nuggets om een plek in de finale van volgende maand.

56 minuten geleden
Klassementsleider Pedersen sprint naar derde ritzege in Giro

MATERA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft zijn leidende positie in de Ronde van Italië verstevigd. De 29-jarige Deen van Lidl-Trek sprintte in de vijfde etappe, die over 151 kilometer van Ceglie Messapica naar Matera ging, naar de zege. Pedersen drukte zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Edoardo Zambanini (tweede) en de Brit Tom Pidcock.

16 uur geleden
Na olympische wedstrijden opent Parijs zwembaden in de Seine

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Parijzenaren en toeristen kunnen vanaf juli weer zwemmen in de Seine. Het was meer dan honderd jaar verboden om te badderen in de rivier. Om vorig jaar wedstrijden voor de Olympische Spelen mogelijk te maken, werd de waterkwaliteit drastisch verbeterd. Nu kan ook het publiek er weer terecht in afgebakende zwemplekken.

16 uur geleden
Autosportbond FIA verlaagt straf voor vloeken na kritiek coureurs

EMILIA-ROMAGNA (ANP/RTR) - Autosportbond FIA heeft de maximale straffen voor coureurs die vloeken in de Formule 1 met 50 procent verlaagd. Stewards krijgen daarnaast meer bevoegdheid bij het bepalen van straffen. Dat meldt de FIA woensdag, in aanloop naar de Grote Prijs van Emilia-Romagna.

16 uur geleden
Tennisster Gauff plaatst zich voor halve finales in Rome

ROME (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WTA-toernooi van Rome. De nummer 3 van de wereld versloeg Mirra Andrejeva uit Rusland met 6-4 7-6 (5).

17 uur geleden
Veertien Nederlandse judoka's naar WK in Boedapest

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond vaardigt veertien judoka's af voor de WK. Die vinden van 13 tot en met 19 juni plaats in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Joanne van Lieshout verdedigt haar titel in de klasse tot 63 kilogram.

18 uur geleden
Rozetruidrager Pedersen tot einde carrière bij Lidl-Trek

WATERLOO (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn contract bij wielerploeg Lidl-Trek voor onbepaalde tijd verlengd tot het einde van zijn carrière. Dat meldt het team van de 29-jarige Deen die momenteel de roze trui draagt in de Giro d'Italia.

22 uur geleden